
Речник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков вважає, що законопроект "Про президента України" є частково конституційним переворотом
Таку думку він висловив в ефірі політичного ток-шоу "Пульс" на "112 Україна".
Звертаючись до народного депутата від БПП Олексія Гончаренко Дмитро Разумков сказав наступне:
"Чи підтримуватимете ви законопроект про президента, який був внесений Сироїд? Хотілося б почути вашу позицію, позицію вашої політичної сили. Ми говоримо про моральну складову. Упродовж минулих 5 років це питання чомусь не порушувалось, хоча там були певні не властиві і не визначені Конституцією повноваження гаранта Конституції, який йде. Позиція фракції яка? Будете голосувати чи ні? Він (закон про президента - ред.) фактично є частково конституційним переворотом, тому що там велика частина функцій, які за Конституцією є прерогативою президента, вони скасовуються цим законом і передаються іншим органам влади: чи парламенту або Кабінету міністрів", - повідомив Разумков.
На що Гончаренко відповів: "Зараз реально є вікно можливостей, тому що ні один президент, у якого попереду 5-річна каденція, таких законів не хоче. Тому ідею ухвалити подібний закон я підтримую. Інше питання - що конкретно в ньому буде написано. Це потрібно буде пройти перше, друге читання, як годиться, і зробити вибір. Цей текст я зараз читаю. Ми цілком можемо в четвер перейти до розгляду цього закону. Саму таку ідею я підтримую, тому що нам не потрібно створювати прецедент того, що у нас приходитимуть президенти і відразу ж забуватимуть свої обіцянки. Наш же новообраний президент Зеленський сказав, що він хоче закон про імпічмент, про президента – так треба допомогти йому", - заявив Гончаренко.
На початку квітня поточного року парламентська фракція "Самопоміч" презентувала законопроект про президента України.
Документ передбачає звуження повноважень голови держави до конституційних - щоб він не міг призначати склад НКРЕКП та інших регуляторів, очільників СБУ в областях; не створював органів на зразок Держуправління справами тощо.
Відповідно до законопроекту канцелярія президента має бути допоміжним органом і не дублювати повноважень уряду; прем'єр-міністр має стати секретарем РНБО за посадою, а президент може призначати чи звільняти будь-кого у виконавчій владі лише за поданням або за згодою прем'єр-міністра.
Окрім того, у документі визначено процедуру для припинення повноважень президента.