Безвіз під питанням. "Аеропортні війни" між Україною та Ізраїлем до добра не доведуть

Безвіз під питанням. "Аеропортні війни" між Україною та Ізраїлем до добра не доведуть
Міністерство закордонних справ України заявило в четвер 28 лютого, що не виключає можливості скасування безвізового режиму з Ізраїлем, якщо права українських туристів і мандрівників продовжать систематично порушуватися на кордоні
Причиною такої гучної заяви стало погіршення ситуації в ізраїльському аеропорту Бен-Гуріон - центральних «воротах» в'їзду іноземців в Ізраїль. Справа в тому, що ізраїльські служби за замовчуванням бачать в кожному українцю пасажира порушника імміграційних правил Ізраїлю. На їхню думку, всі без винятку їдуть в Ізраїль, завдяки безвізовому режиму між країнами, виключно для того, щоб залишитися і нелегально працювати на будівництвах, у готелях або займатися проституцією. Відповідно, цим ізраїльські служби пояснюють той факт, що вони не пускають велику кількість українців до Ізраїлю і повертають їх додому зворотним рейсом.
При цьому, в українському зовнішньополітичному відомстві вважають, що ізраїльська сторона теж несе відповідальність за ситуацію на своєму ринку праці, де існує нелегальний найм та працевлаштування на роботу українських громадян - так як недостатньо бореться зі своїми недобросовісними роботодавцями. "МЗС України вважає неприпустимим, щоб в кожному українському туристові на кордоні бачили порушника імміграційних правил через неготовність або небажання урядів боротися з практикою нелегального працевлаштування в своїх державах", - підкреслила спікер Катерина Зеленко.
Спикер МИД Украины Екатерина Зеленко
Згідно зі статистикою, в 2018 році Ізраїль не впустив 7730 українців, а з початку 2019 року - вже 643 українця (станом на 4 березня).
Для порівняння: Україна за перші два місяці цього року не пустила в країну 162 ізраїльтянина. І то тільки тому, що збільшився потік недобросовісних туристів з Ізраїлю, у яких при собі або недостатня кількість грошей, або вони не можуть пояснити мету і маршрут свого візиту. Що в умовах посилених заходів пропуску іноземців в Україну після недавнього воєнного стану викликає підозри в українських служб.
Під одну гребінку
Після нещодавнього загострення ситуації, коли в «Борисполі» було затримано групу з 35 ізраїльських туристів, а влада Ізраїлю у відповідь заблокували цілий літак з 140 українськими пасажирами, головний рабин України Моше Асман написав владі Ізраїлю лист, в якому підтвердив проблему і запропонував допомогу єврейської громади України. «Україна довела, що є надійним другом Ізраїлю і в наших інтересах вирішити прикордонну проблему, щоб зберегти ці відносини і далі», - йдеться в листі.
На підтвердження існування проблеми рабин доклав опис інциденту в аеропорту «Бен Гуріон», коли ізраїльські служби затримали навіть міністра освіти України Лілію Гриневич. Її не хотіли впускати в Ізраїль, влаштувавши допит, чи не збирається вона займатися нелегальною трудовою діяльністю в країні. В'їхати вона змогла тільки після дзвінків з канцелярії МВС Ізраїлю з вимогою негайно пропустити українського міністра.
 
Курйозний випадок стався навіть з главою групи дружби Україна-Ізраїль у Верховній Раді депутатом Георгієм Логвинського. Після прильоту в Бен-Гуріон (КОЛИ?) Він не став показувати дипломатичний паспорт, а пройшов звичайну процедуру як всі інші пасажири. Під час співбесіди ізраїльські співробітники єхидно обговорювали заявлену ним ціль візиту в Ізраїль - зустріч з прем'єр-міністром Нетаньяху в Кнесеті. «Ще один божевільний», - сказав один іншому на івриті, думаючи, що Логвинський їх не розуміє.
