Ще декілька років, і Дніпро вдвічі обміліє: заявили експерти

Ще декілька років, і Дніпро вдвічі обміліє: заявили експерти
 
 
Україна за кілька десятиліть ризикує потрапити у залежність від інших країн через нестачу води: якщо нічого не робити, за 20 років степ підійде до Києва, за 50 років Дніпро обміліє вдвічі
Про це сказав в Укрінформі голова ГО "Чистий Дніпро” Дмитро Надєєв під час круглого столу "Чи доведеться Україні вже до 2050 року, або й раніше, імпортувати питну воду?”, повідомляє кореспондент агентства.
"За 20 років, якщо нічого не робити, степ підійде до Києва. Це означатиме, що дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запорізької і Січеславської областей, а на Херсонщині буде жорстка посуха. Наше дослідження підтверджує найгірші прогнози: за 50 років Дніпро обміліє вдвічі", - заявив Надєєв.
За його словами, щороку температура повітря у Києві впевнено перевищує норми на 2°С, і якщо такі темпи збережуться, то протягом менш як 10 років температура зросте ще на 5°С, і це позначається на водних ресурсах.
"В Україні темпи локального потепління перевищують темпи глобального потепління. Останні спостереження свідчать, що показник інтенсивності цього процесу становить 0,6°С за останні 10 років. Згідно з прогнозами, він може зростати, і це не супроводжується збільшенням кількості опадів. За останні 20 років не було жодного випадку, коли середньорічна температура не була більшою за норму”, - сказав експерт.
Директор Інституту водних проблем та меліорації Михайло Ромащенко підкреслив, що на території нашої держави формується лише чверть усіх запасів води України. І нерозважливе користування водними ресурсами позначається на якості води, яку споживають українці.
На його думку, протягом останніх років відбувається забруднення як поверхневих, так і ґрунтових вод стоками, змінюється хімічний склад води, зростає мінералізація і накопичується кількість токсичних речовин у водоймах України, зменшення живлення ґрунту.
Ромащенко також наголосив, що в Україні ще два десятиліття тому зрошувалися 2,6 млн га сільськогосподарської землі, тоді як нині зрошуються лише 500 тис. га аграрних угідь.
"Маючи розвинену інфраструктуру забору та подачі води до поля, Україна використовує лише 25% існуючих можливостей для зрошення сільськогосподарських земель”, - сказав Ромащенко.
Він висловив сподівання, що новий басейновий принцип управління водними ресурсами, розроблений фахівцями Інституту водних проблем та меліорації спільно з Мінекології та Мінагрополітики України, сприятиме відновленню водного балансу в Україні.
"Через хижацьке ставлення людини відбувається зневоднення Дніпра. Приміром, у 2017 році у річку було скинуто близько 2 куб. км стоків, з яких майже половина неочищених або недостатньо очищених", - наголосив провідний фахівець з оцінювання впливу господарської діяльності на річки України, професор Віктор Вишневський.
За його даними, зменшення водності сприяє "цвітінню" водойм внаслідок розмноження водоростей, і це призвело до заростання річки: зараз фактична площа Київського водосховища в умовах нормального підпірного рівня становить 823,7 кв. км, тобто вона скоротилася на 10,7%.
Вчений переконаний, що в Україні потрібно виключити водний горіх з Червоної книги, бо він швидко розростається і зменшує глибину водойм.
Заступник начальника Міжрегіонального офісу захисту масивів дніпровських водосховищ Ігор Стрелець запевнив, що Україні треба відновити практику розчищення та днопоглиблення водойм земснарядами. "Якщо не будемо розчищати водосховища і приводити дно до стану, який був до створення водосховищ, ми втратимо водні запаси України", - переконаний Стрелець.
Як повідомляв Укрінформ, громадська організація "Чистий Дніпро” була створена на початку 2019 року з метою об’єднати людей, яким небайдужа доля найбільшої річки України. Головою організації є Дмитро Надєєв. Дослідження про стан українських річок, презентоване під час круглого столу, було підготовлене на основі праць провідних науковців країни на замовлення ГО "Чистий Дніпро”.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
Сегодня, 15:5038
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
Сегодня, 15:4738
Как защитить себя от шума на производстве
Как показывают многочисленные исследования, шум имеет довольно негативное влияние на человеческий организм в целом.
Вчера, 21:1599
Критерии выбора строительного пылесоса
Промышленные пылесосы, как правило, используют на предприятиях либо стройплощадках, поскольку они созданы специально для использования в агрессивной среде – для уборки разнообразного промышленного и строительного мусора, в частности, токсических отходов.
Вчера, 17:0090
Детектив - таинственный жанр
Детектив относится к приключенческой литературе, имеющей сторонников в разных странах
Вчера, 16:3092
Що варто знати про зефір і його калорійність
Часто зефір прирівнюють до східних ласощів, але це не зовсім так. Саме у Франції винайшли його рецепт приготування і сталося це випадково: кулінари  одного разу вирішили проекспериментувати і додали в пастилу збиті білки.
Вчера, 10:38147

События

Видео стрельбы на "7-м километре" в Одессе появилось в сети
В результате стрельбы в Одессе пострадали двое людей
Сегодня, 15:5640
О задержании в Крыму украинского военного заявила ФСБ
Силовики заявили, что он якобы пытался незаконно пересечь границу России
Сегодня, 14:2852
О подозрении сообщили Минеру" моста Метро в Киеве
Мужчину подозревают в ложном сообщении о минировании
Сегодня, 13:5952
Запуск единого электронного билета для метро и ж/д готовят в Киеве
Владислав Криклий анонсировал запуск единого электронного билета
Сегодня, 13:4956
На полицейских пожаловался житель Мукачево и покончил жизнь самоубийством
Открыто уголовное производство по факту доведения до самоубийства
Сегодня, 12:0665