Експерти розповіли, яка доля чекає українську гривню

Експерти розповіли, яка доля чекає українську гривню
Зміцнення гривні саме в цей період було абсолютно передбачуваним, в своїй природі має виключно спекулятивний аспект, пов'язаний з тим, що на Україну звернули увагу міжнародні валютні спекулянти
Таку думку в коментарі УНН висловив міжнародний економічний експерт, голова ГО "Національний інтерес України" Ігор Гарбарук.
"Зміцнення гривні саме в цей період було абсолютно передбачуваним. Єдине, практично ніхто з експертів не припускав такого істотного зміцнення і того що буде "пробито дно" в 25 гривень. Зміцнення гривні ні в якому разі не пов'язане з реальною ситуацією в економіці країни, процеси в якій швидше мають негативну тенденцію особливо в її промисловому секторі, який демонструє скорочення. Наприклад, червень до травня 2019 року - скорочення склало 3.7%, а червень 2019 до червня 2018 - 2.3%. Найбільш тривожним є скорочення обсягів в будівельній галузі - особливо з огляду на, що зараз саме сезон для даної галузі. Наприклад, підприємства по виробництву будівельних металевих конструкцій показали скорочення в 12.9% (червень до травня 2019 р.) ", - розповів Гарбарук. 
За словами експерта, зміцнення гривні в своїй природі має виключно спекулятивний аспект, пов'язаний з тим, що на Україну звернули увагу міжнародні валютні спекулянти, які скориставшись ситуацією масово скупили облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Завдяки встановленій на рівні 17% Нацбанком обліковій ставці - вони забезпечують своїм власникам  надприбуток. Відповідно для покупки ОВДП на ринок було викинуто в великій кількості долари і була придбана гривня.
"Основне погашення облігацій відбудеться ближче до завершення року. У цей період ми будемо бачити зворотну ситуацію, коли отримана даними портфельними інвесторами гривня буде обмінюватися на долари, що призведе до зростання курсу національної валюти. Період, в який варто очікувати цієї ситуації - це третя декада жовтня і перша декада листопада поточного року", - додав Гарбарук. 

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)