Парламентська республіка – майбутній шлях держави Україна. Порошенко має передати повноваження

Парламентська республіка – майбутній шлях  держави Україна. Порошенко має передати повноваження

Сучасні події в Україні при  відкритій агресії Російської Федерації та невиконання владою  результатів Всеукраїнського Референдуму 2001 року стосовно зменшення кількості із 450  до 300 Народних депутатів України свідчать про те, що змішана форма правління і постійна  боротьба  за «президентську булаву»  – це хибна модель нашої держави.

 

Втеча четвертого Президента України за межі держави в Ростов-на-Дону і п’ятий місяць життєдіяльності держави без Президента – є доказом того, що Україна повинна відмовитися від непотрібних фінансових витрат на Президента, Адміністрацію Президента, обласні та районні адміністрації.

 

Правова держава – це та держава, в якій влада поділяється на законодавчу, виконавчу та судову влади. Отже, якщо ми рухаємося в напрямку правової держави, нам необхідно ліквідувати президентську вертикаль.  У 2014 році потрібно кардинально реформувати самусистему державної влади.   Але Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк пропонує тільки ліквідувати обласні та районні державні адміністрації. На мій погляд, це тільки слова – поки в державі не обрали наступного Президента України.  Проаналізувавши  Укази Президента П.О. Порошенка після 25 травня 2014 р.  -  можна ще раз переконатися в неефективності  та непотрібності нашій державі президентської «дорогої» вертикалі!

 

Сучасна державна модель Української держави нагадує надзвичайно пошкоджену та розбалансовану  машину (велику Європейську країну) в якій замість «кардинальної заміни агрегатів та систем» — просто «замінюють Іванова на Петрова».

 

Однозначно, що реформування та кардинального скорочення кількості міністерств потребує Кабінет Міністрів України. Я не буду аналізувати та давати рекомендації скільки потрібно залишити міністерств, оскільки це питання потребує спеціального дослідження та наукових висновків.

 

Але, стосовно Кабінету Міністрів України, можу впевнено сказати, що в новому КМУ  повинно бути два стратегічні напрямки – внутрішньої та зовнішньої політики, а кількість міністерств не повинна перевищувати 10! Виконавча вертикаль влади формується наступним чином: в областях – обласні ради створюють обласні виконавчі комітети, у районах, містах, селищах і селах – ради формують відповідні виконавчі комітети!

 

Звичайно, нам необхідно реформувати судову систему. Зараз розповідають про люстрацію і прийнятий Закон України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Громадськість та ветерани суддівської системи зразу побачили «недосконалості цього закону» — оскільки у виборах керівництва суду дозволяється приймати участь колишнім головам та заступникам голів судових установ.  Цей закон неефективний – в усіх судових установах «пройшли нові вибори», але «керівництво залишилось попереднім», а це свідчить про те, що навіть судді – далекі від демократії та толерантності.

 

 На моє глибоке переконання, потрібно кардинально змінювати саму суддівську систему та повернути довіру громадян України до суддівської гілки влади. В 2010 році я був на засіданні Верховної Ради України коли з парламентської трибуни Голова Верховного Суду України Василь Онопенко благав депутатів не знищувати Верховний Суд України – пропонуючи написати заяву про власну відставку.

 

Але це не допомогло, Верховний Суд України в 2010 році, як найвища судова установа нашої держави, перестала існувати! Цей протиправний захід був зроблений для того, щоб «у ручному режимі В.Ф.Януковича» працював Конституційний Суд України.

 

У зв’язку з цими проблемами, я пропоную повернути довіру до Верховного Суду України, як найвищої судової інстанції нашої держави і реформувати судову гілку влади  наступним чином: у Верховному Суді України створити шість палат  -  палату конституційного судочинства (15 суддів), палату господарського судочинства (15 суддів), палату цивільного судочинства (15 суддів), палату кримінального судочинства (15 суддів), палату адміністративного судочинства (15 суддів) та палату військового судочинства (15 суддів)!

 

Дана моя пропозиція означає, що в нашій державі будуть ліквідовані Конституційний Суд України, Вищий господарський суд України та Вищий адміністративний суд України. Що це дасть нашій  країні?  По – перше, довіру, порядок та величезну економію грошей! Але це реформування судової системи в Києві.

 

Далі – реформи в областях держави – повинні відбуватися наступним чином — мають бути ліквідовані: апеляційні адміністративні суди  та апеляційні господарські суди  (які діють по округах на 5-7 областей країни) – а ці функції повинні повернутися до апеляційних судів у кожну область. 