Диппаспорт Логвинського довелося дістати після того, як в результаті тривалого догляду та хамської поведінки ізраїльські служби прийняли рішення депортувати депутата назад в Україну - мотивуючи, що він їде в Ізраїль, щоб там залишитися і працювати мало не на будівництві. Але і після розкриття особистості високопоставленого депутата співробітники прикордонних служб намагалися зачистити сліди свого недозволенного поведінки, видаляючи записи з камер.
До слова, цей приклад використав президент України Петро Порошенко на переговорах з ізраїльською стороною: коли один високопоставлений представник Ізраїлю розповідав про «засилля українських гастарбайтерів» Порошенко тут же, широко посміхаючись, порекомендував йому запитати у Логвинського, як його не хотіли впускати в Ізраїль, прийнявши за будівельника.
З останніх прикладів: претензії у ізраїльських служб виникли до членів делегації ... мера Києва Віталія Кличка, який брав участь в міжнародній муніципальній виставці «MuniWorld-2019» 26-28 лютого 2019 року в Тель-Авіві. І вже при від'їзді (!) З країни двох супроводжуючих київського мера відправили на додатковий огляд, через що - зайва нервування і втрата часу (мало не спізнилися на літак). І все це - незважаючи на присутність поруч всесвітньо відомого мера і дипломатів посольства України в Ізраїлі.
 
Іменем держави
Ситуацію з недопуском українських громадян Київ і Тель-Авів намагаються вирішити (хоча поки і безуспішно) шляхом створення централізованого механізму для легалізації існуючих і набору нових працівників. Але найбільше ситуацію затьмарює не тільки високий відсоток відмов у в'їзді, скільки негативне ставлення ізраїльських служб до українських пасажирів. Під «гарячу руку» ізраїльтян в аеропорті потрапляють не тільки потенційні українські трудові мігранти, а й звичайні туристи, які їдуть просто подивитися країну, або до родичів-знайомих, або на лікування, або паломники.
Безпідставні відмови у в'їзді в Ізраїль, а також жорстке, а іноді навіть і жорстоке поводження з боку співробітників прикордонного контролю - це приблизний перелік скарг українських громадян на дії ізраїльської влади в аеропорту Бен-Гуріон в Тель-Авіві.
В цілому їх можна класифікувати наступним чином:
  • штучне створення проблем при проходженні прикордонного контролю (наприклад, створення довгих черг, коли працює недостатня кількість стійок для пропуску пасажирів рейсу з Києва);
  • груба і хамська манера ведення співбесід, в ході яких співробітники ізраїльських служб дозволяють собі словесні образи і надмірний психологічний тиск;
  • нехтування елементарними потребами людини (вода, їжа, туалет) під час очікування для співбесіди і прийняття остаточних рішень в аеропорту, а також в міграційному центрі;
  • ненадання вчасно медичної допомоги за запитом;
  • зневага фактами і документами, що підтверджують мету візиту українців;
  • позбавлення їх можливості зв'язатися з консулом або адвокатом в разі виникнення непорозумінь;
  • необгрунтовані відмови у в'їзді в Ізраїль, як правило, супроводжуються забороною на повернення (довічним або на великий термін - 10 років). Після прийняття рішення про відмову його практично неможливо переглянути або скасувати.
Характерна особливість - багато українців розповідають, що свою поведінку співробітники ізраїльських служб пояснювали «позицією держави» або що так себе вести з українцями їм сказало начальство.
«Пощастило-не пощастило». Закордон як гра в рулетку
Найбільший резонанс отримав випадок перетину ізраїльського кордону сім'єю Катерини і Андрія Вейсгеймов з 6-річним сином Микитою. Вони в квітні 2018 року прилетіли в Ізраїль до друзів, які незадовго до цього приїжджали в гості до Вейсгеймам до Києва. Сім'я хотіла відвідати святі місця, але також і пройти в Ізраїлі консультацію у дитячого психіатра - у хлопчика психіатричне захворювання (аутизм). Ще до прильоту Катерина проконсультувалася по телефону з ізраїльським психіатром.
