Разумков заявив, що законопроект про президента частково являється конституційним переворотом

Разумков заявив, що законопроект про президента частково являється конституційним переворотом
 

 

Речник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков вважає, що законопроект "Про президента України" є частково конституційним переворотом
Таку думку він висловив в ефірі політичного ток-шоу "Пульс" на "112 Україна". 
Звертаючись до народного депутата від БПП Олексія Гончаренко Дмитро Разумков сказав наступне:
"Чи підтримуватимете ви законопроект про президента, який був внесений Сироїд? Хотілося б почути вашу позицію, позицію вашої політичної сили. Ми говоримо про моральну складову. Упродовж минулих 5 років це питання чомусь не порушувалось, хоча там були певні не властиві і не визначені Конституцією повноваження гаранта Конституції, який йде. Позиція фракції яка? Будете голосувати чи ні? Він (закон про президента - ред.) фактично є частково конституційним переворотом, тому що там велика частина функцій, які за Конституцією є прерогативою президента, вони скасовуються цим законом і передаються іншим органам влади: чи парламенту або Кабінету міністрів", - повідомив Разумков.
На що Гончаренко відповів: "Зараз реально є вікно можливостей, тому що ні один президент, у якого попереду 5-річна каденція, таких законів не хоче. Тому ідею ухвалити подібний закон я підтримую. Інше питання - що конкретно в ньому буде написано. Це потрібно буде пройти перше, друге читання, як годиться, і зробити вибір. Цей текст я зараз читаю. Ми цілком можемо в четвер перейти до розгляду цього закону. Саму таку ідею я підтримую, тому що нам не потрібно створювати прецедент того, що у нас приходитимуть президенти і відразу ж забуватимуть свої обіцянки. Наш же новообраний президент Зеленський сказав, що він хоче закон про імпічмент, про президента – так треба допомогти йому", - заявив Гончаренко.

Нагадаємо, зараз в Україні діє закон 1991 року "Про президента Української РСР".
На початку квітня поточного року парламентська фракція "Самопоміч" презентувала законопроект про президента України.
Документ передбачає звуження повноважень голови держави до конституційних - щоб він не міг призначати склад НКРЕКП та інших регуляторів, очільників СБУ в областях; не створював органів на зразок Держуправління справами тощо.
Відповідно до законопроекту канцелярія президента має бути допоміжним органом і не дублювати повноважень уряду; прем'єр-міністр має стати секретарем РНБО за посадою, а президент може призначати чи звільняти будь-кого у виконавчій владі лише за поданням або за згодою прем'єр-міністра.
Окрім того, у документі визначено процедуру для припинення повноважень президента.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Уместность контекстной рекламы: скупой теряет дважды
В современном бизнесе реклама играет если не решающую, то однозначно ключевую роль. Но определённая категория владельцев сайтов пренебрегает возможностями таких инструментов, как контекстная реклама.
Вчера, 22:35197
Монтаж мансардных окон: с чего начать?
Мансардные окна и их монтаж: На что обратить внимание при установке окон в крыше? 
Вчера, 22:2379
Корпоративные мероприятия. Организационные вопросы и выбор площадки для проведения мероприятия
Каждый работодатель, несомненно, заботится о процветании возглавляемого им учреждения. Для этого сотрудники должны выполнять свои обязанности надлежащим образом и с полной отдачей. Намного проще, когда у сотрудников правильные отношения друг с другом.
Вчера, 20:5784
Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
27-ноя-2020, 19:50166
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
27-ноя-2020, 16:21141
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
27-ноя-2020, 16:18173

События

В России вся семья новорожденного умерла из-за коронавируса за неделю
В Санкт-Петербурге семья россиян — женщина на 32-й неделе беременности, ее 64-летний отец и 61-летняя мать — умерли в течение недели из-за коронавируса.
Вчера, 22:19112
Провел акцию памяти жертв Голодомора Нацкорпус в Киеве
В День памяти жертв Голодомора, 28 ноября, Национальный корпус провел акцию протеста перед посольством Российской Федерации в Киеве.
Вчера, 20:5490
Карантин в канун Рождества ослабит Бельгия
Правительство Бельгии приняло решение ослабить карантинные ограничения в канун Рождества.
Вчера, 20:5283
На обвинения во "внешнем управлении" Украиной ответили в посольстве США
Соединенные Штаты работают открыто и прозрачно в партнерстве с правительством Украины и по его просьбе.
Вчера, 20:4777
Офис генпрокурора заявил что НАБУ не имело права требовать экстрадиции Бахматюка
В Генеральной прокуратуре отказались удовлетворить запрос НАБУ об экстрадиции украинского агробизнесмена Олега Бахматюка.
Вчера, 18:26101
Сумму помощи Украине с 2014 года назвало посольство США
Соединенные Штаты Америки с 2014 года предоставили Украине помощи более чем на 4,1 млрд долларов как в области безопасности, так и вне ее.
Вчера, 17:17100