«Стріляти по всіх на Майдані»: Грузинські снайпери розповіли про замовників

«Стріляти по всіх на Майдані»: Грузинські снайпери розповіли про замовників
Двадцятого лютого 2014 року на київському Майдані був відкритий снайперський вогонь, загинули 53 людини - 49 протестуючих і чотири співробітники правоохоронних органів. Лідери опозиції звинуватили в цьому «режим Віктора Януковича». Проте офіційне розслідування зайшло в глухий кут: злочинці не знайдені.
Кореспондент РІА Новини зустрівся в Тбілісі з передбачуваними снайперами. Це вихідці з Грузії, але зараз вони ховаються в Вірменії - побоюються за своє життя. Вони стверджують, що накази їм віддавали лідери Майдану. Більш того - було пряме розпорядження стріляти не тільки в міліціонерів, а й в учасників протесту, щоб озлобити натовп і спровокувати політичну кризу.
Про те, що до стрілянини на Майдані причетні якісь грузинські снайпери, першим заявив генерал Трістан Цітелашвілі, колишній командир елітного підрозділу грузинської армії «Аваза». Цітелашвілі воював в Абхазії, брав участь в бойових діях в серпні 2008 року, під час «п'ятиденної війни». Але потім став особистим ворогом Михайла Саакашвілі, який свою поразку спробував списати на військових.
Грузинський генерал Трістан Цітелашвілі про те, як збирав інформацію про стрілянину на Майдані © РІА Новини
У будинок до Цітелашвілі увірвалася поліція, його заарештували, в ході силової акції серйозно постраждав малолітній син генерала. Від Цітелашвілі вимагали зізнатися в фіктивному «змові генералів», через якого нібито Грузія і програла кампанію 2008 року. Генерал свідчень не дав. І з тих пір він - принциповий противник Саакашвілі.
«Про те, що на Майдані були вихідці з Грузії, я знав ще в 2014 році», - розповів Цітелашвілі РІА Новини.
«Частина з них - це мої підлеглі в грузинській армії. Деякі все ще знаходяться на території України, беруть участь в бойових діях. Інші повернулися. Вони довгий час боялися говорити. І зараз теж бояться! Як непотрібних свідків їх можуть просто ліквідувати », - заявив він.
«У народі нас називали зондеркомандою»
Один з тих, кого має на увазі генерал Цітелашвілі, - Коба Нергадзе.
Кадровий військовий грузинської армії. У 2003-2004 роках брав участь у ряді спецоперацій в районі Ергенеті, розташованому між Грузією і Південною Осетією.
«Ми боролися з контрабандою. Регіон був поділений між грузинськими і осетинськими комерсантами. Часом виникали конфліктні ситуації, в тому числі прямі зіткнення з осетинськими збройними силами. Наша бригада втратила тоді 11 чи 12 чоловік, точно не пам'ятаю. Загальні втрати грузинської армії - 45 осіб », - розповідає Нергадзе.
У 2006 році він звільнився з стройових частин у званні старшого лейтенанта і через деякий час, за протекцією Мамукі Мамулашвілі, влаштувався в Службу безпеки Міністерства оборони Грузії.
Сьогодні Мамулашвілі - командир так званого грузинського легіону, який бере участь в бойових діях на сході України на стороні офіційного Києва. «З ним я познайомився в армії, на дні народження мого друга Бежо», - додає Коба.
«Офіційно ми займалися в тому числі охороною проводяться в Тбілісі мітингів, щоб не було зіткнень між прихильниками і противниками Саакашвілі. Насправді нам ставили завдання придушення опозиції, ми повинні були вести спостереження за опозиціонерами », - зізнається Нергадзе.
«За наказом командирів співробітники нашої служби били опозиційних лідерів. Як правило, подібні акції ми здійснювали в масках. У народі нас прозвали «зондеркомандою». Зазвичай співробітники служби приховували місце роботи і чим вони займалися », - каже колишній офіцер. Агенти ділилися на «десятки».
Одним із десятників і був Нергадзе. Інші відомі йому «десятники» - Георгій Саралідзе, Мераб Кікабідзе, Давид Макіашвілі.
У розмові з РІА Новини Коба назвав деякі «розцінки». Так, наприклад, за побиття опозиційного депутата їм платили тисячу доларів США.
У грудні 2013 року Мамулашвілі зібрав на нараду «десятників» і сказав, що потрібно «терміново виїжджати на Україну для допомоги протестувальникам». На групу Нергадзе було виділено 10 тисяч доларів. Ще 50 тисяч обіцяли після повернення з відрядження. Добиралися за чужими паспортами. У самого Нергадзе був паспорт на ім'я Георгія Карусанідзе (1977 року народження).
У Києві групу розмістили на вулиці Ушинського. І вони щодня як на роботу ходили на Майдан.
«Нам наказали стежити за порядком, щоб не було пияцтва, підтримувати дисципліну, виявляти провокаторів від влади», - говорить офіцер.
Новий рік Нергадзе відсвяткував в готелі «Україна», яка вже контролювалася протестуючими.
