Українцям навесні прийдуть перші повідомлення про сплату за нерухомість, податок сплачуватимуть майже всі

Українцям навесні прийдуть перші повідомлення про сплату за нерухомість, податок сплачуватимуть майже всі
Перші платіжки для сплати податку на нерухомість, українці отримають вже навесні. Їм нададуть 60 днів для того, щоб заплатити вказану суму, а якщо цього не буде зроблено, то уряд розробить спеціальну систему штрафів.
Згідно з угодою про Асоціацію з Євросоюзом, Україна зобов’язується привести своє законодавство у відповідність з європейськими нормами. І одним з найважливіших факторів повноцінної співпраці з ЄС є введення податку на нерухоме майно громадян, пишуть Версії.
Аналогічна вимога була і у МВФ, для надання кредитних коштів. За рахунок податку на нерухомість кожне українське місто зможе самостійно заробляти гроші в свій бюджет. Тобто, держава буде пропорційно виділяти кошти для областей, а на місцях цими фінансами розпорядяться відповідно до потреб. Всі податки також йтимуть безпосередньо до міського бюджету.
За рахунок податку на нерухомість українська влада планує суттєво збільшити суму фінансових коштів, в бюджеті того чи іншого міста.
У 2015 році кожна область прийняла процентну ставку щодо податку на нерухомість, відповідно до потреб міста. Десь процентну ставку встановлювали з урахуванням інтересів громадян, а десь тільки з урахуванням того, скільки коштів можна буде повернути до міського бюджету.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко в ексклюзивномукоментарі для "Vector News” зазначив, що в розвинених країнах світу, а саме в ЄС, податок на нерухомість є найважливішим, дозволяючи сформувати солідні місцеві бюджети.
«У нас же це, скоріше, пустощі, таких грошей не достатньо навіть зубожілій місцевій раді, а не те, що всім. Тому, він у нас ніби є, але реально його немає », – пояснює експерт.
До того ж до цього влада країни повинна створити спеціальні реєстри, яких поки що немає. Створити реєстр житлових приміщень займе не так вже багато часу. Головна трудність виникає із земельними ділянками, та нежитловою нерухомістю, типу сараїв, гаражів, стоянок, господарських прибудов, і подібного.
У 2016 році до Податкового кодексу були внесені деякі зміни, які частково торкнулися і податку на нерухомість. Головне, звернути увагу на три основні пункти.
По-перше, уряд вирішив скасувати неоподатковувану пільгу. Відтепер податок повинні платити ті, у кого площа квартир перевищує 60 квадратних метрів, а будинків – 120 квадратних метрів. Тобто, уряд зробив так, що податок на нерухомість будуть платити абсолютно всі. До того ж існує додаткове податкове навантаження. Якщо площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а будинку – 500 квадратних метрів, то заплатити доведеться додатково 25 тисяч гривень на рік.
По-друге, ставку податку дещо змінили. Тепер вона становить 3% від мінімальної зарплати.
По-третє, податок також поширюється на нерухоме нежитлове майно.
Якщо говорити про європейський досвід, то Олександр Охріменко акцентує увагу, що стосовно розміру податку навіть у ЄС є різні підходи.
«В окремих країнах податок на нерухомість розраховують як відсоток з кадастрової вартості. Для цього ведуть кадастр житла по всій країні і розраховують середні ціни по регіонах і типам житла. У цьому випадку, якщо нерухомість дорожчає, то і податки ростуть. Це дуже вигідно місцевим бюджетам. У деяких випадках, місцеві бюджети активно інвестують гроші в інфраструктури міст і районів, щоб ціни на нерухомість росли», – пояснює аналітик.
«Якщо Україна дійсно хочеться бути європейською країною, то потрібно і податки на нерухомість робити як у Європі, а якщо ні, то тоді потрібно визнати, що Україна будує азіатську модель, де велика частина населення ніколи не платить податок на нерухомість », – продовжив Олександр Охріменко.
Ще є одна особливість, яка стосується права власності на нерухомість. Якщо квартира площею 100 квадратних метрів приватизована на двох осіб, то вони не будуть платити податок на нерухомість, тобто площа буде розділена на двох.
Варто звернути увагу, що податок на нерухомість не тільки поповнює міський бюджет. Є у нього і дещо інша мета, про яку розповів наш експерт:
«Крім того, що податок на нерухомість в ЄС вирішує проблему наповнення місцевих бюджетів, він вирішує і проблему стимулювання функціонування ринку вторинного житла. Податок на нерухомість – це метод економічного примусу. Якщо людина в похилому віці залишилася одна у великій квартирі або будинку, то податок на нерухомість, як би його стимулює подумати і продати велику квартиру або будинок і купити менше. При цьому нові сім’ї, які перебувають на стадії зростання, якраз мають можливість купити вторинне житло, і тим самим подумати про своє майбутнє. Ніхто не змушує силою літню людину продавати свою квартиру, але податок його стимулює це робити, і тим самим йде кругообіг нерухомості. Тому, коли деякі люди, які дізнаються почому квартири в Берліні, то ставлять запитання, а чому вони дешевше київських, то тут багато в чому впливає податок на нерухомість. В Україні зробили такий незручний податок, що виходить, пенсіонер може жити в стометровій сталінці в центрі Києва і скаржитися, що немає грошей на життя, але при цьому він ніколи не додумається продати свою велику квартиру і купити маленьку хрущовку на околиці.
