Володимир Морозов: << Довга і коротка вода - це як два різних види спорту >>

Володимир Морозов: << Довга і коротка вода - це як два різних види спорту >>


Дворазовий чемпіон світу Володимир Морозов дав інтерв'ю ведучому американського ранкового плавального шоу на SwimmingWorld.TV, в якому розповів про успішно проведене сезоні 2012 року, про свої тренування в Росії і США, а також про плани на нинішній рік.

Пропонуємо вашій увазі переклад даного інтерв'ю.

Ведучий: Сьогодні ми поговоримо з Володимиром Морозовим — студентом третього курсу Університету Південної Каліфорнії (USC). Він не брав участь у студентських змаганнях весь осінній семестр, щоб виступити на міжнародних стартах і завоювати титули чемпіона світу на 50 м та 100 м вільним стилем.
Зараз Володимир знову виступає за «троянців» та готується до чемпіонату США серед студентів (NCAA), який пройде в березні.

Володимир Морозов приєднується до нас з Лос-Анджелеса.

— Володимир, приємно бачити тебе, як поживаєш?

— Добре, як ви?

— У мене все відмінно! Не можу повірити, що ти вже третьокурсник USC, здається, тільки вчора ти був випускником школи, який показував дивовижні результати. А зараз ти — бронзовий призер Олімпійських ігор, чемпіон світу за короткій воді. Як швидко пролетів час.

— Згоден! Час біжить дуже швидко.

— Отже, ти багато чого досяг у плаванні за останні два роки. Як ми вже говорили, ти побив рекорди США серед школярів на 50 м та 100 м вільним стилем, брав участь у студентських чемпіонатах США. Але після березня раптом все ніби змінилося: ти завоював бронзову медаль на Олімпійських іграх в естафетному плаванні, а потім зробив справжній прорив на чемпіонаті світу, де взяв два титули чемпіона світу. Не скажу, що це було несподівано, проте, стало деяким сюрпризом. Помінялося чи що-небудь радикально в тебе за останні кілька місяців?

— Звичайно, найбільшою зміною для мене було те, що я почав виступати за Росію і став там тренуватися. Найголовніша зміна, яке я вніс, стосується моєї техніки плавання. Якщо ви подивитеся відео як я плив, приміром, два роки тому і зараз на чемпіонатах Європи та світу, це пливе начебто абсолютно інший плавець. У Росії я багато працював над гребком, робив різні вправи у воді, це відіграло велику роль. Я дійсно думаю, якщо б я не тренувався там, не працював над всіма цими моментами, то не зміг би показати такі високі результати на минулому чемпіонаті світу.

— Мушу визнати, твій стиль плавання, що ми бачили на чемпіонаті світу, дійсно відрізнявся. Чи був там якийсь один основний момент, який помінявся?

— Швидше багато дрібних деталей. Тренування в Росії дуже відрізняються, якщо не є взагалі протилежної системою. У Росії плавають великий кілометраж, багато працюють на техніку, тому що там менше плавців, ніж в США. Вони беруть одного спортсмена і працюють з ним, дізнаються його краще, ніж він знає себе сам. Це, загалом-то, те, що вони зробили і для мене — проводили багато тестувань, розбирали мою техніку по частинах, говорили мені, що робити, щоб швидше плисти, і я це робив. Можливо, саме дивне те, що ці зміни відбулися всього за 2-3 тижні до чемпіонату Європи. Я був дуже радий, що вони так сильно мені допомогли.

— Багато хто знає, що ти переїхав з Росії до Південної Каліфорнії близько 4-5 років тому. На що це було схоже, коли ти повернувся і тренувався з росіянами?

— Насправді я не тренувався з великою кількістю членів збірної команди Росії, я плавав в моєму клубі «Волга». Це було величезною зміною. Як я вже говорив, там був більший кілометраж, багато роботи над технікою. Спочатку, коли я тільки спробував так тренуватися — було важко, так як я звик працювати більше на потужність, багато займатися в залі. Я плавав більше обсягу, втратив потужність, тобто не можу сказати, що я був у найкращій формі на Олімпійських іграх. Але після цього ми з тренером дещо обговорили та перед чемпіонатами Європи і світу вже змогли багато що поміняти.

