Із міжнародної конференції: від кого залежить закарпатська загроза нацбезпеці України

Із міжнародної конференції: від кого залежить закарпатська загроза нацбезпеці України

Коли йдеться про небезпеку, що Україна буде поділена на окремі частини, згадують і про Закарпаття.  Як зазначив учора на міжнародній конференції в Ужгороді з питань безпеки нашої держави та європейських країн Олександр Власюк – перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень (Київ), Україна тривалий час вважала, що з європейського  боку у нас лише друзі. Однак дружніми ніяк не можна вважати заяви про автономію окремих територій, роздачу паспортів, вимоги створення національного виборчого округу.

Як відомо, всі ці процеси характерні саме для нашої області.

На запитання 7dniv.info, як можна протидіяти загрозі національній безпеці України саме з огляду на особливості Закарпаття, відповів директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Харкові Олександр Фісун.

Науковець вважає, що потрібна контрстратегія.

У чому був провал в Донецьку і Луганську? Пропустили момент, коли з деструктивними групами ще можна було вести діалог. Після Євромайдану на сході склалася ситуація, що діалог між Майданом та Антимайданом не був можливим. Зараз, коли вже маємо досвід фактично громадянської війни і  вторгнення Росії, маємо винести урок, який потрібно враховувати в інших регіонах.

  — Хто має вести цей діалог — місцева влада, чи це має бути стратегія з Києва?

— Київ — само собою, але він не встигає за процесами в регіонах. На сході в Донецьку, Луганську, Харкові захопили обласні адміністрації, але в Харкові швидко і рішуче зреагували, адміністрацію повернули під контроль, а в Донецьку та Луганську цього не відбулося. Відтак усе й почалося. Значною мірою це залежало від рішучості місцевої влади. Тому і на Закарпатті місцева влада повинна тримати руку на пульсі, швидко і рішуче реагувати, щоб усе випередити, а не ліквідовувати наслідки.

До слів науковця додамо, що наразі багато років саме Балоги, які в різні роки більшою чи меншою мірою тримали під собою владу в нашому регіоні, ведуть небезпечні ігри з окремішністю Закарпаття. Вони приводили до угорців, які проживають в області, у 2004-му Ющенка, у 2014 – Порошенка. Обоє кандидатів у президенти обіцяли, що в області буде сформовано національний виборчий округ, а тепер невиконання обіцянки призвело до того, що угорці краю подають скаргу до Європейського суду з прав людини.

У першу суботу жовтня представляти нинішнього голову ОДА Василя Губаля приїхав заступник голови Адміністрації президента Ігор Гринів. Голова облради Іван Балога завів перед посадовцем свою вічну пісню про те, що всіх керівників структур і підрозділів, правоохоронних органів на Закарпатті треба призначати місцевих і за погодженням з обласною радою. На що Гринів попросив обласного посадовця пишатися тим, що ми українці, не ділити державу на регіони і пообіцяв, що система «подобається – не подобається» у таких питаннях працювати не буде.

7dniv.info

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)