Ще один колишній грузинський військовий, який прибув до Києва в розпал заворушень, - Олександр Ревазішвілі. Після служби в армії в Грузії він був активістом організації прихильників Саакашвілі «Вільна зона».
За його власними словами, «впроваджувався в ряди опозиціонерів, влаштовував бійки та провокації».
Керував організацією Коба Хабазі, який познайомив Ревазішвілі з Мамулашвілі. Той зацікавився військової спеціальністю відставника: в армії він був снайпером.
В середині лютого Ревазішвілі, Хабазі і ще четверо представників «Вільної зони» прилетіли до Києва рейсом авіакомпанії МАУ.
Їх поселили на вулиці Повітрофлотській, потім перевели в захоплену опозицією консерваторію.
«Пашинський стріляв з автомата»
«Чотирнадцятого або 15 лютого старших груп - мене, Кікабідзе, Макіашвілі, Саралідзе, імена інших я не пам'ятаю, - зібрали на третьому поверсі готелю« Україна »в окремому номері. Там були Парубій (Андрій Парубій, ультраправий український політик, в період хвилювань в Києві «комендант Майдану», з 2016 року спікер Верховної ради. - Прим. Ред.) Та Пашинський (Сергій Пашинський, скандально відомий український політик і бізнесмен, в даний час глава комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони. - Прим. ред.). Парубій виступив перед нами: «Необхідно допомогти братньому народу, і скоро у нас буде завдання». Але ніяких уточнень не було. До цього часу у протестуючих я вже бачив зброю: мисливські рушниці і пістолети », - каже Нергадзе.
На зустрічі також був присутній якийсь Крістофер Брайан, якого представили як колишнього американського військовослужбовця.
«Увечері 19 лютого в готель знову зайшли Сергій Пашинський і кілька незнайомих хлопців з великими сумками. Вони дістали карабіни СКС, автомати Калашникова калібру 7,62. Ще були одна гвинтівка СВД і карабін іноземного виробництва. Пашинський нам пояснив, що зброя буде потрібно «для захисту», але на моє запитання, від кого захищатися, не відповів і вийшов з номера », - продовжує Нергадзе.
Тоді ж у Нергадзе і Мамулашвілі відбулася розмова. Мамулашвілі говорив про «особливий завданні» і про те, що «необхідно створити хаос на Майдані, застосувавши зброю по всіх цілях, які протестують і поліції, - різниці немає». Гроші за відрядження обіцяв заплатити тільки після виконання «завдання».
«Я був присутній під час інструктажу інших старших груп. Інструктував Брайан англійською мовою, перекладав Мамулашвілі. Порядок дій був визначений наступний: група, очолювана Пашинським, переходить до консерваторії. Вони повинні почати стрілянину першими з будівлі консерваторії, через три-чотири хвилини повинні почати стрілянину групи, що знаходяться в готелі «Україна», - додає Нергадзе.
Як розповідає Ревазішвілі, в той же день зброю принесли в консерваторію: «Прийшли Мамулашвілі, Саралідзе на прізвисько Малюк і ще приблизно десять чоловік, решту я не знаю. Мамулашвілі поцікавився нашим настроєм. Вони сміялись. Хтось запитав у Мамулашвілі по-грузинськи: «Де Миша»? Той відповів: «У Пороха». Потім вони пішли. Через деякий час Пашинський і ще кілька людей внесли в приміщення сумки зі зброєю. В основному карабіни СКС. У самого Пашинського в руках був автомат Калашникова з відкритим прикладом ».
Серед присутніх був Володимир Парасюк - керівник однієї з «сотень» Майдану, згодом командир 4-ї роти батальйону «Дніпро» і народний депутат України. Разом з ним був чоловік, якого він називав «татом», - ймовірно, його батько.
«Пашинський попросив мене допомогти з вибором позиції для стрільби. Сказав, що вночі можливий штурм консерваторії «Беркутом» і протестуючих можуть розігнати », - додає Ревазішвілі.
«Вночі, приблизно в чотири або п'ять ранку, я почув постріли, як мені здалося, з боку Жовтневого палацу. Пашинський схопився, схопив рацію і став кричати, щоб припинили вогонь і що ще не час. Стрілянина відразу припинилася. Приблизно о 7:30 ранку (може, пізніше) Пашинський наказав всім приготуватися і відкрити вогонь. Робити по два-три постріли і відразу міняти позицію. Сам Пашинський стріляв з автомата. Парасюк молодий - з карабіна «Сайга», його батько - з карабіна СКС », - каже Ревазішвілі.
«Стрілянина велася 10-15 хвилин. Після цього нам наказали кинути зброю і покинути будівлю », - підсумовує він.
Потім він повернувся на Майдан. Побачив, що люди озлоблені, деякі вважали, що стріляв «Беркут». Інші, навпаки, думали, що вогонь відкрили свої - протестувальники. «Я зрозумів: це погано закінчиться, я потрапив в погану історію, мене можуть прямо тут розтерзати, якщо все дізнаються. Пішов, гуляв по Майдану. Потім вирішив, що пора відлітати. Взяв таксі і поїхав в аеропорт », - завершує розповідь Ревазішвілі.


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2019-02-16
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)