Закарпатці стали частіше і більше позичати у ломбардів

Закарпатці стали частіше і більше позичати у ломбардів

Раніше в ломбардии носили техніку і гаджети, а зараз активно закладають золото

У порівнянні з останніми місяцями 2014 популярність ломбардів серед населення зросла на 15-20%, повідомив директор з маркетингу мережі ломбардів «Благо» Віталій Соловйов. А загальний обсяг ринку цього року буде приблизно вдвічі більше минулорічного.

За словами генерального директора мережі ломбардів «Благо» Олександра Северинова, попит на послуги ломбардів зріс у зв'язку з серйозним зменшенням обсягів банківського кредитування і жорсткістю вимог до позичальників. «Банківська система зараз зазнає труднощів. Тому у ломбардів стає більше клієнтів».

Помітно частіше до лихварів звертаються на Західній Україні, причому не тільки тому, що там почали відкриватися відділення великих мереж з хорошою репутацією, але і в результаті внутрішньої міграції населення.

«Жителі Донбасу, досить активно користувалися ломбардних кредитуванням у себе вдома, і продовжили це робити це і після переїзду в західні регіони. Та й звернеться їм практично нікуди: банки не беруться їх кредитувати, ось вони і йдуть в ломбарди», — пояснив він.

Кредити укрупнилися

Якщо в кінці минулого року і в січні цього люди закладали техніку і гаджети, то в останній місяць-півтора знову активно понесли в ломбарди золото: воно істотно подорожчало, бо виріс курс долара, а ломбарди пропонують ціну з розрахунку курсу золота в доларі на Лондонській біржі.

«Якщо торік ціна була 180-200 грн за грам, то зараз — близько 600 грн за грам», — уточнив Олександр Северинов. Крім того, за його словами, під час кризи з купівлею валюти багато українців вкладали гроші в золото, тому тепер є що закласти, не відриваючи від серця улюблене колечко.

Завдяки подорожчанню долара, який призвів до підвищення вартості застав, збільшилися і суми кредитів.

«Якщо раніше людина могла, наприклад, під заставу смартфона отримати максимум 2000 гривень, наприклад, то тепер — уже шість», — навів приклад Віталій Соловйов. А це, в свою чергу, призвело до зростання середньої суми кредиту: її середній розмір виріс з 1 тис. грн. до 2 тис. грн.

«Це розширило аудиторію і до нас почала звертатися дрібні підприємці, які беруть у нас гроші не тому, що все погано, а щоб наростити обороти», — розповів Віталій Соловйов.

Він уточнив, що частка техніки в загальній масі застав зараз складає близько 15%.

«Зі стабілізацією курсу, причому на будь-якому рівні, коли всі ціни до нього підтягнуться, популярність техніки знову почне зростати», — упевнений Соловйов. Тому ломбарди посилено готують фахівців з оцінки, які в майбутньому зможуть розбиратися в тонкощах роботи різних моделей телефонів і планшетів, щоб давати за них адекватну суму.

Застави перевіряють в міліції

За оцінками експертів, близько 15% техніки переходить у власність ломбардів після того, як клієнт не погашає кредит у відведені терміни.

Щоб знизити ризик неповернення, ломбарди намагаються видавати кредити на нетривалі терміни. Причому, чим коротше термін, тим більшу суму може отримати клієнт під ту ж заставу. Оптимальний для ломбарду період кредитування — до 7 днів.

«Ми навіть клієнтам так пояснюємо — що відсотки за тиждень заплатити буде простіше, ніж за місяць», — зазначила Ірина Распутіна і уточнила, що після закінчення строку, заплативши відсотки, дію договору можна продовжити.

Одночасно, враховуючи ускладнення криміногенної обстановки, ломбарди посилюють заходи безпеки. Причому це стосується не тільки охорони відділень або надійності сейфів. Вони також посилюють перевірки того, що здається в заставу, щоб не взяти крадені речі, оскільки статистика МВС свідчить про зростання числа квартирних крадіжок і грабежів, в результаті яких потерпілі втрачають досить дорогі гаджети.

«При прийомі застави такого роду ми просимо приносити його разом з коробкою і зарядним пристроєм, просимо включити, ввести пароль… — перераховує Олександр Северинов. — Якщо у нас є підозра, що річ вкрадена — ми її не приймемо». При цьому спроба здати таке майно і дані клієнта все одно заносяться в базу даних і при запиті від правоохоронних органів відразу ж туди передаються.

А ось ломбардом як сейфом за невелику плату українці активніше користуватися не почали.

«У нас був і є певне коло клієнтів, які перед поїздкою, наприклад, за кордон, приносять до нас дорогі речі, отримують під їх заставу якісь символічні суми начебто 200 грн. і спокійно їдуть, в після повернення приносять ці 200 грн з відсотками і забирають свою заставу.- розповів Віталій Соловйов. — Але більше таких людей не стало. Як показує досвід, під час кризи люди найбільше довіряють собі.

7dniv.info

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)
Стало известно что ЛОНДОН, 18 февраля. /Корр. ТАСС Игорь Броварник/. Принц Гарри будет выполнять лидирующую роль в работе британского Содружества, чтобы привлечь в организацию представителей молодого ......
margo (2018-02-18 20:19:43)