Чим на Міжгірщині заманюють дітей

Чим на Міжгірщині заманюють дітей

Сьогодні мало хтоможе уявити своє життя без всесвітньої мережі Інтернет. Дехто навіть живе більше віртуальністю, аніж реальністю. У зв’язку з цим чимало бібліотек просто занепадають, бо їх відвідує небагато людей.

Та сучасні бібліотеки — це не лише купа книг, а й, власне, нові електронні ресурси, в результаті поєднання яких із традиційними вони стали центром інтелектуального та соціального розвитку. Про те, яка ситуація в Міжгірській районній дитячій бібліотеці ім. В. С. Ґренджі-Донського і як її працівники намагаються привернути до закладу якомога більше читачів розповіла завідуюча РДБ Єва Горова.

— Єво Іванівно, ви вже чверть віку працюєте в дитячій бібліотеці. Чи справді сучасним дітям достатньо тільки Інтернету, аби бути повністю інформаційно задоволеними?

—                             Взагалі-то проти мережі Інтернет нічого не маю. Однак завжди кажу дітям, що якщо вони будуть користуватися тільки ним, то будуть мислити чужими думками. Аби цього не сталося, треба хоча б час від часу заглядати в книжки, завдяки яким розширюється кругозір, збільшується запас слів, а тому буде легше не лише в навчанні, а й взагалі в житті.

Ніколи не перестану повторювати, що книга — це велика цінність для кожної людини. Тому батькам радимо читати їх своїм дітям перед сном ще з самого малечку. Приміром, казки, які вважаються скарбницями народної мудрості. Завдяки їм дитина може перебороти свої страхи, а також починає розуміти, що такедобро і зло.

— Якого віку читачів у вас найбільше?

Дошкільнят та учнів 1-4 класів. Необхідно пам’ятати, що дитя, переступаючи поріг бібліотеки, особливо звертає увагу на те, як його зустрічають і на ставлення бібліотекаря до нього. Від цього і залежатиме, чи прийде воно ще раз.

Я переконана, що працівники бібліотечних закладів обов’язково мають бути хоча б трішки психологами, бо дитячі душі найбільш відкриті, але в той же час і найбільш вразливі. Малеча проводить у нас час не тільки цікаво, а й корисно. До прикладу, зараз ми відродили голосні читання, які покращують, власне,техніку читання.

— На яку літературу діти найчастіше звертають увагу?

— Маленьким читачам до вподоби казки, а також різноманітні оповідання. Більш старші читають літературу зі шкільної програми. Зокрема, популярними є твори Тараса Шевченка, Бориса Грінченка, Олександра Довженка, Івана Нечуя-Левицького. Зі світових авторів найчастіше обирають “П’ятнадцятиріного капітана” Жуль Верна і “Собор Паризької Богоматері” Віктора Гюго. Не оминають своєю увагою і творчість наших земляків — В. Ґренджі-Донського, Петра Скунця, Андрія Дурунди тощо.

— Єво Іванівно, ви часто організовуєте різноманітні святкові заходи за участі дітей. А чим ще зацікавлюєте їх окрім цього?

—                             До прикладу, нещодавно до Дня захисту дітей провели своєрідний флеш-моб, у рамках якого організували акцію “Подаруй дитині вишиванку”. Також запровадили таку нову форму роботи, як читання на лавочках, яка, правду кажучи, досить таки сподобалася маленьким відвідувачам бібліотеки.

Коли проводили один із заходів, присвячений Дню матері (почали відзначати його в бібліотеці з 1992 року), то випустили буклет “Читач із колиски”. Цікавим є і конкурс, коли, приміром, дитина розпочинає говорити казочку, а мама її продовжує.

Крім того, маємо багато оригінально оформлених виставок, які також приваблюють дітей. Одна з нещодавно створених — “Літо зовсім не для скуки — чимскоріше книги в руки”. Та необхідно зазначити, що якщо б ми тісно не співпрацювали з батьками і владою району, то не було б і такої масовості в нашій бібліотеці.

— Скільки у вас зараз нараховується читачів і який книжковий фонд?

Наша бібліотека — це освітній та інформаційний дитячий центр району з книжковим фондом майже 8 тисяч книг. До того ж у нас найкраща передплата періодичних видань по всій області. На даний час  у нас нараховується до півтора тисячі читачів.  

— Як у вас справи з матеріально-технічним забезпеченням бібліотеки?

— Гріх скаржитися. Завдячуючи начальнику відділу культури райдержадміністрації Олександру Шемету в нас кілька років тому проведенокапітальний ремонт і благоустроєно територію. Також закупленонові комп’ютери і телевізор. Звичайно, це все здійснюється для кращого комфорту наших читачів.  

— З ким із видатних людей Закарпаття мали змогу зустрітися діти у стінах вашої бібліотеки?

           —Усіх відразу і не пригадаю. До прикладу, з закарпатським прозаїком Андрієм Дурундою, українським поетом, членом Національної спілки письменників України Петром Скунцем, письменником і журналістом Василем Коханом, членом-кореспондентом НАН України, доктором філологічних наук, професором Олексою Мишаничем. Також неодноразово організовували дітям зустрічі зі священниками та афганцями, учасниками Великої Вітчизняної війни… Взагалі рівень роботи в нашій бібліотеці досить високий. Про це свідчить той факт, що саме наш заклад декілька років тому обрали базою для проведення виїзного засідання, коли проходила всеукраїнська конференція директорів обласних бібліотек України.

Марина Шишола

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-10-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Сіоністи руйнують медичну галузь України, щоб знищити населення України - і оце "реформа"? Коли ж українці перестануть довіряти владу сіоністам?!...
Веркблей (2017-10-23 22:34:02)
Сіоністи розпродали і розграбували Україну, а населення довели до зубожіння... Україні потрібна українська влада, щоб відновити державу після юдейського шабашу....
Запорожець (2017-10-23 22:29:18)
Бесподобный ответ ;) --- всмысле? origin fifa 15 скачать торрент, скачать торрент игры fifa 15 на pc или фифа 16 официальный сайт fifa 15 ultimate team pc скачать ......
nanorer (2017-10-21 23:31:13)
Идиоты, фамилии не переводятся........
Александр (2017-10-19 22:00:25)
Треба гнати з України гешефтників та агентів сіоністів, бо вони вже розпродали і розікрали майже всю Україну... Україні потрібна українська влада!!!...
Гардистон (2017-10-19 13:48:08)