Перший, який стане регулярним -- у Києві форум із країною-сусідкою Закарпаття

Перший, який стане регулярним -- у Києві форум із країною-сусідкою Закарпаття

14-15 травня 2015 року в рамках робочого візиту в Україні перебував Державний секретар Міністерства закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки (МЗСЄП СР)  Ігор Слободнік, який  провів двосторонню зустріч  із Заступником Міністра закордонних справ України В. Пристайком.

Під час зустрічі обговорювалася політична ситуація в Україні, подальші кроки Словаччини та країн В4 щодо передачі трансформаційного досвіду Україні, в тому числі продовження низки тематичних круглих столів. Високопсадовець провів зустріч  з представниками Комітету з питань закордонних зв’язків Верховної Ради України, під час якої обговорювався стан виконання конституційних реформ в Україні та розвитку міжпарламентського співробітництва України та Словацької Республіки, а також взяв участь у роботі  Першого Українсько-Словацького форуму в Києві.

І-й щорічний Українсько-Словацький форум був організований Національним інститутом стратегічних досліджень (НІСД) та його філіалом в м. Ужгороді спільно з Дослідницьким центром Словацької асоціації зовнішньої політики за сприяння МЗСЄП СР та МЗС України.

Проведення Українсько-Словацьких форумів на щорічній основі започатковано та здійснюватиметься у розвиток домовленостей на рівні міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки про надання Україні допомоги у проведенні реформ у конкретних сферах в рамках імплементації Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Словаччина надаватиме допомогу, головним чином, у реформуванні сфери енергетики та енергобезпеки.

Метою І-го Форуму була оцінка перспектив поглиблення двостороннього співробітництва між Україною та Словаччиною у сфері енергетики (в т.ч. безпеки постачань природного газу, реформування енергетичного сектору та підвищення енергетичної ефективності), окреслення форм співробітництва в галузі реформування сектору безпеки, та визначення пріоритетів надання Словаччиною допомоги Україні в розробці рекомендацій для урядів обох країн.

Учасниками Форуму стали представники органів державної влади, експертного середовища, громадських організацій та бізнес-спільнот обох країн та ЗМІ. Зокрема, з української сторони — представники високого рівня Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, МЗС України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Комітетів  Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки та з питань національної безпеки і оборони. Зі словацької сторони в роботі Форуму крім Державного секретаря МЗСЄП СР питаньІгоря Слободніка взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек, представники Посольства Словацької Республіки в Україні та МЗСЄП СР.

Закарпаття представляли Роберт Горват (Народний депутат України), Отто Ковчар (Співголова Українсько-словацької ділової ради, Віце-Президент ТПП України, Президент Закарпатської ТПП), Світлана Мітряєва (директор Регіонального філіалу НІСД в м. Ужгороді).

Форум відкрили Володимир Горбулін (директор НІСД) та Александр Дулеба (директор Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики).

Зі вступним словом до учасників Форуму звернулись Ігор Слободнік (Державний секретар МЗСЄП СР) та Юрій Мушка (директор Другого європейського департаменту МЗС України).

В першій сесії «Співробітництво в енергетичній сфері (модератор Олександр Суходоля – завідувач відділу енергетичної та техногенної безпеки НІСД) погляд з України представили Гліб Стригуненко (Міністерство енергетики та вугільної промисловості України) та Михайло Гончар (президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»), погляд зі Словаччини представили Драгомір Штос (директор департаменту економічної дипломатії МЗСЄП СР) та Карел Хірман (керівник департаменту з питань реалізації проекту ELENA Адміністрації Пряшівського самоврядного краю).

Друга сесія була присвячена питанням співробітництва в сфері реформування сектору безпеки (модератор Александр Дулеба). Відповідно погляд з України представили Олександр Литвиненко (заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України) і Валентин Бадрак  (директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння), а погляд зі Словаччини – Мануель Корчек (директор департаменту політики безпеки МЗСЄП СР) та Роберт Ондрейчак (директор Центру Європейських та Північно-Атлантичних справ, СЕNAA).

Підсумки роботи Форуму підвели Александр Дулеба та Костянтин Кононенко (заступник директора НІСД).

Такі Форуми проводитимуться почергово в Україні та Словаччині і мають стати платформою для двосторонніх консультацій з актуальних питань словацько-українських відносин.

7dniv.info

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Похоже, что правда. Порошенко доиграется...
Юрий (2017-05-22 14:49:35)
На этих каналах тусуются одни и теже морды: Савченко, Рабинович, Мураев, Гордон как -то затесался, Ганка Герман и Брехасловская Инка! Как они уже всем надоели!...
Одессит (2017-05-22 14:29:12)
Во ДолбоДоник розбушувався. Однак він забув, що ми будуємо правову державу, а саме існування його сайту має офіційний статус ОБК (одна баба казала), оскільки уся без винятку інформація, яка розміщена ......
Дмитро (2017-05-21 18:04:24)
Ага. Прямо на кассе... С учетом повышающихся тарифов, то,с коро денег на туалетную бумагу не будет, и. гривна обесценится, чеи среднестатический пользователь ВК поедет за границу.)А если серьезно... Я ......
Кэт (2017-05-21 17:18:17)
Хай їдуть в "ЛДНР" і насолоджуються всіми "прєлєстямі руского міра" в повному обсязі)))...
Микола (2017-05-21 16:13:54)