ТОП-7 домашніх тваринок, популярних в Ужгороді

ТОП-7 домашніх тваринок, популярних в Ужгороді

Домашні улюбленці все більше «заселяються» в квартирах ужгородців, приносячи людям затишок та позитивний настрій. І хоча традиційні домашні вихованці не втрачають свого лідерства, з’явилися в хатах ужгородців і «нові», дещо екзотичніші тварини. Разом з ужгородським ветеринаром ми спробували скласти ТОП-7 домашніх улюбленців ужгородців. 

Гадаємо, перші дві позиції нашого топу здатна сказати кожна дитина. Та все ж один з «пухнастиків» трохи переважає іншого. 

1. Коти.

Абсолютно логічне лідерство. Коти живуть з людьми тисячі років. Зважаючи, що більшість ужгородців мешкають у багатоквартирних будинках, 3-5-кілограмові кицьки їм підходять найбільше, оскільки не займають багато життєвого простору. Якоїсь особливої переваги конкретної породи не спостерігається. Колись біли трохи популярніші сіамські, потім сфінкси, ще пізніше — британці. Але найбільше завжди було безпородних. 

Втім, звичайно ж, це не головна причина любові до котів. Їхня пухнастість, муркотіння й незалежність продовжують приваблювати багатьох людей, які заради цих рис готові пробачати їм подряпані меблі й егоїзм.

2. Собаки.

Звичайно ж собаки. Згадується старий анекдот. «Собака думає: „Людина. Вона мене годує, дає мені житло, лікує мене, піклується. Напевно – це мій Бог“. Кішка думає: » Людина. Вона мене годує, дає мені житло, лікує мене, піклується. Напевно – я її Бог".

Певно, навіть любителі кішок погодяться, що відданішу домашню тварину, ніж собака, годі й шукати.

Звісно, нині від собак не потребують тих функцій, заради яких колись виводилися породи (полювання, охорона, вівчарство і т.д.). Люблять їх за інше. Причому, розмір тварини не залежить від того, в приватному будинку живуть ужгородці, чи в «панельці». На перше місце виходить симпатія до тієї чи іншої породи. Тож немає нічого дивного, якщо в квартирі живе, до прикладу, німецька вівчарка, а в особняку – 3-кілограмовий російський той-тер’єр.

Справедливості ради додамо, що й собакам без проблем пробачають їхні бешкети в хаті. Як-то обідрані меблі чи згризене взуття.

3. Домашні кролики.

Маленькі «пухнасті кульки» – кролики вже давно розглядаються не лише, як «цінне хутро й 3-4 кілограми дієтичного м’яса», але й як домашні улюбленці. Не знаємо, наскільки з ними цікаво гратися, але, певно, потискати «м’якенький клубочок» приємно.

Нагадаємо, до речі, що до цього виду належать, зокрема, й шиншили, які дуже симпатичні не лише у вигляді шуби.

4. Гризуни.

Звісно, що під «гризунами» маються на увазі не тільки й не стільки пацюки, скільки, знову ж таки, пухнасті маленькі тваринки. Тобто морські свинки, хом’яки, домашні миші та пацюки, білки.

Звичайно, далеко не всім зрозуміла цінність саме цих тваринок, але вони залишаються популярними в ужгородських сім’ях. Може, тому, що діти просять бодай якусь тваринку, а від гризунів не дуже багато клопоту. А може, власники цих тварин і справді бачать у них радість. Цікаво було б дізнатися про це від них самих.

5. Птахи.

А саме — канарки та папуги. Щодо папуг, то перевагу надають маленьким – хвилястим папужкам. А ось великі – ари, жако чи амазони, хоч і вміють говорити, але є доволі рідкісними в Ужгороді. Очевидно, дається взнаки висока вартість таких птахів та й доглядати за ними складніше.

Що стосується канарок, то це давні супутники людей. Їх почали тримати вдома ще близько 500 років тому. Цінують канарок за симпатичну зовнішність та мелодійний спів.

6. Плазуни     

Плазуни в ужгородців є, втім, їх дуже мало. На думку нашого співрозмовника, у наших людей настільки глибоко вкорінена відраза до цих тварин, що донині мало хто здатен побачити в них домашніх улюбленців. Як правило, вибирають собі за домашніх улюбленців ігуан, ящірок, змій, тритонів. Утримувати їх в домашніх умовах не так вже й просто. Особливо складно з м’ясоїдами. Натомість, як пишуть на фахових сайтах, догляд за травоїдними простіший. А зелені ігуани дуже звикають до господарів і навіть своєю поведінкою нагадують кішок.

7. Їжаки. 

Ось так несподівано. Їжаків також приносять на огляд до ветеринарів. Звичайно, їжачки — одні з найулюбленіших тваринок дитинства. Певно, не в останню чергу завдяки дитячим книжкам, в яких вони завжди зображені дуже симпатично з яблучками чи грибочками на голках. З віком ми дізнаємося, що їжаки зовсім не травоїдні, а голки слугують для самозахисту, а не перенесення їжі, однак симпатія до них залишається.

В зоомагазинах можна придбати домашніх їжачків, однак перед цим важливо добре вивчити умови, які їм необхідні. Зокрема, жити вони мають у металевих клітках-вольєрах, повинні багато рухатися. Для цього їм встановлюють спеціальне колесо (як для білок) і їжачки «намотують кола», щоб тримати себе в формі. Це – хижаки, тож годують їх комахами чи дрібними тваринками (мишенятами, курчатами), а не фруктами.   

P.S. Звичайно, в оселях ужгородців є й інші тваринки, але їх небагато і в наш ТОП вони не потрапили. Приміром, «7 Днів» знає родину ужгородців, що тримають вдома фретку – домашнього тхора. А свого часу на обійсті одного знаного мешканця міста жив навіть … крокодил. 

http://7dniv.info

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Ну і ряха, з підручника .Ламбрози.! Не довіряє чиновникам,яких очолює?.Ну так поміняй! Лише не на "манів",досить вже,треба українців з титульної нації до влади ставити , а не своїх на грошо ......
Олег (2016-12-09 19:37:34)
Это тонкий намек на свою отставку по причине: не сработался с коллективом?...
Юрий (2016-12-09 17:53:23)
Саме тому прем"єр навіз в Україну своїх братів по крові з Ізраїлю, Польщі, Словенії... Бо не довіряє українцям розпродажу України - можуть здати народу......
Запорожець (2016-12-09 16:43:32)
Далекосяжна путінська провокація розрахована на дестабілізацію в Україні!"..диверсантка "Правого сектору" Лілія Коц заявила про причетність "Правого сектору" до розстрілів на ......
Володимир Марківський (2016-12-07 17:34:09)
Готові взяти відповідальність за організацію та підтримку процесу формування галузевої політики по децентралізації в одному з таких секторів, як ЦНАПи, соціальний захист, охорона здоров'я, навкол ......
RevaA (2016-12-07 17:01:47)