В Ужгороді визначили, хто з закарпатців швидше бігає та краще орієнтується в місцевості (ФОТО)

В Ужгороді визначили, хто з закарпатців швидше бігає та краще орієнтується в місцевості (ФОТО)

15-16 листопада в місті Ужгороді відбувся відкритий чемпіонат Закарпатської області зі спортивного орієнтування бігом.

У змаганнях взяло участь 150 орієнтувальників з міст Ужгород, Мукачево, Перечина, Ужгородського, Іршавського районів, ОДЮСШІ та КОДЮСШ. Чемпіонат проводився під егідою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА (директор Мотильчак М.А. та заступник директора Департаменту – начальник управління молоді та спорту Ерфан В.Й.) та Закарпатський центр туризму краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді (директор Чепа В.І.) з метою подальшого розвитку і популяризації спортивного орієнтування як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному розвитку та виховані учнівської молоді області, визначення найсильніших учасників змагань у особистому заліках, пропагування та популяризація видів спортивного орієнтування, пропаганда здорового способу життя та активного відпочинку серед учнівської молоді, визначення та відбору кандидатів до складу збірної області з видів спортивного орієнтування в різних вікових категоріях.

В перший день змагання відбувався в лісовому масиві «Доманинці» на околиці м. Ужгорода на середній дистанції за вибором.

У групі Ж-10 4 контрольних пунктів перемогу здобула Цепурдей Катерина з м. Мукачева, СК «Товариш» (тренери Цепурдей О.В. та Расчупкіна Н.А.)

У групі Ч-10 5 контрольних пунктів перемогу здобув учень ужгородської ЗОШ №2 Вішколц Валентин – Крістіан, другим фінішував Кононов Денис, третє місце зайняв Гопак Мар’ян учень ужгородської ЗОШ №9 всі представники КСО «Максимум» (тренери Сас К.Ф. та Фечо Г.Ю.)

У групі Ж-12 перемогу святкували Мукачівці Цепурдей Ніна,  другою була Йовбак Анастасія  представниця Перечинщини (тренер Назаренко П.М.) третю сходинку замкнула Лозицька Дарина представниця м. Мукачева.

У групі Ч-12 перемогу несподівано святкував Брижак Андрій, другим був Яцкулинець Дмитро обоє учні Ужгородської спеціалізованої школи Інтернат серед глухих  представники ОДЮСШ Інвалідів спортсмени з вадами слуху, третє місце посів учень Ужгородської школи №9 Олійник Олександр КСО «Максимум» (тренер Сас К.Ф.)

У групі Ж-14 перемогу здобула Гуснай Вероніка учениця ЗОШ №4               м. Ужгорода, другу позицію зайняла Морозова Дар’я учениця ЗОШ №3                    м. Ужгорода обоє з КСО «Максимум» (тренер Фечо Г.Ю.), а замкнула п’єдестал представниця Ужгородського району, учениця Кам’яницької школи Бобер Крістіна (тренер Готра С.П.)

У групі Ч-14 перемогу святкував учень ЗОШ № 2 м. Ужгорода Василина Андрій КСО «Максимум», другим був Годас Ерік від ОДЮСШ Інвалідів, третім фінішував Симочко Василь представник Ужгородського району (тренер Готра С.П.)

У групі Ч-16 переміг учень Ужгородської ЗОШ №11 Паламарчук Станіслав, другим був Сватко Артур представник м. Мукачева (тренер Цепурдей О.В.), третім на п’єдестал піднявся представник ПАДІЮНУ пригодницького клуба «LYNX»  Захаров Євген (тренер Монич О.О.)

Група Ж-16 на першу сходинку піднялась Ряска Анюта представниця Іршавчини станції юних туристів (тренер Жідов І.І., Боднар О.І.), другу сходинку піднялась Павлікова Наталія КСО «Максимум», третю зайняла Осійська Владимира з Іршавської станції юних туристів (тренер Осійський О.Д.).

У групі Ж-21 не було рівних  Шозді Наталії з Мукачева(тренер Цепурдей О.В.).

У групі Ч-21 чемпіоном став Касьянов Олександр майстер спорту України, член національної збірної команди України представник м. Мукачева СК «Товариш» (тренер Касьянов Р.В., Цепурдей О.В.), другим став кандидат в майстри спорту України чемпіон України в естафетах серед юніорів серед глухих спортсменів  2014 року представник ОДЮСШ Інвалідів Мирзанич Петро третім став представник КОДЮСШ Брилинський Сергій.

Серед ветеранського класу не було рівних Ужгородським «Асам» перемогу святкував Павлишин Василь, другим був Давиденко Сергій, третім Назаренко Петро.

Серед жінок ветеранів спорту Закарпатського краю перемогу здобула Сташко Людмила, другою стала Лозицька Світлана обидві представниці              м. Мукачева СК «Товариш», третьою ввійшла на п’єдестал Боднар Ольга з Іршави.

Другого дня учасники змагались в м. Ужгороді центральна частина міста на спринтерських дистанціях арена змагань знаходилась на території школи №5 Ужгородської міської ради (директор Кіндюк П.Я.).

