Forbes поставив під сумнів серйозність наслідків Чорнобиля і Фукусіми

Forbes поставив під сумнів серйозність наслідків Чорнобиля і Фукусіми
Після того, як рівно вісім років тому у Японії Цунамі вдарило по атомній електростанції в Фукусімі, вивівши з ладу три реактори, багато людей готувалися до катастрофи в сфері охорони здоров’я
«До цього часу близько мільйона людей померли через причини, пов’язані з Чорнобильською катастрофою», - писала австралійський лікар Гелен Калдікотт на сторінках New York Times, прогнозуючи, що Фукусіма «випередить Чорнобиль у вимірі впливу на людське здоров’я». 
Багато прихильників ядерної енергетики тоді вирішили, що аварія у Японії доводить, що домінуюча форма ядерного реактора, який охолоджується водою, фатально недосконала. Тому вони закликали до створення радикально інших типів реакторів, які б були безпечними.
Але тепер, через 8 років після аварії в Фукусімі, наукові оцінки свідчать, що прогнози Калдікотт щодо кількості людей, які загинуть від катастрофи у Японії, були хибними на мільйон осіб, пише Forbes. Радіація Чорнобиля в гіршому випадку вб’є до 200 людей, а те, що вирвалося з фукусімських реакторів – взагалі нікого. 
«Іншими словами, головний урок, який ми можемо винести з найгірших ядерних аварій – це те, що ядерна енергетика завжди була відносно безпечною за своєю природою», - йдеться в статті. Автор пропонує розглянути детальніше випадки найбільших ядерних катастроф. 
Аварія на українській ЧАЕС сталася в радянські часи, коли експеримент призвів до початку пожежі в одному з енергоблоків. Куполу стримування на той час не було. І вогонь підняв радіоактивні матеріали в повітря, після чого вітри рознесли їх по всьому світу. Це призвело до того, що Чорнобильську катастрофу визнали найгіршою ядерною аварією в історії, а також найгіршим з можливих інцидентів.
28 пожежників загинули, намагаючись погасити чорнобильську пожежу. Хоч смерть кожного пожежника – це трагедія, варто поставити цю кількість втрат у певний контекст. Приміром, в США у 2018 році загинули 86 пожежників. А під час терактів 11 вересня 2001 року – 343 працівників пожежної служби. Перші 19 ліквідаторів пожежі в Чорнобилі померли, як свідчать дані ООН, «з різних причин» включно з туберкульозом, цирозом печінки, інфарктами і травмами. ООН зробила висновок, що «визначення радіації як причини смерті стало менш чітким» через це.
Радіація також може бути збудником раку. До 2065 року рак щитовидної залози з цієї причини, згідно з прогнозами, буде діагностовано приблизно у 16 тисяч людей. Наразі такі діагнози поставили 6 тисячам пацієнтів. 
Враховуючи, що така форма раку – одна з найлегших і піддається лікуванню, загинути від неї можуть приблизно 160 людей. 
У Всесвітній організації охорони здоров’я стверджують, що Чорнобиль міг спричинити передчасну смерть 4 тисяч людей. Але, як зауважує засновник і керівник Chernobyl Tissue Bank доктор Джеральдін Томас, ця цифра вирахувана за допомогою ненадійної методології. 
«Кількість, вказана ВООЗ, заснована на лінійно-квадратичній моделі», - пояснила вона. Цей метод не передбачає рівня, на якому радіація вважається безпечною. Тому його впродовж останніх десятиліть ставлять під сумнів. Аргументом на користь такої критики стало те, що люди безпечно живуть у місцях з підвищеним радіаційним фоном, таких як Колорадо. І при цьому вони не страждають від підвищення випадків захворювання на рак. 
Видання приводить й інший приклад відносної безпечності певних доз опромінення. У жителів Хіросіми і Нагасакі, які пережили ядерне бомбардування США, спостерігалося почастішання випадків захворювання на рак лише на 10%. Більшість уцілілих мешканців ніколи не хворіли на рак. 
Forbes зазначає, що життя тих, хто отримав високу дозу опромінення, скоротилося в середньому на 16 місяців.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
10-июл-2020, 21:37120
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
10-июл-2020, 12:16246
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36479
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35127
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56272
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
9-июл-2020, 14:52130

События

Двое подростков в Тернопольской области погибли после купания в пруду
Сегодня в Бережанском районе Тернопольской области на пруду утонули двое подростков. 
Сегодня, 17:5821
Больше половины всех рыб на Земле могут исчезнуть в результате глобального потепления к 2100 году
К 2100 году около 60% всех морских и пресноводных рыб могут исчезнуть из-за глобального потепления.
Сегодня, 17:5622
Пьяный "свободовец" в Николаеве выстрелил себе в голову резиновой пулей из травматического пистолета
Госпитализированный днем ранее николаевский активист и представитель партии "Свободы" Демид Губский мог выстрелить себе в голову резиновой пулей случайно, поскольку до этого употреблял спиртные напитки с женой.
Сегодня, 17:5329
Из-за коронавируса в этом году могут отменить Сорочинскую ярмарку
Из-за распространения коронавируса открытие традиционной Сорочинской ярмарки в Полтавской области может представлять угрозу здоровью местных жителей. 
Сегодня, 17:4728
Жилой дом горит в центре Одессы
Площадь пожара составляет 750 квадратных метров
Сегодня, 15:0665