— Залишається тільки похвалити тебе, якщо ти не був на піку форми на Олімпіаді, і, тим не менш, виступив добре і допоміг Росії завоювати бронзову медаль в естафеті. Усвідомлюючи, що ти не в найкращій формі, чи був ти здивований тому, що ви взяли бронзові медалі?

— Звичайно! Я був дуже щасливий і радий медалі. А так само був цілком задоволений своїм часом в естафеті — 47.8. І можу сказати, що заслужив цю медаль. Однак я думаю, є ще багато всього, над чим мені потрібно працювати, щоб поліпшити свої результати по великій воді. Все-таки в короткій воді багато поворотів і це те, що виходить у мене найкраще, а щоб плисти швидко в 50-метровому басейні, мені потрібно ще вдосконалити техніку. Загалом, є над чим працювати.

— Що вплинуло на твоє рішення не виступати на студентських змаганнях весь осінній семестр, а поїхати на міжнародні старти?

— Сталася невелика помилка, яку допустили наші тренери, вони взяли в команду додаткового плавця в цьому році. Я не впевнений, як все було насправді, у підсумку нам потрібно було щось зробити, щоб два спортсмени не змагалися весь осінній семестр і мали можливість виступати в наступному семестрі. Тоді Дейв запитав, не чи я відмовлюсь від виступів на студентських змаганнях в цьому семестрі. Мене це абсолютно влаштовувало, оскільки я тільки повернувся з Олімпіади і хотів трохи відпочити від навчання. Я радий, що все склалося саме так.

— Все дійсно склалося вдало, я маю на увазі, ті дві золоті медалі, що ти виграв на чемпіонаті світу з короткій воді, не можуть не радувати!

— Безумовно!

— Давай трохи поговоримо про чемпіонат світу з короткій воді. Перемоги на 50 м та 100 м вільним стилем. На 50 — це напевно більш вагоме досягнення, тому що ти змагався з олімпійським чемпіоном Флораном Манаду. А який перемогою з тих двох ти сам пишаєшся найбільше?

— Безумовно, перемогою на 50 метрах. Дорогого коштує обігнати олімпійського чемпіона на його дистанції відразу після Олімпійських ігор, я був справді щасливий. По правді кажучи, за пару днів до півгривні морально я не був готовий перемогти, я думав, швидше за все, програю цю дистанцію. Взагалі спортсмен не повинен так думати, він завжди повинен налаштовуватися на перемогу, але за два дні до старту мені здавалося, у мене не достатньо шансів, особливо після того, як Флоран виграв у мене на чемпіонаті Європи. Я пам'ятаю, після півфіналу на 50 м мій російський тренер Віктор Авдєєнко зрозумів, що я зачастив, проривав воду, не дотримувався правильну техніку. Відразу після запливу ми спробували її виправити, і у фіналі я вже плив як треба. До того ж все вийшло ідеально — старт, поворот, з цього і склався результат.

— Скажи, після того, як ти виконав всю цю роботу над технікою в Росії, ти можеш скористатися цим, тренуючись тут в Лос-Анджелесі?

— Не зовсім. Ще одна причина, по якій я радий, що зробив перерву на осінній семестр в коледжі, це те, що я хотів спробувати дещо іншу систему роботи в тренажерному залі. У цей час мені не дозволялося тренуватися з усією університетською командою в залі і доводилося займатися самостійно. Я ходив у тренажерний зал всього 1-2 рази в тиждень і думаю, що це мені підійшло. Не скажу, що я повинен робити те ж саме зараз, коли розпочався сезон по великій воді. Це як два різних види спорту: довга і коротка вода. Так що я не впевнений, що буду продовжувати робити все те ж саме, адже я зобов'язаний тренуватися з усією командою UCS, а це сильно відрізняється.

— Що ти можеш сказати про майбутньому чемпіонаті США серед студентів (NCAA)?

