Таємна зустріч служителів Феміди: як обирались топ-судді

Таємна зустріч служителів Феміди: як обирались топ-судді
Чергова гра в імітацію відбулася на з’їзді суддів, де щороку збирається кілька сотень Служителів Феміди

Цього разу головним пунктом на суддівському "порядку денному" були вибори до Вищої ради правосуддя, де необхідно було розглянути 4 вакансії.
Як це має проходити? Судді спочатку знайомляться із списком кандидатів, уважно слухають їхні виступи, а потім своїми голосами вирішують, кого ж 23 кандидатів вони хочуть бачити у Вищій раді правосуддя.
Насправді все дещо по-іншому. За тиждень до з’їзду кандидат до Ради – суддя Сергій Чумак заявив, що із 23-ьох кандидатів є ті судді, котрих попередньо одобрили – і це попри те, що на з’їзді всі кандидати мають бути між собою абсолютно рівними.
Такі кандидати узгоджуються головами касаційних судів, потім доводяться до апеляцій, на яких збирають делегації і роздають так звані списки "рекомендованих" владою кандидатів,
– сказав Сергій Чумак.
Тоді суддя конкретні прізвища не назвав. Однак, за день до з’їзду активістка "Автомайдану" Катерина Бутко написала статтю, в якій озвучила 4 кандидатів, які, за її словами, узгоджені заздалегідь.
За них найвірогідніше мали проголосувати судді. Це – заступник голови Київського апеляційного адмінсуду Світлана Шелест, екс-суддя Вищого госпсуду Лариса Іванова, голова Запорізького окружного адмінсуду Олег Прудивус та суддя апеляційного суду Донецької області Наталія Краснощокова. Наступного дня обрали саме цю четвірку.
За інформацією журналістів, за годину до з’їзду суддів у приміщенні Вищого адмінсуду провели зустріч, аби обговорити спільну позицію щодо подальшого голосування. Туди спішила суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель, а останніми з зустрічі виходили два судді – Олександр Сасевич та Богдан Санін, які сіли в одну машину.
Цікаво, що всі ці люди у дружніх відносинах із заступником голови Київського апеляційного адмінсуду Світланою Шелест, яка в результаті і стала членом ВРП.
Суддя Світлана Шелест
Якщо припустити, що список заздалегідь узгоджених кандидатів таки був, сенсу у публічних виступах суддів не було жодного. Бо навіщо слухати програму кандидата на посаду, якщо вони заздалегідь визначилися за кого проголосувати.
Тому всі ті судді, які з трибуни засуджували роботу Вищої ради правосуддя та її надзвичайну близькість до влади, у список переможців дивним чином не потрапили. А ті, до котрих є питання не тільки щодо їхньої узгодженості, а щодо походження майна, стали членами ВРП. Приміром, Світлана Шелест.
Раніше стало відомо, що Шелест отримала в подарунок дорогу квартиру в урядовому кварталі, ціна якої від 20-ти до 85-ти мільйонів гривень. Нині ж суддя пояснює, що гроші на таку квартиру їй дала мати, яка працювала за кордоном. Не в Україні напрацювала чималі статки ще одна новоспечена членкиня ВРП – екс-суддя Лариса Іванова, яка походження 6-ти квартир, 4-х земельних ділянок та заміського будинку пояснила клопітким збором полуниць.
Усі 4 судді, яких за день до цього назвали узгодженими кандидатами на посаду члена ВРП, стали членами ВРП. Жодне ім’я у списку не змінилося. Тоді навіщо цей цирк і гра у демократичні вибори?
Таємна зустріч, на якій обирали топ-суддів: дивіться відео
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
Вчера, 19:50141
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
Вчера, 16:21118
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
Вчера, 16:18153
LEDTECH: лучшая светодиодная продукция для вашего бизнеса
Светодиодная продукция, к которой, как правило, относят бегущие строки, медиа постеры, вывески, LED-экраны, табло и пр., является достаточно мощным инструментом для информирования потенциальных клиентов о тех или иных товарных предложениях и услугах, а также привлечения внимания проходящих мимо
26-ноя-2020, 15:18385
Холодильник вышел из строя. Что делать?
Попробуйте представить дом без холодильника. Правда, это сложно. Ведь благодаря этому устройству мы имеем возможность хранить наши продукты и пищу максимально долго – без потери их вкусовых и презентабельных качеств.
26-ноя-2020, 15:02180
Ремонт электропроводки автомобиля
Если вы являетесь счастливым обладателем автомобиля, то это означает, что ежедневно вы используете не просто средство для передвижения, а сложный механизм, в котором есть множество различных приборов, требующих электричество.
25-ноя-2020, 23:04174

События

Офис генпрокурора заявил что НАБУ не имело права требовать экстрадиции Бахматюка
В Генеральной прокуратуре отказались удовлетворить запрос НАБУ об экстрадиции украинского агробизнесмена Олега Бахматюка.
Сегодня, 18:2632
Сумму помощи Украине с 2014 года назвало посольство США
Соединенные Штаты Америки с 2014 года предоставили Украине помощи более чем на 4,1 млрд долларов как в области безопасности, так и вне ее.
Сегодня, 17:1764
В результате стрельбы в центре Днепра пострадали четыре человека
В результате конфликта в больницу доставлены четверо пострадавших.
Сегодня, 15:1058
Выделить деньги на достройку музея Голодомора поручил Зеленский
Кабмин примет решение уже 30 ноября.
Сегодня, 14:5852
Часть харьковского рынка "Барбашово" уничтожил крупный пожар
Огонь успел уничтожить 25 павильонов.
Сегодня, 13:1573
В Москву с частным визитом отправился Президент Армении
Саркисян обсудит Карабах с армянской диаспорой.
Сегодня, 13:1365