Гройсман з моменту призначення став заручником тимчасового компромісу з олігархами

Гройсман з моменту призначення став заручником тимчасового компромісу з олігархами
У новому українському уряді вже з'явилися ознаки назріваючих проблем, пише видання Politico. Зокрема, напруженість у відносинах між новим прем'єром Володимиром Гройсманом та президентом країни Петром Порошенко особливо яскраво проявилася під час обговорення складу кабінету міністрів.
Видання зазначає, що кандидатура Гройсмана легко набрала необхідну кількість голосів. Проте ці голоси були отримані від партій і парламентаріїв, пов'язаних з українськими олігархами. Проблеми почалися через кілька хвилин після схвалення прем'єра і складу кабінету міністрів. Парламент лише з третього разу схвалив нову програму уряду.
Крім того, відчувалася напруженість між Порошенком і Гройсманом при визначенні складу кабінету міністрів. У підсумку новий прем'єр очолив кабінет, в якому не так вже й багато реформаторів. Зокрема, особливо помітна відсутність Наталії Яресько, колишнього міністра фінансів, яка була на хорошому рахунку у МВФ і західних кредиторів, і її репутація була б украй важлива для отримання фінансової допомоги. 
Politico відзначає, що саме призначення Гройсмана пройшло аж ніяк не гладко. Спочатку виникли проблеми з формуванням нової коаліції. У неї входять лише партії Яценюка і Порошенко, які могли надати лише 206 з 226 необхідних голосів. Тому при затвердженні кандидатури Гройсмана їм довелося покладатися на допомогу інших партій, в тому числі партії «Відродження» мільярдера Ігоря Коломойського.
Крім того, крихкість нової коаліції може створити чимало проблем при прийнятті непопулярних рішень, таких як реформи і внесення суперечливих змін до Конституції, які дадуть більшу автономію регіонам на сході України.
До того ж є сумніви з приводу здатності нового прем'єр-міністра впоратися з олігархами. «Критики кажуть, що Гройсман не чужий до внутрішніх угод та кумівства, вказуючи на той факт, що він став главою батьківській компанії в 16 років», – пише автор статті.
Новому главі уряду також належить справитися і з проблемами у зовнішній політиці, відзначає видання. Зокрема, зовсім недавно референдум в Нідерландах показав, що жителі цієї країни проти торгового договору між Києвом і Брюсселем.
 «Можливо, краще, на що може сподіватися Україна, – це з гріхом навпіл вибратися з цієї ситуації», – вважає автор статті. Він зазначає, що розвал нової коаліції призведе до дострокових виборів. Цей результат не вигідний ані перебуваючим при владі політикам, які можуть втратити свої посади, ані Заходу, який турбується про те, що ситуація в країні стане нестабільною.
 «Новий прем'єр виявиться заручником президентської стратегії млявих реформ і тимчасового компромісу з олігархами і представниками старої політичної системи, що завадить боротьбі з корупцією і знизить економічне зростання», – пише Politico.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Когда следует менять аккумулятор в автомобиле
Каждая деталь авто имеет собственный ресурс. И в первую очередь это касается АКБ, то есть аккумуляторной кислотной батареи, или по-простому — аккумулятора.
Сегодня, 10:0033
Какие настольные игры сейчас популярны?
Настолки для компании – игры, которые помогут весело и со смыслом провести свой досуг с друзьями. Вместе с магазином Good Games разберем, какие настольные игры сейчас в рейтинге и чем они отличаются от настолок 2000-х.
Вчера, 22:2283
Мужская обувь — то, что определяет гардероб настоящего мужчины
Выбирая обувь для мужчин, нужно учитывать ряд важных факторов, чтобы не прогадать: качество, дизайн, практичность, материалы. Лайфхаки для выбора обуви — в этой статье.
Вчера, 16:2991
Особенности ремонта пневматической подвески на иномарке
Основные причины и признаки поломки пневматической подвески на иностранном автомобиле: этапы и особенности ремонта пневмоподвески.
Вчера, 16:2470
Машинная штукатурка: 5 ключевых преимуществ
Стремительный технический прогресс, разумеется, не обошел стороной и строительную отрасль. То есть та работа, которая когда-то делалась исключительно вручную, сейчас успешно выполняется механизированным методом, в частности, машинная штукатурка.
23-сен-2020, 20:40119
На что обратить внимание при покупке дивана
Если вы решили диван купить, не забывайте, что в ближайшие пару десятков лет будете использовать этот предмет интерьера каждый день. Поэтому подумайте о повседневном использовании перед покупкой. Рассмотрим, на что нужно обратить внимание
23-сен-2020, 20:19140

События

Антирекорды прироста заболеваемости коронавирусом установлены во Франции и Великобритании
Во Франции и Великобритании в четверг зафиксирован антирекорд по суточному приросту новых случаев заражения коронавирусом.
Сегодня, 10:0325
Вести войну на Донбассе и в Крыму Украина не потянет
Украина не потянет вести войну на два фронта - на Донбассе и в Крыму.
Сегодня, 09:5431
Последствия выборов в США для Украины спрогнозировали экс-послы
В Соединенных Штатах уже на следующих выходных, 3 ноября, состоятся президентские выборы.
Сегодня, 09:4944
Аукционы по продаже объектов большой приватизации запретили временно в Украине
В Украине с пятницы, 25 сентября, запретили аукционы по продаже объектов большой приватизации на время карантина, установленного Кабинетом министров.
Сегодня, 09:4748
В воинской части Нацгвардии зафиксировали вспышку COVID-19
В воинской части №3029 Национальной гвардии Украины у трех военнослужащих ПЦР-исследование выявило COVID-19.
Сегодня, 09:3946
Статистика COVID-19  в Украине по состоянию на утро 25 сентября 2020
25 сентября (по состоянию на 9:00) в Украине 188 106 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 3827 летальных, 85133 пациентов выздоровело.
Сегодня, 09:12288