Древні новозеландські традиції прижилися в Ужгороді (ФОТО)

Древні новозеландські традиції прижилися в Ужгороді (ФОТО)

 Майже кожен ужгородець, який відвідує закарпатські фестивалі та свята, добре знайомий із відчайдухами з команди «Fire Life». Хлопці та дівчата граються з вогнем в ігри, які замиловують і водночас змушують понервувати через усвідомлення небезпеки такої розваги. 
Митці-піротехніки на початку травня відсвяткували свій перший маленький ювілей – працюють та творять уже 3 роки.
«Унґвар» зустрівся з акторами на майстер-класі у Боздоському парку та поспілкувався з однією з організаторів та авторів вогняного проекту – Іриною Мартин.

 – Що взагалі таке «Театр вогню»?

– Сам напрямок дуже древній – походить із племені маорі, корінного населення Нової Зеландії. Починав розвиватися як народні танці, а згодом став набувати рис бойового мистецтва. Тоді це було більш примітивно – до ланцюгів чіпляли камінці та крутили їх. Так маорі розвивали координацію, досліджували гармонію свого тіла.

З часом цей вид мистецтва поширився світом, його перебрали хіпі, вуличні артисти та цирки, і саме таким чином театр вогню дійшов і до нас.

Особисто я вперше взяла в руки тренувальний реквізит у 2008 році. Дещо нервувала – чи починати працювати з вогнем, але, один раз спробувавши, зрозуміла, що це – кохання на все життя. Саме з таких людей сформовано колектив, їм подобається робити свою справу. Із хобі це переросло у професію.

Для мене це – справа життя. Я вже закінчила університет, попрацювала півроку і за цей час зрозуміла, що хочу присвятити життя саме театру. Це окремий вид мистецтва, трохи новий для нас, але надзвичайно захоплюючий – як для виконавця, так і для глядача. Існує дуже багато напрямків для розвитку, тому працювати весь час цікаво.

Як багато акторів «Fire Life» у постійному складі театру?

– Нині нас 10 чоловік, донедавна було 8, тепер приєдналися ще двоє новачків. У театр можуть потрапити й ті люди, які ще взагалі не пробували цього ремесла, адже ми проводимо навчання у шкільному спортзалі тричі на тиждень. У нас є сайт – fire-life.org, сторінки у соцмережах, тому з театром без проблем можна зв’язатися. 

Чи багато часу потрібно, щоб освоїти роботу з вогнем?

– Навчатися треба завжди. Ми всі досі вчимося, незважаючи на те, що досягли високого рівня. Ми ніби й досвідчені артисти, але досконалості немає меж.

Кожен здатен освоїти ази, головне – бажання та наполегливість. Звісно, деякі люди мають природні переваги. Особливо добре виходить у тих, хто вже займався танцями чи гімнастикою. Окремо слід виділити тих, хто грає на музичному інструменті, де повинні бути задіяні дві руки. Таким людям значно простіше обома руками працювати з вогнем.

Вдосконалюватися та тренуватися потрібно постійно. У нас тренування – як ранкова зарядка. Звісно, є регулярні заняття в залі, але, окрім того, працюємо вдома, виходимо і в парк для розминок. Постійно вивчаємо тематичні відеоматеріали, з яких дізнаємося і впроваджуємо у себе багато нового.

–  Хто є режисером постановок?

– Зазвичай – Юрій та Роман Кочути і я. Як правило, до постановки причетні всі. Якщо є якась ідея, то саме при обговоренні вона перетворюється у проект. Ми враховуємо поради та зауваження всіх членів колективу, саме так відшліфовуємо наші постановки.

Один виступ, якщо він простенький, можна поставити і за кілька днів, але серйозна постановка передбачає залучення хореографа, тому ми можемо витратити і більше місяця на створення номера.

З останніх творінь театру вважаємо найвдалішою патріотичну постановку, яку присвятили останнім подіям в Україні. Ми зробили бочки, «майдан», наших акторів-двійнят одягнули у жовтий та блакитний костюми. Вони зобразили єднання Сходу і Заходу. У виставі ми показали і бої, і любов, і ланцюг єдності, і коло миру.

– Де можна побачити ваші виступи?

– Виступаємо на різноманітних шоу – від бенкету з весіллям до днів міста та міжнародних фестивалів. Відвідали усі куточки Закарпаття на всіх можливих святах. Під будь-яке свято ми можемо зробити шоу.

– Чи маєте на Закарпатті конкурентів?

– Ще два колективи працюють у схожому напрямку. Можливо, є й більше, але маленьких і менш професійних. Я з колегами намагаюся підтримувати зв’язки у мережі.

– Наскільки дорого обходиться таке задоволення?

– Це дуже залежить від здатності створювати інвентар самостійно. Якщо вмієш спаяти, викувати – вийде дешевше, а так інструменти дорогі і треба їх замовляти. Проте професійно зроблені, попри ціну, – кращі, вони якісні і не приносять неприємних сюрпризів.

– Чи потрібні окремі дозволи на таку діяльність, адже маєте справу з відкритим вогнем?

– Ми дуже ретельно дотримуємося техніки безпеки. Працювати з вогнем можна лише за умови, що актор одягнений у натуральний одяг, обов’язково має бути зав’язаним волосся. Ми ніколи не починаємо виступ без засобів для пожежогасіння, серед яких і вогнегасник. Перед тим, як взяти до рук вогонь, актор відпрацьовує всі рухи з тренувальним реквізитом. У приміщеннях уникаємо виступів із піротехнікою.

– Чи берете участь у конкурсах?

– Чесно кажучи, ні. В Україні таких тематичних конкурсів і немає, хіба що «Україна має таланти». Але до цього поки що руки не дійшли.

Тетяна Щоголєва, газета «Унґвар» 

 

  

 

 Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)