
У своїй анонімній сповіді чиновник (чиновниця) Білого дому повідомляє сенсаційні речі.
"Багато високопосадовців в адміністрації Трампа старанно саботують деякі рішення його порядку денного і протистоять його найгіршим нахилам”, – йдеться у колонці.
Фактично, чиновник (чиновниця) звинувачує президента США у непридатності до посади, небезпечних ідеях, незваженій політиці, відсутності моральних чеснот, байдужості до цінностей демократії, свободи і прав людини, прихильності до автократів, розпалюванні ворожнечі до засобів масової інформації.
"Корінь проблеми – в аморальності президента. Всі, хто з ним працюють, знають, що для нього не існує жодних явно виражених принципів, яких би він дотримувався, ухвалюючи рішення”, – не добирає слів анонімний автор.
І далі пояснює, яким чином він (вона) та деякі інші чиновники, формально підтримуючи президента, насправді роблять все можливе, аби нівелювати його небезпечні ініціативи. Підсумок: в адміністрації де-факто існують дві президентських політики. Одна з них дотримується курсу Трампа, інша – курсу всіх тих, хто діє всупереч йому, або незважаючи на його рішення. Особливо у питаннях зовнішньої політики США.
"Публічно та у приватному спілкуванні президент Трамп висловлює свою прихильність до автократів і диктаторів, таких як президент Росії Володимир Путін або лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, натомість не виявляючи особливого ентузіазму до розбудови зв’язків із нашими союзниками й однодумцями. Однак уважні оглядачі помітили, що решта адміністрації слідує іншому курсу, згідно з яким країни типу Росії отримують чітку відповідь на втручання у справи інших країн і покарання за такі дії, а союзників долучають, як рівноправних партнерів, а не відштовхують, як суперників”, – йдеться у колонці.
На Росії автор зупиняється і більш детально: "Президент не хотів депортувати таку кількість дипломатів, яку вислали після отруєння колишнього російського шпигуна у Великобританії. Він тижнями жалівся на високопосадовців адміністрації, казав, що його штовхають у подальше протистояння з Росією, висловлював незадоволення тим, що Сполучені Штати продовжують накладати санкції проти Росії за її зловмисну поведінку. Але його команда з національної безпеки знала краще за президента: такі дії необхідні, аби змусити Москву відповідати за власні дії”.
ЗРАДА, КРИЗА, ПАРАНОЯ
Колонка викликала лють Дональда Трампа. На одному з публічних заходів журналіст запитав – чи вже читав її президент, і у відповідь почув таку тираду:
"Ніхто не зробив більше за мою адміністрацію у перші два роки при владі! І коли ви мені кажете тут про якісь "анонімні джерела в адміністрації”, про якусь людину, яка, певно, не справляється зі своєю посадою, і взагалі не мала би бути на цій роботі... Та й самі New York Times не справляються. Якби не я, думаю, і New York Times взагалі не існувало би. Колись, коли я вже не буду президентом – сподіваюся, це станеться через шість з половиною років – New York Times, CNN і всі інші брехливі медіа просто збанкрутують, друзі. Нічого писати і розповідати їм буде”, – заявив президент, повторюючи свої традиційні звинувачення на адресу засобів масової інформації.