— У даний момент я концентруюся на навчанні, було не просто знову втягнутися в процес після 8-місячної перерви, а так само намагаюся викладатися і робити максимум у воді. Ні про що інше зараз я не думаю.

— Ти вже вибрав спеціальність?

— Так, тільки вчора я нарешті вибрав економіку. Хоча пробував багато за останні два роки і ніяк не міг визначитися. Але я радий, що, врешті-решт, все вирішилося.

— Ти не єдиний студент, який пробує все в перші два роки, цей час якраз таки дається, щоб ти у всьому розібрався. Як ти думаєш, де будеш використовувати свою економічну освіту в подальшому житті?

— Насправді я поки не знаю. Спочатку я планував здобувати освіту в області бізнесу, коли тільки вступав в USC, але мій бал на вступному іспиті був не достатньо високий. Економіка, мабуть, більш за все близька до бізнесу, і я легко проходжу на цей факультет, ось чому я зробив такий вибір.

— Як ти себе почуваєш після того, як знову повернувся до Лос-Анджелеса і тренуєшся з командою після перерви в декілька місяців?

— Почуваю себе чудово. Особливо мені подобається погода. Я був в Росії під час зими вперше за останні сім років, встиг відчути справжній російський мороз, згадав, який буває зима в Сибіру. Ну і звичайно здорово приєднатися до команди USC і тренуватися з ними. З нетерпінням чекаю студентського чемпіонату США, сподіваюся, ми покажемо там свої найкращі результати.

— Я думаю, ти в непоганій формі. Ти проплив 50 ярдів вільним стилем за 19.5 в минулі вихідні в матчевій зустрічі з Університетом Вісконсін. Оцінюючи той стан, в якому ти недавно знаходився і те, в якому ти зараз, що думаєш про це результаті?

— Насправді я сам був трохи здивований такому хорошому часу. Думаю, причина того, що я зміг показати такий непоганий результат зараз, це те, що все-таки ще відчувається гоління з чемпіонату світу плюс зміни в техніці, які я зробив, відіграли велику роль. Не хочу загадувати, що я покажу в цьому році. До того ж є така проблема, що через три тижні після чемпіонату NCAA у мене відбір на чемпіонат світу в Росії. Я не впевнений, чи буду голитися на студентському чемпіонаті або просто підстрижу волосся на тілі. Це ще одне важливе рішення, яке мені потрібно прийняти незабаром.

— Це дійсно важливе рішення, оскільки ми знаємо, що в Росії є багато хороших спринтерів, і ти не можеш просто приїхати і бути на половину підведеною, ти повинен показувати максимум, якщо хочеш потрапити в команду.

— Саме так! У минулому році я не голився на студентському чемпіонаті США через олімпійського відбору, і, тим не менше, на відборі було не просто. Так що не можу поки сказати, як поступлю, це рішення буде важко прийняти.

— Очевидно, ти збираєшся представляти Росію на чемпіонаті світу цього літа. Чи будеш ти і далі виступати за Росію чи спробуєш знову отримати громадянство США?

— У даний момент я впевнений, що буду плавати за Росію. Не думаю, що було б правильно щось міняти і представляти інші країни. Тим більше, як я вже говорив, я беру найкраще від двох країн: тренуюся в Америці і роблю роботу з розвитку потужності, тренуюся в Росії і беру краще звідти — працюю над технікою, тобто я комбіную це, тому отримую такі хороші результати. Я дуже радий, що таке сполучення спрацьовує для мене.

— Так, це було предметом обговорення якийсь час. Напевно багато людей в США турбуватимуться, що ти не будеш виступати за них, але, я впевнений, Росія щаслива, що ти будеш її представляти. Особисто я радий, що можу бачити, як ти здорово виступаєш на великих змаганнях, таких як Олімпійські ігри та чемпіонати світу. Думаю, багато людей просто раді твоєму прогресу, твоїм відмінним результатам. Ти повинен бути і сам дуже задоволений.

— Безумовно! Знову повторюся, я радий, що у мене все так складається.

— Ми з нетерпінням будемо стежити за тобою наступні кілька місяців, як втім, ми завжди це робимо.

— Добре, дякую!

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)