55fa79bbb1c5c966 Ув'язненням Савченко Путін показав, що не готовий до війни, – Forbes » Новости Украины и Мира. Новости сегодня - 7dniv.info
 

Ув'язненням Савченко Путін показав, що не готовий до війни, – Forbes

Ув'язненням Савченко Путін показав, що не готовий до війни, – Forbes
В кінці березня російський суд засудив українську вертолітницю Надію Савченко до 22 років позбавлення волі за «наводку артилерії на позиції сепаратистів», пише оглядач Forbes Адріан Боненбергер. При цьому, за словами журналіста, суддя відмовився визнавати аргументацію і докази захисту і фактично виносив обвинувальний вердикт «на підставі чуток».
Цей процес став нагадуванням того, як влаштовано правосуддя в Росії, вважає автор статті. Він передбачає, що, як і у випадку з усіма значними подіями в країні, вирок Савченко був прийнятий з особистого схвалення Путіна.
Але ж президент міг пом'якшити покарання Савченко або обміняти її на полонених росіян або «сепаратистів», що зіграло б йому на руку, міркує Боненбергер. Таким чином Путін «отримав би неймовірну симпатію з боку українців і заклав фундамент для повноцінних мирних переговорів».
Крім того, проявивши співчуття до льотчиці, російський президент став би виглядати мудріше в очах Заходу, що поставило б Київ в більш невигідну дипломатичну позицію і «підірвало ненависть до Росії серед українських націоналістів». Адже, на думку оглядача, «набагато важче зневажати того, хто здатний на співчуття».
Рішення ж посадити Савченко в тюрму мало кардинально протилежні наслідки, підкреслює журналіст. По-перше, добре висвітлюваний процес доніс до України таке повідомлення: не треба чекати компромісу від Росії.
По-друге, Росія показала, що її не цікавлять факти, а лише «просування її власної точки зору на війну на Україні». Тим часом, запевняє Боненбергер, Європа і Америка бачать моральну перевагу українських добровольчих підрозділів над «російськими загарбниками і жменькою сепаратистів».
По-третє, продовжує автор статті, рішення суду у справі Савченко призвело до того, що два покоління українців стали «найлютішими ворогами» Росії. Молодь, що стояла за «евромайданом», Кремль вже втратив.
«Їх триваюча продемократична робота і військова служба на передовій на сході України продемонстрували, що молоді українці ніколи не приймуть російського панування і що у них є кошти ефективно протистояти російським військовим діям, – пише Боненбергер. – Можливо, вирок Савченко був спробою завдати удару в спину цьому молодому поколінню, перемогти в постановочному суді, тому що, незважаючи на всі старання, це було єдине, де Путін міг завдати їм поразки».
За словами автора статті, якщо розглядати суд з точки зору «примхливої дитини», то дії Путіна зрозумілі. Він хотів «помститися людям, які відкинули його світовий порядок».
Якщо російський президент дійсно хотів «розквитатися» з поколінням Савченко, то за це він заплатив «жахливу ціну», наголошується в статті. Через широкого висвітлення процесу на Україні Путін «радикалізував наступне покоління українців – хлопчиків і дівчаток, які через десять років стануть воюючою молоддю». Для них Росія і її лідер стануть вічним ворогом, антагоністом.
І все це, на погляд оглядача Forbes, надає незвичайну можливість НАТО і Заходу. Судовий процес дав чіткий сигнал Вашингтону і Брюсселю, що Путін буде діяти, керуючись своїми почуттями. Його не цікавить раціональний, продуктивний дипломатичний прогрес в досягненні миру з Україною. Тому замість того щоб витрачати даремно дипломатичну енергію на «непотрібні перемир'я», США і ЄС повинні ввести ефективніші санкції і тісніше співпрацювати з українською армією, надаючи їй навчання та обладнання.
 Дипломатичний і військовий успіх Москви на Близькому Сході приховав її абсолютну уразливість в Східній Європі. США з ЄС необхідно діяти рішуче, щоб виявити цю слабкість. «Чим раніше Путіна буде викрито, як дешевого шахрая, тим швидше росіяни зможуть вибрати для себе інший шлях. Якби він дійсно був готовий до війни, то чи не зневажав би молодих жінок», – вважає автор статті.
Ультраправі та «псевдолібертаріанскі» групи в Америці і Європі, «які отримують фінансування і підтримку Росії», виставляють Путіна геніальним стратегом, який обійшов Вашингтон на Близькому Сході. Однак, за словами журналіста, Україна залишається його ахілесовою п'ятою.
Коли рішення стосується України, то можна очікувати і гірших промахів з боку російського лідера, міркує автор статті. Це в першу чергу повинно дати українцям надію: вирок Савченко в широкому сенсі означає, що країна має набагато кращі шанси подолати свої «російські випробування», ставши сильнішою і більш згуртованою. Зрештою, не виключено, що Київ зможе повернути Крим і східну частину території на власних умовах.
«Які б цілі не переслідували в суді над Надією Савченко, його вердикт: Путін промахнувся», – робить висновок Адріан Боненбергер.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

