МОН вирішило змінити навчальні плани для старшокласників

МОН вирішило змінити навчальні плани для старшокласників
Слідом за зміною шкільних програм для учнів молодших класів (оновили в 2016-м), учнів 5-9 класів (програми представлять в серпні), в Міносвіти вирішили змінити навчальні плани і для 10-11 класів.
Програми зараз обговорюються на сайті МОН, всі бажаючі можуть надсилати правки. Програми помітно осучаснили (див. Інфографіку), але свій відбиток на них залишили військові дії, які відбуваються в Україні. Вчителі кажуть, що зміни потрібні, але перевантажувати підлітків війною і політикою не варто.
Затверджені програми будуть впроваджені в 2018 навчальному році. Одне з головних змін - багато звичні предмети розділили за рівнями: профільному (для шкіл і класів з поглибленим вивченням предмета) і стандартному.
Зарубіжну літературу оновили сучасними авторами, яких раніше вивчали в університетах або за якими знімалися новітні кінохіти (наприклад, роман «Винні зірки»). Зроблено реверанс в сторону кримських татар - в обов'язкову програму внесли повість депортованого кримськотатарського письменника Таира Халілова (його, до речі, немає в «Вікіпедії»). А в літературу для позакласного читання, крім таких сучасних авторів як Кінг, Кортасар і Борхес, додали лауреата Нобелівської премії Світлану Алексієвич.
В українській літературі сучасними авторами (О. Забужко, Ю. Андрухович, В. Шкляр та ін.) Розширили списки для позакласного читання. При цьому з обов'язкової програми виключили вивчення «Україна в огні» О. Довженка - чи то за те, що війна тут описується з радянської точки зору, чи то тому, що назва книги аналогічно назвою забороненого до показу в Україні фільму Олівера Стоуна.
Серйозне зміна торкнулася трудового навчання. Його перейменували в «Технології» і хочуть зробити більш профорієнтованим. Старшокласники вивчатимуть ази підприємництва, агробізнесу, кондитерської справи і т. П.
«Захист Вітчизни», яку раніше вивчали хлопчики, об'єднали з «Основами медичних знань» (вивчали дівчинки). На об'єднаному уроці всім (як майбутнім призовникам, очевидно) роз'яснять пристрій ВСУ. А в курс «Україна і світ» внесено Угоду про асоціацію України з ЄС і безвізовий режим, анексія Криму та АТО (раніше вивчення цих питань йшло окремою брошурою в додаток до підручника).
За словами радника міністра освіти Іванни Коберник, обговорювані проекти були написані на волонтерських засадах молодими вчителями і вченими.
Самі педагоги до змін ставляться неоднозначно. «Не думаю, що включати події новітньої історії в програму зараз правильно - процеси ще не завершилися, і деякі моменти можуть бути надмірно заполітизованими», - говорить  екс-міністр культури і історик Леонід Новохатько.
«Підлітки зараз настільки втомилися від війни, що надмірно навантажувати їх нехай і важливими для життя знаннями (навіть якщо це надання першої допомоги) потрібно дуже обережно, інакше на виході ми отримаємо дітей з абсолютно зіпсованою психікою», - вважає вчитель патріотичного виховання однієї з дніпропетровських шкіл Микола Мефодьев.
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)