 

Апеляційні суди кожної області повинні складатись   із п’яти палат  (по аналогії Верховного Суду України без палати конституційного судочинства). Кожна із п’яти палат обласних апеляційних судів повинна складатись із 11 суддів. Повинні бути ліквідовані в обласних центрах окружні адміністративні суди – а ці функції повинні бути передані до судів І інстанції на місцях! У районних та міських судах повинні працювати чотири палати (по аналогії до апеляційних судів в областях без палати військового судочинства). Кількість суддів в міських та районних судах повинна об’єктивно залежати  і пропорційно відповідати кількості населення відповідних територіальних одиниць!

 

Запропонована мною реформа судової системи, по-перше: кардинально змінить бюрократичну складну і непотрібну нашій державі судову систему; по-друге: дасть економію мільярдів гривень у бюджет держави щороку і поверне довіру громадян до судової системи; по-третє: саме головне — зробити доступним і зрозумілим для громадян куди і до якого суду потрібно звертатися.

 

Тобто, для громадянина важливо подати позовну заяву до суду І інстанції (районного чи міського суду) – а далі ОБОВ’ЯЗОК  суду вирішити в якій палаті і по якому законодавству повинен відбуватися  розгляд та ПРАВОВЕ вирішення самої справи!  Це є надзвичайно важливим, тому що сучасна судова практика свідчить про те, що «судді, по–різному «тлумачачи закони», протиправно відмовляють громадянам у розгляді позовних заяв, або вирішують цивільні питання в адміністративних судах, або навпаки – адміністративні питання вирішують у господарських судах, а господарські питання вирішуються в судах загальної юрисдикції.

 

Для реальної довіри громадян до суду пропоную внести зміни до статті 197 Цивільно-процесуального Кодексу України «Фіксування цивільного процесу», а саме:  ввести повне фіксування судового процесу (судових засідань) ЗА  ДОПОМОГОЮ  ВІДЕОФІКСУВАННЯ! Ми живемо в ХХІ столітті  і звукозаписувальні технічні засоби «Камертон» — є застарілими та неефективними!

 

Якщо на виборчих дільницях в 2012 році встановили відеокамери в режимі «онлайн», за вказівкою В.Ф.Януковича майже в кожну судову установу провели «спецзв’язок» для «отримання «ЦЕУ від вищого керівництва держави»,  то для реформування  судової системи держава знайде кошти для придбання відеокамер! І, на завершення, до даного питання ми повинні не на словах, а реально побачити в судах роботу «народних засідателів» — це і буде люстрація та довіра народу (по три народні засідателі в кожний судовий процес у всі судові інстанції).

 

Після цього ми повинні повернутись до реформування Верховної Ради України. Так, ми повинні виконати волю народу офіційно закріплену Всеукраїнським Референдумом у 2001 році! На підставі рішення цього Всеукраїнського Референдуму та волі українського народу, як джерела влади, ми повинні внести зміни до Конституції України та інші закони і встановити чисельний склад  в кількості 300 Народних депутатів України!

 

За умови скорочення кількості міністерств в КМУ, аналогічно скоротяться і кількість та назви комітетів у Верховній раді України. Для утвердження демократії в нашій державі – вибори народних депутатів та депутатів всіх рівнів повинні відбуватися тільки за мажоритарною системою  при діяльності багатопартійної системи в Україні.  Ми повинні «демократизувати» боротьбу партій за владу. За марксистсько-ленінськими принципами – кожна політична партія хоче ототожнити свої ідеї та принципи  із прагненнями всього народу, отримати підтримку більшості народу  -  і захопити  владу.

 

Політичні партії та  українські олігархи повинні зблизитись із громадськими організаціями і створити реальне демократичне українське громадянське суспільство.

 

Вищезазначені реформи ми повинні провести в нашій державі не дивлячись на вимоги сепаратистів, не дивлячись на агресію Російської Федерації, не дивлячись на зовнішній курс нашої держави.

 

Новообраний 25 травня 2014 року Президент України Петро Олексійович Порошенко повинен забезпечити в найкоротші строки проведення вищезазначених реформ у нашій державі — і добровільно передати Президентські повноваження  Верховній Раді України (300 народних депутатів), зробивши нашу державу   Парламентською Республікою.

 

Слава Україні!

 

Героям слава!

 

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права Ужгородського Національного університету Олександр Биркович.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-05-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)