Але на паспортному контролі їх попросили пройти на співбесіду в приміщення, в якому зібралися інші очікують допиту пасажири. Через приблизно годину очікування сім'ю викликали на допит. Опинившись в кабінеті, Микита, який на той час вже дуже втомився і рвався на вулицю, почав, за словами Катерини, "буянити", із них на стіл речі, намагався їх кидати і голосно кричав. Тому Катерині запропонували "прогулятися" з дитиною, поки прикордонники розмовляють з Андрієм. Приблизно ще через годину жінку викликали і сказали, що відправляють всю сім'ю додому. Катерину сфотографували, зняли відбитки пальців і попросили разом з чоловіком і Микитою пройти в приміщення навпроти - без дверей, але охороняється.
Незабаром, за словами Катерини, за ними прийшли кілька чоловіків і вивели їх на вулицю, де посадили в автобус з гратами на вікнах. Через кілька хвилин автобус під'їхав до комплексу, де містяться підлягаючі депортації. Їх попросили здати телефони та інші гаджети. Катерині і Андрію ледве вдалося вблагати службовців залишити хворій дитині хоча б планшет.
На зворотному шляху в літаку у хлопчика, який за добу спав всього кілька годин, знову була істерика, він не зміг заснути в польоті. Коли сім'я повернулася до Києва, у Микити загострилися наслідки отриманого в Тель-Авіві стресу: сильно порушився сон, хлопчик постійно плакав, виявляв агресію в садку, відмовлявся залишатися один в кімнаті. Спостерігач Микиту психіатр прийшла до висновку, що стан дитини різко погіршився.
Достовірність цих оповідань не викликає сумнівів, так як вони подані людьми з різних верств суспільства, походження, віку або територіального походження в межах України, є регулярними і типовими за своєю суттю.
Тетяна Попова. "У перший раз мене в аеропорту допитували досить довго і докладно і на в'їзді, і на виїзді. Коли про це дізнався партнер по бізнесу, він порадив на всі питання "Куди? До кого? Навіщо? Де були?" відповідати: "комерційна таємниця" та "вас це не стосується".
І більше ніяких проблем на в'їзді і виїзді не було. При тому, що часто приїжджала і зупинялася у родичів або друзів. Тобто без броні готелю. Максимум, що показувала: зворотний квиток і, здається, один раз попросили показати візитку, коли їхала на ділову зустріч ».
Тетяна Шовкун. "Мені щастило. Розпитували і оглядали довго, але всі були чемні. Може тому, що я була до цього готова і у мене були відповіді на всі їхні запитання. А ось черги на паспортний контроль - це був кошмар, коли з шести кабінок працюють дві і на прохання громадян покликати когось ще працівники відповідають щось типу "нічого, почекаєте".
Украинцы в аэропорту Бен-Гурион
Руслан Михайлевський. "У Борисполі співбесіду перед стійкою реєстрації з розповіддю про себе, демонстрація сторінки в ФБ.
Питання про відвідування арабських країн.
У Бен-Гуріоні 5 годин очікування перед співбесідою. Скандал з офіцером безпеки. Спроба пояснити йому, що я не збираюся залишатися в Ізраїлі нелегалом, а в Єгипті я був за рік до цього і мені там нічого не передавали, щоб я привіз в Ізраїль. Обіцяли покласти обличчям в підлогу в наручниках, а я зібрався полетіти найближчим рейсом на Київ. Пропустили. Не вибачилися. Настрій зіпсували сильно і практично відбили бажання приїжджати ще раз.
P.s. На зворотному шляху перед вильотом процедура повторилася. Близько години шукали російськомовного співробітника. Уже сприймав це весело. Намагався знайти розумні відповіді на смішні питання".
Валерій Я. З дружиною Оксаною прибули до Ізраїлю 20 лютого 2019 року з наміром зробити операцію, так як має захворювання серця. Але заявлена ​​мета не сподобалася співробітнику прикордонного контролю і він відмовив їм обом у в'їзді. Після допиту і з'ясування відносин чоловікові стало погано, йому знадобилася термінова госпіталізація. У той же час дружина залишилася в міграційному центрі аеропорту. При цьому вона хворіє на діабет, а життєво необхідний їй інсулін поїхав з чоловіком в лікарню і вона теж виявилася в критичній ситуації.
