Скільки українців покидає державу через трудову міграцію?!

Скільки українців покидає державу через трудову міграцію?!
Дякуючи співпраці з Research & Branding Group можемо отримувати соціологічні дослідження з тем, які найчастіше стають головними в медіа
Цього разу Національна Рада економічного розвитку звернулась щодо дослідження теми трудової міграції. Ми її знаємо лише за тим, скільки грошей українці перераховують із закордону через банки.
І на цьому наші знання закінчуються. Держава навіть не знає, скільки наших громадян покинуло країну назавжди, а яка кількість працює, періодично повертаючись до України. 3% українців планують працювати за кордоном та не бажають повертатися назад.
А 9% наших громадян хочуть виїхати на роботу та повернутися додому. Якщо взяти розрахункову кількість громадян України в 42,4 млн, то 1,3 млн людей хочуть покинути країну в пошуках кращої долі та не повертатися ніколи. Ще 3,8 млн розглядають трудову міграцію як спосіб заробити.
Загалом 5,1 млн українців хочуть виїхати за кордон на заробітки. 80,2% опитаних за будь-яких умов не бажають виїжджати працювати за кордон, а 7,8% не можуть надати точної відповіді.
При цьому лише 8,8% від тих, хто має бажання стати трудовим мігрантом, готовий працювати лише за власною спеціальністю. Усі інші відповіли, що готові працювати на будь-якій роботі або це залежить від обставин, або не мають думки з цього приводу. При цьому 17,3% опитаних відповіли, що вони не були за кордоном протягом останнього року, а це становить 7,5 млн громадян.
8,5% дали відповідь, що вони вже колись працювали за кордоном, що складає не менше 3,6 млн українців. Відпочивали за кордоном 15,3% громадян, тобто мінімум 6,5 млн осіб. До родичів або друзів із країни виїжджало 9,2% людей, або 3,9 млн. 4% бували поза Україною у відрядженнях, а це 1,7 млн. Але більшість громадян нашої країни ніколи не були за кордоном, а саме 51,6%. 15,6% не змогли відповісти на це питання.
Що випливає з цього опитування? По-перше, потенціал трудової міграції з країни присутній у кількості 5 млн людей. По-друге, дані лише приблизні, оскільки після перепису населення України може статися, що станом на 2019 рік чисельність населення складала не 42,4 млн осіб, а 36.
Тоді потенціал трудової міграції складає 4,3 млн громадян, які будуть розвивати інші країни, залишаючи наших пенсіонерів наодинці. По-третє, переважна більшість хоче жити у власній країні за будь-яких умов. Поза увагою дослідження залишилось питання віку тих, хто хоче мігрувати з країни.
Найімовірніше, воно показало би, що переважна частка тих, хто хоче працювати за кордоном, – це люди від 18 до 30 років, які вірять у себе, але не зовсім в державу. Саме така ситуація спостерігалася в країнах східної Європи. По-четверте, трудові мігранти є потенційною рушійною силою країни, у тому числі реформ, якщо вони будуть повертатися до України.
У будь-якому процесі можна шукати негатив, а можна бачити в ньому й позитив. Хоча й лише на майбутнє.
Опитування проводилося R&B Group травня у 24 областях і Києві серед 2001 респондента. Похибка становить 2,4%.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Человек, который устраивал поджоги, и готовил взрывы в родном городе - есть моральный урод ! Прислушиваться к его словам такое же уродство !...
Sergey (2019-12-06 13:34:05)
Почему СМИ и Журналисты и некоторые политики своими фейками дезинформацией и брехней в прямом смысле слова так травят партию Слуги Народа. Ведь партия Слуги Народа все правильно делает во благ Украины ......
Артур (2019-12-05 12:08:39)
I think that is absolutely crazy for Selensky to mention Crimea does he want to loose the whole country the USA will not go to World War III for Crimea orUkraine!!!!!...
Herman (2019-12-03 02:22:48)
Володин ,ты хотябы иногда с мозгами дружи.Мания империи - это шизефрония.Лечись....
СБУ (2019-12-02 16:03:35)
«Доклад Мюллера» (видеоверсия): http://poiskpravdy.com/doklad-myullera-videoversiya/...
Muller (2019-12-02 14:03:54)