«Дарниця» взяла курс на посилену диджиталізацію
Фармацевтична компанія «Дарниця» назвала цифрову трансформацію своєю стратегічною метою та відокремила її як напрямок розвитку.
Вчера, 23:4862
Контражурная вывеска: что это такое?
Контражурная вывеска позволяет привлечь внимание прохожих и отпечатывается в памяти, поэтому является прекрасной рекламой магазина, бренда и т.д.
Вчера, 19:1481
Особенности работы в страховом бизнесе
На конец первого квартала текущего года в Украине действовало 225 страховых компаний. Эксперты относят страховой бизнес к перспективным, быстро развивающимся отраслям. В этой сфере можно достаточно быстро сделать успешную карьеру.
Вчера, 14:5978
Ручное бурение скважин: ключевые особенности
Многие владельцы загородных домов и дач сталкиваются с вопросом водоснабжения, поскольку не везде существует возможность подключиться к водопроводу.
19-сен-2020, 21:23191
Лучшие подарки для подруги от EVA Blog
В Новый год хочется сделать близким хорошие подарки. Для подруг их можно легко выбрать благодаря  разнообразным косметическим средствам, которые можно собрать в оригинальную подарочную упаковку и качественному составу.
19-сен-2020, 18:10165
Мужская зимняя куртка: разновидности и рекомендации по выбору от профессионалов
Какие существуют зимние куртки для мужчин и мальчиков, и на какие нюансы обратить внимание при выборе.
18-сен-2020, 18:40198

События

Призыв к новым выборам в Беларуси под эгидой ОБСЕ поддержал совет ЕС
Министры иностранных дел стран-участниц Евросоюза поддержали призыв к проведению новых выборов в Беларуси.
Вчера, 22:0061
Список персональных санкций по Беларуси не смогли согласовать главы МИД ЕС
Министры иностранных дел 27 стран Евросоюза не смогли согласовать список лиц в Беларуси, в отношении которых введут персональные санкции.
Вчера, 20:0164
Условия, при которых покинет ТКГ назвал Фокин
Первый заместитель главы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе (ТКГ) по Донбассу Витольд Фокин рассказал, при каких условиях прекратит участие в ее работе.
Вчера, 19:4080
Новые ограничения установили для регионов "красной" зоны
Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций (ТЭБ и ЧС) установила ограничения в регионах "красной" зоны карантина.
Вчера, 19:1781
Запустить общественный транспорт, несмотря на "красную зону" разрешили Нежину
Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций на внеочередном заседании в понедельник, 21 сентября, разрешила в городе Нежин Черниговской области восстановить городские пассажирские перевозки и работу всех учебных заведений.
Вчера, 18:1688
В двух областях школы полностью открылись для учеников
Школы в Черновицкой и Ивано-Франковской областях полностью перешли на стационарное обучение.
Вчера, 16:39100