Путін спробує перехитрити Трампа за допомогою фальшивих поступок, – оглядач The Guardian

Путін спробує перехитрити Трампа за допомогою фальшивих поступок, – оглядач The Guardian

У Гельсінкі Путін застосує весь свій арсенал прийомів і навичок, які він набув під час служби в КДБ, щоб обіграти Дональда Трампа. Глава Кремля з легкістю отримає вигоду з невігластва, марнославства і самовдоволення лідера США.

Про це у своїй колонці на The Guardian пише політичний оглядач Наталі Нугайрід.

Європейські союзники США завмерли в напруженому очікуванні нового наступу на той післявоєнний порядок, який вони так відчайдушно намагаються врятувати, а саме – на європейську архітектуру безпеки, Європейський союз і ліберальну демократію. Трамп зустрінеться з Путіним через всього декілька днів після саміту НАТО, який, як передбачається, буде дуже складним, і його візиту до Великобританії, де практично напевно пройдуть масові вуличні протести, зауважує авторка публікації.

Присутність у Білому домі такого лідера США, який постійно критикує союзників із ЄС, висловлює сумніви в доцільності існування НАТО, кидається зі звинуваченнями на адресу Ангели Меркель  – це справжній подарунок небес для Путіна,
– констатує журналістка.

Найбільше європейців хвилює те, що Трамп може заявити, що він хоче покласти край військовим навчанням, проведеним спільно з європейськими союзниками США, продовжує Нугайрід.

"Існує ймовірність повторення сценарію корейського саміту, і Трамп цілком може згадати про відхід американських військових з Європи. Саме це найбільше турбує всіх в НАТО", – коментує Томаш Валашек, колишній посол в НАТО, який зараз очолює Європейський центр Карнегі.

Тому сказати, що зустріч в Гельсінкі не буде зустріччю на рівних – не сказати нічого. Путін очолює строго контрольовану систему влади в Москві, свого роду мілітаристську автократію. Трампа теоретично стримує Конгрес (наприклад, в питанні антиросійських санкцій, які президент не може скасувати на свій розсуд). У Путіна також є великий досвід спілкування з американськими президентами, які намагалися налагодити двосторонні відносини з Москвою і які пізніше незмінно виявляли, що Кремлю вигідна конфронтація зі США, яку він використовує для досягнення своїх внутрішньополітичних цілей. Главі Кремля навряд чи потрібне шоу навколо Чемпіонату світу з футболу для того, щоб знати, що він вже бере гору з великою перевагою. Він спробує перехитрити Трампа за допомогою фальшивих поступок – наприклад, порожніх обіцянок, що Москва стримає регіональні амбіції Ірану, йдеться у публікації.

"Росія більше не наддержава. Її стагнуюча економіка не перевищує розмірів економіки Італії. Соціальне розшарування в країні досягло рекордного рівня, і там спостерігається зростання суспільного невдоволення. Військовий бюджет РФ у рази менший американського. Розумні, добре освічені росіяни масово покидають країну – як і російський капітал. Однак військові кампанії в Україні та на Близькому Сході допомогли Путіну впоратися з тим невдоволенням, яке росіяни відчувають у зв'язку з його нездатністю модернізувати країну. А факт того, що саміт з президентом США взагалі відбудеться – це вже велика перемога для Путіна. Немає нічого, що приносило б Путіну більше задоволення, ніж подія, яка створює враження, що Америка і Росія знову разом визначають курс міжнародної політики, як це було за часів холодної війни. Гельсінкі – з усім тим історичним символізмом, яке оточує столицю Фінляндії – дозволить главі Кремля досягти цієї мети", – робить висновок Нугайрід.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-02
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23170
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44138
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21243
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20305
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54325
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07341

События

Более 40 человек умерли после прививки вакцины Pfizer/BioNTech от коронавируса в Австрии
Более 40 человек умерли после прививки вакцины от коронавируса в Австрии.
Вчера, 22:5957
Австрия начала переговоры с Россией по поводу поставок «Спутника V»
Еще одна страна Европы — Австрия — захотела производить российскую вакцину «Спутник V» и начала переговоры по этому поводу.
Вчера, 22:5569
США выведут космическое сотрудничество с Россией из-под санкций
США частично выведут космическое сотрудничество с Россией из-под действия санкций, принятых из-за ситуации с Алексеем Навальным.
Вчера, 22:5360
Украинский депутат отвел 200 лет на вакцинацию граждан от коронавируса
Депутат Верховной Рады от фракции «Европейская солидарность» Алексей Гончаренко заявил, что понадобится 200 лет, чтобы привить от коронавируса всех украинцев, если вакцинация против COVID-19 будет продолжаться такими же темпами.
Вчера, 22:3357
Во Франции и Германии готовы передать Украине накопленные неиспользованные вакцины AstraZeneca
Французские и немецкие власти пока безуспешно пытаются убедить людей в том, что вакцина фармацевтического гиганта AstraZeneca так же эффективна, как и другие.
Вчера, 22:1663
Итальянцы засыпали Сан-Марино просьбами провакцинироваться "Спутником V"
Итальянцы засыпали телефонными звонками карликовое государство Сан-Марино после того, как на прошлой неделе оно получило российскую вакцину "Спутник V".
Вчера, 22:1281