Юлія ДУБ: «Я закликаю всіх студентів, яким пропонують гроші, все ж бути свідомими…»

Юлія ДУБ: «Я закликаю всіх студентів, яким пропонують гроші, все ж бути свідомими…»

 

10 жовтня у Львові пройшов «Форум Майбутнього 2012». Організатори заходу кажуть, що це найбільша молодіжна подія року. Серія унікальних молодіжних форумів, що відбудуться в семи містах України,  збере більше тисячі молодіжних активістів з усіх куточків нашої держави. Метою ФМ 2012 є донесення до молоді її ролі у розбудові громадянського суспільства та впливі на владні структури. 

Від Закарпаття на Форум поїхало вісім активістів. Однією з них була Юлія Дуб – відома журналістка, громадський діяч, організатор Вуличного університету в Ужгороді. 

-Юліє, поділися своїми враженнями від від участі у ФМ-2012.

-Вражень дуже багато і всі, безумовно, позитивні! По-перше, Форум був справді масштабним. У Львові було майже триста молодих активістів, а попереду ще шість міст (ну вже 5, бо вчора відбувся Форум Майбутнього уТернополі). По-друге,  я зустріла дуже багато своїхдрузів, яких давно не бачила. По-третє, ми поїхали доволі великою групою (вісім осіб) із Закарпаття. По-четверте, багато задоволення принесло спілкування зі спікерами (Олег Рибарчук, Олександр Солонтай, Вахтанг Кіпіані, Отар Довженко, Євген Демченко, Тарас Случик та інші). Дуже сподобалася акція, яку ми зробили на завершення — всі учасники Форуму сформували на трибуні «Арени Львів» число 28, а зверху тримали напис «Обирай своє майбутнє».

Чому саме 28? 

- Це був своєрідний заклик — піти 28 жовтня на вибори та свідомо проголосувати. Взагалі мета цього Форуму — активізувати молодь, щоб вона серйозніше ставилася до свого вибору, щоб не продавала свої голоси і не ігнорувала вибори, а голосувала за тих кандидатів, які обіцяють покращити життя молоді. Саме з них можна буде потім спитати чи дотрималися вони своїх обіцянок, а якщо не дотримаються, то змусити їх виконати те, що наобіцяли.

Юліє, ти є відомим громадським діячем, одним з керівників руху «Чесно» в Закарпатській області. Чи отримала ти якісь нові практичні навички, котрі стануть в нагоді під час виборів?      

- Чогось абсолютно нового я для себе не відкрила, але такі заходи як Форум дуже надихають і показують, що ми рухаємося в правильному напрямку, що вся ця громадська діяльність дає дуже хороший результат. На Форумі пояснили як потрібно готуватися перш ніж піти голосувати: потрібно знайти всю інформацію про кандидатів, почитати їхні програми, порівняти їх, визначити, хто буде вигідний саме мені, молодій людині, і хто справді буде відстоювати інтереси молоді в парламенті (якщо такого немає, то принаймні на кого можна вплинути, щоб він виконував обіцяне). Я впевнена, що ті люди, які їхали зі мною із Закарпаття та з інших міст, будуть голосувати свідомо. Наше завдяння тепер  –переконати якнайбільше молодих людей піти на вибори і проголосувати.       

Як саме будете переконувати?

- Нам на Форумі роздавали різні публікації (це результати роботи кампанії «Молодіжна Варта: Молодь за вами спостерігає») і комікси від руху Чесно, а ще наліпки «Обирай майбутнє, а не гречку!». Це все ми будемо поширювати серед молоді. Ми змогли привезти не дуже багато примірників, але чекаємо, щоб нам надіслали достатньо, аби розповсюдити по гуртожитках та молодіжних середовищах.

Ні для кого не секрет, що від ужгородських студентів масово скуповуюють голоси напередодні виборів, особливо в гуртожитках. Чи буде рух «Чесно» відслідковувати ці процеси і ставити навпроти прізвища кандидата відповідну галочку?

- Ми безумовно реагувати будемо, але потрібна ще й реакція з боку студенства та ЗМІ. Щоб ми могли «ставити навпроти прізвища кандидата відповідну галочку», як ти сказав, нам потрібні достовірні факти, бо вся інформація, яка нам надходить, ретельно перевіряється на місцевому рівні, а потім і на Всеукраїнському, тому джерела інформації повинні бути достовірні.

До того ж на сайті Чесно є функція «Повідомити про порушення» (http://www.chesno.org/inform_us/). Я закликаю всіх студентів, яким пропонують гроші, все ж бути свідомими і розуміти, що чесні кандидати не будуть порушувати закон і скуповувати голоси, а свої гроші вони обов’язково повернуть за рахунок тих же студентів.

Юліє, дякую тобі за розмову. Як представник ЗМІ обіцяю тобі, що буду реагувати на будь-які спроби підкупу студентів. Тобі ж бажаю натхнення та успіху в розпочатій справі.  

- І тобі дякую, що не лишаєшся осторонь і активно нам допомагаєш!

Максим МОЛНАР для 7 днів

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

но в первую очередь надо стало известно что наш гарант снял иаску и решил не спрося наш украинский народ создать союз с Турцией и Азербайджаном Далее: Это будет конец-надо срочно снимать петра с вл ......
Инна (2018-02-19 19:53:36)
сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)