Леся К. «26.06.2017 року я зі своїм чоловіком Ігорем в складі групи з 17 осіб прибули в аеропорт Тель-Авіва з м.Люблін (Польща). Під час митного контролю співробітники не пояснивши причин і підстав, без складання будь-яких документів всіх нас затримали, обшукали, вилучили у нас все особисті речі та телефони та помістили в камери затриманих в підвальному приміщенні, де ми перебували цілу добу.
На наступний день до нас приїхали четверо озброєних співробітників, які розмовляли російською, і перевезли нас в інше приміщення. Там теж вилучили всі особисті речі, гроші, комп'ютери та телефони. Після чого по одному заводили в окремі приміщення, де змушували роздягтися догола. Після провели огляд - за допомогою рукавиць кожній жінці засовували руку в анальний отвір і піхву.
Після цього забрали наш одяг і змусили переодягнутися в спецодяг. Потім помістили в камеру, де вже знаходилося 12 громадян різних національностей, зокрема Ефіопії яких, як потім виявилося, затримали теж за підозрою в тероризмі. Звідси нас по черзі виводили до підвалу, де по кілька разів запитували одне і те ж різні люди. Після чого повертали назад.
У камері ми спали на двоярусних металевих ліжках тільки з матрацом і без постільних речей. Цілими днями змушували прибирати приміщення в'язниці і туалети. Давали з ранку огірок і шматочок хліба; в обід - суп з кабачка і ложку рису, а на вечерю - тільки морквину. В таких умовах майже у всіх сильно погіршилося здоров'я. При цьому ніхто медичної допомоги не надавав, тільки кожні 2 години до віконця підходив поліцейський з психологом, які спостерігали, щоб ніхто не наклав на себе руки. Кожні дві години проходили переклички. За непокору передбачалося покарання - прибирання близько 300 м2 в'язниці.
В таких умовах нас утримували 7 діб. Після чого 01.07.2017 випустили - в наручниках і в супроводі озброєних автоматами поліцейських на автобусі доставили в аеропорт Бен-Гуріон, де по спеціальному живому коридору з озброєних поліцейських провели до того ж літаку, яким ми прилетіли в Ізраїль. У літак посадили не всіх українців, тільки на вільні місця. Переліт тривав три години у супроводі одного поліцейського. У Любліні на виході з літака стюардеса видала всім затриманим паспорти, в яких стояла позначка про депортацію на 10 років».

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
Сегодня, 15:5047
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
Сегодня, 15:4745
Как защитить себя от шума на производстве
Как показывают многочисленные исследования, шум имеет довольно негативное влияние на человеческий организм в целом.
Вчера, 21:15101
Критерии выбора строительного пылесоса
Промышленные пылесосы, как правило, используют на предприятиях либо стройплощадках, поскольку они созданы специально для использования в агрессивной среде – для уборки разнообразного промышленного и строительного мусора, в частности, токсических отходов.
Вчера, 17:0092
Детектив - таинственный жанр
Детектив относится к приключенческой литературе, имеющей сторонников в разных странах
Вчера, 16:3093
Що варто знати про зефір і його калорійність
Часто зефір прирівнюють до східних ласощів, але це не зовсім так. Саме у Франції винайшли його рецепт приготування і сталося це випадково: кулінари  одного разу вирішили проекспериментувати і додали в пастилу збиті білки.
Вчера, 10:38148

События

Видео стрельбы на "7-м километре" в Одессе появилось в сети
В результате стрельбы в Одессе пострадали двое людей
Сегодня, 15:5650
О задержании в Крыму украинского военного заявила ФСБ
Силовики заявили, что он якобы пытался незаконно пересечь границу России
Сегодня, 14:2860
О подозрении сообщили Минеру" моста Метро в Киеве
Мужчину подозревают в ложном сообщении о минировании
Сегодня, 13:5958
Запуск единого электронного билета для метро и ж/д готовят в Киеве
Владислав Криклий анонсировал запуск единого электронного билета
Сегодня, 13:4961
На полицейских пожаловался житель Мукачево и покончил жизнь самоубийством
Открыто уголовное производство по факту доведения до самоубийства
Сегодня, 12:0668