Якщо вже Україна вирішила зробити європейський ринок житла, то потрібно прибрати всі ці пільги і ліміти, і оподатковувати нерухомість з першого метра, як це прийнято в ЄС. Ось це дійсно буде економічно стимулювати перепродувати нерухомість, і тим самим збільшити оборот вторинного ринку житла і знижувати ціни на це житло. І що важливо, наповнюватимуть доходи місцевих бюджетів. У даній ситуації не може бути ніяких соціальних пільг. Тут все просто, не можеш платити податок, перепродавай нерухомість і плати менше ».
Відзначимо, що перші платіжки для сплати даного податку, українці отримають вже навесні. Їм нададуть 60 днів для того, щоб заплатити вказану суму, а якщо цього не буде зроблено, то уряд розробить спеціальну систему штрафів.
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...
Liberta 20 березня 2016 14:08
А зарплата когда будет как в Европе?Не многовато ли господа вы хотите высосать из зарплаты в 2000
dfcz 20 березня 2016 14:31
всегда считал, что Олександр Охріменко - идиот. Но сейчас убедился, что идиот в квадрате.
nik 20 березня 2016 14:39
согласен на все 100. какая европа. люд всю жизнь копил горбатился за копейки и старался сделать свое жилье приятным для жизни а теперь еще и плати еще раз. уже разок натянули при развале потом еще раз при смене денег .пусть построят и сдают за эти проценты людям .вопрос нашим олигархам почему вы не вкладываете свои деньга в свою родину и страну а только пускаете пыль перед выборами и то мелочь а потом гребете в 1000 раз больше.где ваши обещания которые давали на майдане.народ ведется на их чепуху кто имеет деньга без проблем купил визу за 50 евро и катайся.
nik 20 березня 2016 14:47
достали уже травят народ между собой а дураки ведутся.немного забыли что при совке перемешалось все и вся.а патриот не по национальности определяется а кто как любит свою родину и страну. подумайте.если нет истории нет будущего.....нет разницы молдаванин или таджик родина там где родился а страна где работаешь или в командировке...кому как удобно называть..главное чтоб с любовью относился ко всему.....
грезы Европейские 20 березня 2016 15:14
Не ту страну назвали Гондурасом. Зарплаты начинайте поднимать, а потом все остальное. Только о себе и думают, как бы урвать, не напрягаясь. Шаровики-затейники, сидят и думают, чтоб еще такое придумать? и посмотреть, а выживут ли в этот раз? Выживут, можно еще что-нибудь оттяпать. Редиски ненасытные, когда уже ваши лица треснут?
Alex 20 березня 2016 16:34
Дешевле один раз автомат купить и сделать потом прогрессивный налог на жизнь для руководства))
Небайдужий 20 березня 2016 19:09
Це можна назвати одним словом ГЕНОЦИД українського народу. Коли дивишся, як ці уроди по телебаченню кладуть квіти під час святкування пам'яті загиблих в 33-му році, а самі зараз вбивають нашу націю - кулаки стискаються...
Думаю на їхньому роді це обов'язково скажеться, відплата невідворотна!
Серега 20 березня 2016 20:32
Одного понять не могу ,кто такое придумал!!! Получается ,что семья зарабатывала своим трудом,чтобы построить дом или купить квартиру, экономили на чем-то ,а теперь они за этот дом построенный ихним потом ,что бы в нем жить должны платить налог!!! Как это можно объяснить --равносильно тому --дышишь воздухом --плати!
матрос Железняк 21 березня 2016 09:04
при СССР такого безпредела не было, РАБОВ жалели, соц. стандарты были очень высокие, нинешним пигмеям от власти их сейчас не осилить, СМЕРТЬ КАПИТАЛИСТАМ...
Украинец 21 березня 2016 12:04
Единственное, что хочется сказать после прочитанного, это пожелать всем тем кто развивает эту тему и лично Александру Охрименко закончить свои жизни именно в качестве тех самых малоимущих пенсионеров, живущих впроголодь на околицах городов и сел. И очень бы хотелось, чтобы каждый из этих мерзавцев как можно быстрее ощутил на себе действие пословицы о "суме" и "тюрьме"!
Левеня 22 березня 2016 01:53
ну то так, єдине бажання тим всім законодавцям побажати попасти під люстрацію а потім аби в них випадково все що після люстрації залишилось - згоріло, і подивимось під якою церквою вони співати будуть.
пенсіонер 22 березня 2016 19:57
Ви уявляєте собі, що означає для пенсіонера продати житло ,Яке вони РАЗОМ своєю багаторічною працею заробили! Все робиться для шахраів, бо молоді нормальні з такими податками і зарплатами його не куплять! Це означає знищити пенсіонерів остаточно.
Алина 4 квітня 2016 16:02
Интересно, это относится к квартирам, которые в пригороде?? Если у меня вот квартира в жк http://schastliviy.com.ua/ , то как быть???
Алина 14 квітня 2016 15:18
Хорошо что, мы с мужем продали свою старую квартиру и купили в жк "щасливий" http://schastliviy.com.ua/ 2-комнатную. А то сейчас пришлось выплачивать денег еще...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2019-08-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)