Експерт жорстко розкритикував закон про героїзацію воїнів УПА

Експерт жорстко розкритикував закон про героїзацію воїнів УПА
 

 

26 березня 2019-го року в Україні набув чинності закон, який визнає воїнів Української повстанської армії (УПА) учасниками бойових дій. Згідно з цим законом, статус учасників бойових дій надають тим, хто брав участь у збройній боротьбі за незалежність України у 20-му столітті
Зокрема, в цю категорію потрапляють і ті, хто воював у складі УПА, у складі Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів ОУН і так далі.
Крім цього, документ встановлює, що саме Кабінет міністрів України буде встановлювати порядок надання статусу учасника бойових дій.
Едуард Долинський, директор Українського єврейського комітету, вважає цей закон абсолютно неприйнятним. У коментарі для Styler він пояснив, чому категорично засуджує ухвалення цього закону.
"Я гарячий противник цього закону. Звичайно ж, прийняття цього закону суперечить усіляким міжнародним угодам, суперечить ролі України в історії і взагалі принципам моралі. Адже, згідно з цим законом, ОУН і УПА, тобто ті, хто брали участь у військових злочинах, у каральних операціях, вбивствах мирного населення, знищенні євреїв і Голокості – всі вони оголошуються учасниками бойових дій, ветеранами війни, яким передбачені різні пільги та преференції", - коментує він.
За його словами, в інших країнах такі люди називаються злочинцями, піддаються покаранню і переслідування.
"У нас же вийшло повністю все навпаки! Тому моє ставлення до цього закону глибоко негативне", - підкреслює директор Українського єврейського комітету.
Світове співтовариство мало знає про цей закон, додає Долинський.
"Крім заяв від єврейських організацій, заяв від представників інших наших іноземних партнерів я з цього приводу не чув. Була заява від Центру Симона Візенталя, але уряди інших країн промовчали", - говорить він.
За його словами, зараз в Україні – складна політична та економічна ситуація, плюс – агресія Росії, тому в багатьох країнах вважають за краще не торкатися цього питання саме зараз. Але рано чи пізно до обговорення цієї проблеми повернуться, впевнений Едуард Долинський.
"У майбутньому це точно стане причиною конфліктів України з іншими країнами. В тому числі – з Польщею, з Ізраїлем, США і Німеччиною. Адже в цьому законі, який набрав чинності, йдеться про людей, які колаборували з нацистами", - переконаний він.
Українське суспільство було введено в глибоку оману про те, ким насправді були воїни ОУН-УПА, каже директор Українського єврейського комітету.
"Українцям брехали. Їм просто промили мізки! Цим займалися ряд громадських і державних організацій. І коли відкриється правда, то всі будуть в жаху і в шоці від того, що насправді відбувалося. Звичайно, я очікую широку дискусію на цей рахунок. Це може відбутися і через кілька років, і пізніше. Зараз складно передбачити, коли саме це будуть знову обговорювати. Так чи інакше, набуття чинності цього закону я категорично засуджую, не приймаю, вважаю аморальним і хибним", - підкреслює Едуард Долинський.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-06-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Прочистка засоров канализации любой сложности
Если вы не можете ликвидировать засор самостоятельно, работники компании "Труболюб" всегда придут на помощь. Компания работает круглосуточно, без выходных, а также предоставляет смежные услуги, о которых можно узнать на сайте.
Вчера, 23:1863
Настоящий китайский чай: богатство цвета и аромата в вашей чашке
Улун — чай средней ферментации, который занимает промежуточную позицию между белым и красным чаем. Он ферментирован примерно на половину. Известный улун Да Хун Пао купить можно в New Tea.
Вчера, 23:1670
Обустройство маленькой прихожей: советы и обзор типичных ошибок
Прихожая — предисловие ко всему дому. Она формирует впечатление о квартире, встречает хозяев и гостей. Мало кто может похвастаться просторной прихожей, где легко уместить любые элементы меблировки, аксессуары и предметы декора
Вчера, 10:1786
Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
4-июн-2020, 18:00102
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
4-июн-2020, 13:48114
Выбираем наушники AirPods для iPhone SE
Чтобы слушать музыку в хорошем качестве, к выбору аксессуаров стоит подойти серьёзно. Обратить внимание на их технические особенности, совместимость с моделью iPhone. Кого-то волнует цена, а кого-то внешний вид вкладышей.
4-июн-2020, 13:32105

События

Продажу билетов в Славянск из-за усиления карантина
Продажа билетов будет возобновлена после решения комиссии ТЭБ и ЧС
Сегодня, 01:0059
Евросоюз решил не открывать внешние границы до 1 июля
Европейский союз планирует продлить до 1 июля ограничение на въезд на территорию объединения и выезд с нее для жителей третьих стран
Вчера, 21:46109
Регулярные авиарейсы возобновляет Украина
Регулярные полеты возобновляются с внутренних направлений
Вчера, 20:4693
Границы для украинцев в июле откроет Греция
Украинцы смогут полететь в Грецию уже с 1 июля
Вчера, 17:4889
Еще один митинг против Авакова проходит в Киеве
Участники акции протеста требуют отставки министра внутренних дел
Вчера, 17:3098
Украина разваливается, так считает около 50% населения - соцопрос
О том, что Украина разваливается, заявили 46,1 процента респондентов
Вчера, 17:1887