Так у групі Ж-10 на дистанції 800 м. 6 контрольних пунктів перемогу здобула Цепурдей Катерина з м. Мукачева СК «Товариш» другою стала Мартин Анастасія учениця Перечинської гімназії (тренер Ман Д.М.), третю сходинку посіла Дешко Данна представниця Мукачева (тренер Расчупкіна Н.А., Цепурдей О.В.).

У групі Ч-10 на дистанції 800 м. 6 контрольних пунктів перемогу здобув Йовбак Максим з Перечинського Інтернату (тренер Назаренко П.М.), другим був Цепурдей Владислав, третім став Гринчак Мирослав  обоє СК «Товариш» Мукачево.

У групі Ч-12 в перше золото області виборов Ширило Євген представник Іршавської станції юних туристів (тренер Полянський М.), другим став Дупляк Степан учень ЗОШ №5 Ужгородської міської ради (тренер Аврамчук В.Б.), третім Піняшко Юрій учень ЗОШ №20 Ужгородської міської ради (тренер Туцканюк Х.Р.).

 У групі Ж-14 перемогу здобула Бобер Крістіна СК «Кам’яниця» (тренер Готра С.П.), другу позицію зайняла Морозова Дар’я КСО «Максимум» учениця ЗОШ №3 м. Ужгорода, а замкнула п’єдестал Кремінська Анастасія СК «Кам’яниця».

У групі Ч-14 в друге перемогу святкував учень ЗОШ № 2 м. Ужгорода Василина Андрій КСО «Максимум» (тренер Фечо Г.Ю.), другим був Манцулич Володимир СК «Кам’яниця»,  третім фінішував Федькович Мар’ян учень Перечинської гімназії (тренер Ман Д.М.).

У групі Ч-16 перемогу святкував Французов Владислав, другим прибіг Сватко Артур обоє з Мукачева СК «Товариш», третім виявився Захаров Євген з ПАДІЮНУ пригодницького клубу «LYNX» (тренер Монич О.О.).

У групі Ж-16 вперше перемогу здобула Вішколц Олександра учениця ЗОШ №2» м. Ужгорода, друге місце посіла Гуснай Вероніка учениця ЗОШ №4            м. Ужгорода, третьою стала Павлікова Наталія учениця ПГК УжНУ першого курсу всі представниці КСО «Максимум» (тренер Фечо Г.Ю.).

У групі Ж-21 не було рівних Шозді Наталії представниці Мукачівщини (тренер Цепурдей О.В., Расчупкіна Н.А.)

У групі Ч-21 чемпіоном на дистанції в 3000 м. 18 кп став Паламарчук Станіслав КСО «Максимум», учень ПГК УжНУ першого курсу пробігши дистанцію в 3000 м. 18 контрольних пунктів за 0:13:01 і виконавши розряд Кандидата в майстри спорту України, другу сходинку з результатом 0:14:11 посів Мирзанич Петро ОДЮСШ Інвалідів, третім з результатом 0:14:36 став Мукачівець Расчупкін Сергій СК «Товариш».

Серед ветеранського класу місця були зайняті таким чином:

перше місце здобув Павлишин Василь, друге Давиденко Сергій, третій Назаренко Петро всі представники м. Ужгорода.

Серед жінок ветеранів не було рівних Боднар Ользі з Іршавської станції юних туристів.

Наступні змагання зі спортивного орієнтування відбудуться в грудні місяці на Кубок Діда Мороза 2014.

Спортивне орієнтування – складний багатокомпонентний вид спорту, в якому для досягнення високого результату необхідно рівною мірою володіти всіма компонентами: фізичною, технічною, тактичною, психічною та інтегральною підготовленістю.

Учасник змагань за допомогою спортивної карти і компаса повинен якнайшвидше подолати дистанцію, відвідавши певну кількість точок, які влаштовані на місцевості – контрольних пунктів. Контрольний пункт (КП) — це трикутна помаранчево-біла призма з розміром сторони 30х30 см, яку влаштовують на точному орієнтирі (горб, яма, галявина, інше), що є на карті, і обладнують електроним засобом для відмітки. На старті учасник отримує спортивну карту з нанесеними на неї КП, кількість яких, а також послідовність їх проходження, визначають судді. Переможець на дистанції визначається за найкращим часом проходження всіх позначених на карті КП. Учасників, як правило, поділяють на групи – відповідно віку (10–60 років і старші) і кваліфікації, наприклад: 21Е (еліта: МС та КМС) та 21А (розрядники), серед чоловіків і жінок. Основні типи дистанцій: спринт, середня дистанція, довга дистанція і естафети (2-4 етапні). Найпопулярніший вид спортивного орієнтування – за заданим напрямком. Це коли точки КП на карті з'єднані послідовно один за одним лініями. Спортсмен повинен саме в такій послідовності проходити їх. Також існує спортивне орієнтування за вибором, суть якого пологає в тому, що спортсмен повинен сам обирати послідовність проходження КП, регламентується лише їх кількість – для старших груп їх (КП) більше, для молодших – менше.

Закарпаття Онлайн

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)