Шніцера обрізали і викрутили (ВІДЕОДОКАЗ)

Шніцера обрізали і викрутили (ВІДЕОДОКАЗ)

Деякі закарпатські сайти опублікували інформацію, в якій перекрутили і висмикнули з контексту слова начальника управління охорони здоров’я ОДА Романа Шніцера. Більше того, йому приписали фрази, яких головний закарпатський медик не говорив. Вчора під час запису програми «Зона особливої уваги» на каналі «Тиса-1» пан Шніцер відповідав на запитання про лікування іногородніх хворих в ужгородських міських медичних закладах.

Коротко суть проблеми: міська медицина фінансується за формульним розрахунком (виходячи з кількості мешканців міста), а лікуватися в Ужгород їдуть і жителі з районів, при цьому жоден інший, крім Ужгородського, не погоджується відшкодувати місту кошти, які витрачаються на лікування іногородніх. 

Ось як відповів на це запитання Роман Шніцер (пряма мова): «Питома вага жителів Ужгорода серед населення Закарпатської області – 8 %, питома вага хворих, які лікуються в обласних клінічних закладах Ужгорода – від 16 до 22 %. Що, мені тепер ставити питання, щоб обмежити доступ ужгородців до 3 рівня медичної допомоги? Так, він є надмірний. Десь хтось недовикористовує – вони користуються чисто географією, вони живуть в Ужгороді, в Ужгороді обласні заклади і вони в обласних закладах лікуються. Я тільки радий, що жителі Ужгорода отримують допомогу в обласних закладах. 

Звичайно, зараз, на сьогоднішній день, економіка є далеко не останньою. Треба рахувати… Але чомусь завжди починає рахувати той, хто винен, а не той, кому винні. В законі «Про охорону здоров’я» в статті 12 чітко вказано, що кожний громадянин України має право вибору лікаря та лікувального закладу.

Думаю, що на сьогоднішній день те, що в Ужгород їдуть хворі з інших регіонів, і деякі з них їдуть не в обласні заклади, а в міські – це якраз те, чим треба гордитися керівництву міста і медицини Ужгорода. А інші питання треба з’ясовувати не на рівні хворих, а на рівні колег, на рівні районних адміністрацій, на рівні додаткових трансфертних угод, які сьогодні є законними… І саме таким чином вирішувати питання».

Зауважимо, що пан Шніцер так і не сказав, чи готова обласна влада допомогти це питання вирішити, і додамо: саме таким вихід із ситуації бачить і влада Ужгорода. Заступник міського голови Юрій Беляков у коментарі газеті «Ужгород» минулого тижня пояснював, що міська влада робила спроби розв’язати проблему: «Ми розсилали листи до райдержадміністрацій з проханням відшкодувати нам ті гроші, які місто витрачає на іногородніх пацієнтів. Та якщо з Ужгородським районом дійшли порозуміння, то від інших ми отримали відповідь, що в їхніх лікарнях не дають направлень на Ужгород, там теж є потрібні спеціалісти – тому й компенсувати нічого не будуть. А що бюджетні кошти на медицину і так дуже скромні, то витрати на неужгородців тільки загострюють проблему нестачі грошей».

А головний лікар Ужгородської ЦМКЛ Іван Курах підсумовував: «Проблему я вбачаю в не зовсім правильному розподілі бюджету. За кордоном фінансування лікарень залежить від кількості пролікованих пацієнтів. У нас – інакше. Доводиться відмовляти деяким хворим. Як обласний депутат, я не раз намагався подати на розгляд це питання. Поки що порозуміння ми не знайшли, і райони на компенсацію не погоджуються».

До речі, наступне відео свідчить, що ані фрази «Хто і кому повинен відшкодовувати затрати?», ані слів «У мене складається враження, що у цій ситуації підтверджується старе правило: кричить голосніше не той, у кого крадуть, а хто краде сам!» — Роман Шніцер не говорив (відповідь на це запитання – з 25:50 хвилини запису).  

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-03-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

AgoraVox (http://www.agoravox.fr/), оказывается и не газета и даже не СМИ, а интернетное блогохранилище, переполненное днровской пропагандой и антиукраинского бреда. За фразу о "разваливающейся У ......
Прохожий (2017-03-23 18:17:18)
Не видать вам Украины,как своих ушей.Хоть завывайте,хоть пророчьте,всеравно сдохнете, собаки(пусть простят меня животные за сравнение)....
Виктор Тор (2017-03-23 16:51:32)
Статья выше является ретрансляцией российской пропаганды....дешёвка...
Гость2 (2017-03-23 15:45:54)
Вот вопрос к этому интернет-сайту?: зачем ретранслировать подобную лабуду типа "французкие СМИ" написали. Дебилу понятно, что и как, как-нибудь и без французских типа СМИ....
Вася (2017-03-23 14:59:04)
Много оптимизма. А какая продукция может быть затребована в России и не составить там конкуренции местному продукту? Уголь российский много дешевле, например. Если Россия присоединит республики, то и ......
Гость (2017-03-23 14:52:37)