В Ужгороді подорожчали ... банківські сейфи

В Ужгороді подорожчали ... банківські сейфи

Банківські сейфи подорожчали на 15% і ще піднімуться в ціні. Люди бояться зберігати гроші на рахунках і вдома, тому шикуються в чергу до депозитних скриньок

Українські банки на 10-15% підняли вартість оренди своїх депозитних скриньок. Головна причина — стрімке зростання попиту на послугу з боку населення: люди бояться зберігати цінності вдома і все частіше орендують для цих цілей сейфи в сховищах фінустанов. Якісь банки підвищили орендні ставки ще наприкінці 2014, а якісь роблять це тільки зараз.

«В цілому по ринку за останні три-чотири місяці тарифи зросли приблизно на 10-15%. Наприклад, добова ціна оренди маленької комірки становить 5-10 грн., Середньої — 6-16 грн., Великої 10-25 грн. Попит на послугу зростає, і ми не очікуємо зниження її вартості в 2015 г.», — повідомила заступник голови правління Укрінбанку Жанна Макеєнко.

Розмір найменшого сейфу у більшості банків трохи перевищує аркуш паперу А-4. А найбільший може бути різним: від 40 см у висоту до півметра. Тому максимальні розцінки скрізь різні, вони залежать як від площі сейфа, так і від області та міста, де розташовано банківське відділення.

«Наприклад, ціни на оренду в Києві та Вінниці відрізняються приблизно в 6 разів. Протягом 2014 тарифи переглядалися кілька разів — як у бік підвищення, так і у бік зниження для різних відділень. На сьогоднішній день вартість стандартного сейфа коливається в інтервалі від 3 до 76 грн, найбільшого — від 6 до 93 грн», — розповіла старший експерт відділу заощаджень і транзакційних продуктів ОТП Банку Марія Семенець.

Водночас банки не відмовилися від звичних для цього сервісу знижок. Орендуючи скриньку на 6-12 місяців, людина отримує її в 2-3 рази дешевше в перерахунку на добу, ніж, якби він її зняв на пару-трійку днів. Зазвичай купон механізм запускається після підписання з банком договору на 1 місяць — людині скидають з базової ціни 5-10% вартості, але сильніше знижка починає відчуватися вже на 6-місячної оренди — тоді вона досягає 40-50%.

Найбільшим попитом у людей користуються сейфи середнього розміру. Найчастіше їх використовують для зберігання готівки: людина знімає внесок, і прямо спрямовується в банківське сховище. Багато хто вже знає, що таке отримання компенсацій і скільки місяців їх доводиться чекати у Фонді гарантування вкладів, тому не піддаються на вмовляння розмістити кошти на рахунках. Вкладники пам'ятають, що в разі введення тимчасової адміністрації, гроші з осередків їм повернуть тут же — на першу вимогу, а виплати з Фонду доведеться чекати.

Зберігати ж готівку вдома українці побоюються.

«Набагато спокійніше тримати цінності в надійному сховищі, обладнаному у відповідності з усіма нормами та вимогами. Враховуючи той факт, що останнім часом в Україні підвищилася статистика домашніх пограбувань, зберігати цінні речі, папери, і т.д. стає ще більш актуально в індивідуальних сейфах», — зазначила Марія Семенець.

За різними оцінками, у великих містах депозитарії банків зайняті на 95-100%. Щоб орендувати комірку, людині доводиться залишати свій номер телефону менеджеру, і по кілька місяців чекати своєї черги. І це притому, що багато фінустанов, бачачи такий попит на послугу, помітно розширили кількість індивідуальних сейфів у своїх сховищах.

«2014 можна ознаменувати активізацією банків України в напрямку розвитку послуги з оренди індивідуальних сейфів. Банки в середньому збільшили пропозицію на 25-35%», — розповів заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Олександр Нестеренко.

Але це не допомогло, попит, як і раніше, перевищує пропозицію. Так що оренда депозитних скриньок продовжить дорожчати.

«Розцінки на оренду банківських сейфів можуть залежати від різних показників: ситуації в країні, показника заповнюваності осередків, територіального розташування відділень, зростання або падіння попиту на дану послугу. Найімовірніше, банки будуть підвищувати тарифи на оренду індивідуальних сейфів», — сказала Марія Семенець.

7dniv.info за матеріалами сайтуВісті

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)