Москва скоріше віддасть Крим, ніж впорається з імпортозаміщенням

Москва скоріше віддасть Крим, ніж впорається з імпортозаміщенням
У російських урядових колах з'явилося нове чарівне слово – «імпортозаміщення», пише німецька Frankfurter Allgemeine. Воно звучить досить докладно і абстрактно для бюрократів і в той же час придатне для позначення цілої концепції, відзначає видання. Її суть можна передати словами «тепер ми робимо це самі», підкреслює автор статті.
Як повідомляє німецька газета, цим новим чарівним словом нерідко користується прем'єр-міністр Дмитро Медведєв. Почалося все ще два роки тому, «коли через український конфлікт Росія потрапила в найбільшу зовнішньополітичну кризу з часів розпаду Радянського Союзу». Тоді Кремль закликав до імпортозаміщення, щоб зміцнити російську промисловість. В принципі, це правильний підхід, визнає автор. Однак якби прогрес можна було просто проголосити і купити за державні кошти, Радянський Союз ніколи б не розпався, вважає німецький журналіст.
Зміна курсу розвитку в російській економіці сталася в разі потреби, підкреслює видання, пояснюючи, що мова йде про західні санкції відносно Росії, введених після «анексії Криму». Москва відреагувала на них введенням ембарго на західні сільськогосподарські товари і продукти харчування. Ті товари, які ще залишилися на прилавках, постійно дорожчали через падіння рубля. А коли впали ціни на нафту, Росія позбулася тих доходів, завдяки яким значна частина її економіки до цих пір могла покладатися на імпорт. За даними видання, на той момент близько 70 відсотків російських фірм в тій чи іншій мірі потребували закордонної продукції.
Як повідомляється в статті, за минулий рік Росія витратила близько 74 мільярдів рублів на імпортозаміщення. В результаті попит на російську продукцію підвищився, через що вона виросла в ціні. Крім того, через зниклу конкуренцію місцеві виробники змогли встановити більш високі ціни.
Однак структурних змін в російській економіці поки немає, стверджує Frankfurter Allgemeine. Майже на десяту частину знизилися інвестиції в таких галузях, як сільськогосподарське виробництво та переробка харчових продуктів, які отримують особливу підтримку всередині країни. Звичайно, виробники підвищують продуктивність в межах доступних потужностей, однак справжнього розвитку і розширення вони уникають, підкреслює автор статті.
На його думку, це зрозуміло: інвестиції окупляться лише через роки, а підприємці хочуть бути впевнені в тому, що не помиляться. «Складно заснувати модель ділових відносин на потенційно хиткій політиці Кремля, – пише німецька газета. – Колись в Росії традиційно були проблеми із занадто низькою продуктивністю і недоліком інвестицій».
Кремль має рацію в тому, що Росії терміново потрібна модернізація та розвиток основних галузей, якмй може дозволити собі країна з такими величезними ресурсами, – наприклад металообробки або переробки харчових продуктів. Крім усього іншого, саме в цих галузях могли б виникнути підприємства дрібного і середнього бізнесу, яких в Росії порівняно небагато, вважає автор. При цьому, за його словами, мова тут йде не про те, щоб зайняти лідируючі позиції на світовому рівні, а виключно про існування таких підприємств.
Сам по собі протекціонізм, що виражається в обмеженнях імпорту і заохочення закупівель у російських виробників, приносить лише тимчасовий прибуток, запевняє Frankfurter Allgemeine. А спроби культивувати за допомогою фінансової підтримки обрану високотехнологічну продукцію, яка вже присутня на світовому ринку, – це дороговартісна ідея, яка до того ж обмежується тільки внутрішнім ринком, стверджує видання.
Щоб в державі було безліч процвітаючих підприємств, потрібно надати їм вільний простір для ведення справ. Підприємці повинні не боятися вкладати гроші в розвиток компаній навіть тоді, коли вони не отримують спеціальної державної підтримки. Загальний рівень підприємницького ризику в Росії повинен знизитися. Зараз він обумовлений прихованим відсутністю правової безпеки, розвиненою бюрократією та корупцією, а також безладом в економіці країни, пише німецька газета. Для того щоб провести зміну курсу, Кремль повинен втрутитися в діяльність державного апарату і влади і скоротити число чиновників і політиків. Однак циніки могли б сказати, що Москва скоріше віддасть Крим, ніж зробить такі зміни, підкреслює Frankfurter Allgemeine.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-06-17
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Стильные фотообои в современном интерьере квартир и домов
Покупка новой квартиры или дома – всегда радостное и долгожданное событие, за которым следует подбор стильных, современных и экологически чистых отделочных материалов.
Вчера, 18:5176
К чему дарят белые розы
Белые розы, одни из популярнейших во всех уголках земного шара. Несмотря на то, что в последние годы в семействе королевы цветов появляется масса сортов самых неожиданных и замысловатых оттенков, и отвоёвывают свою долю рынка у любителей экзотики, белые розы стоят особняком, являясь всегда
Вчера, 12:49119
Элитный салон красоты 365 STUDIO: стоит ли его посещать
Если вы находитесь в поисках мастеров, которые будут бережно ухаживать за вашим телом, обратите внимание на студию 365 STUDIO. Почему стоит обратиться именно сюда?
16-июн-2021, 21:46136
Международные перевозки из Китая и Турции
Статья о компании RDcargo, которая занимается международными перевозками и полным сопровождением транспортного средства из Турции и Китая в Украину.
16-июн-2021, 21:41155
Пицца в Днепре: где заказать доставку
Пицца — традиционное итальянское блюдо, которое уже полюбилось на территории разных стран. Украина — не исключение. Однако, чтобы пицца действительно была приготовлена с учетом итальянских традиций, нужно найти хорошее заведение.
16-июн-2021, 21:37137
Где и как выгодно заказать постельное белье оптом?
Чтобы заказать постельное белье оптом, совсем не обязательно обращаться на фабрику. Гораздо удобнее делать заказ у крупного продавца, например, в интернет-магазине. Во первых, сайты всегда сотрудничают с разными производителям, поэтому изначнально предложат вам ассортимент гораздо шире и
15-июн-2021, 21:39190

События

В сексизме из-за запрета употреблять алкоголь женщинам детородного возраста обвинили ВОЗ
В организации считают, что будущим матерям стоит отказаться от спиртного из-за того, что оно может привести к развитию заболеваний у детей.
Вчера, 22:1766
В ресторанах Харькова массово отравились посетители: 25 человек в больнице
По словам медиков, предварительный диагноз госпитализированных — гастроэнтероколит. Пациенты находятся в состоянии средней тяжести.
Вчера, 22:1578
ВНО по математике почти треть абитуриентов не сдала
Более 30% абитуриентов не сдали Внешнее оценивание по матиматике.
Вчера, 20:23143
Почти по 1,5 млн гривен в месяц будут платить членам правления "Нафтогаза"
В текущем году члены правления НАК "Нафтогаз Украины" будут получать ежемесячную заработную плату в среднем 1,4 миллиона гривень, а члены наблюдательного совета - 532,98 тыс. гривен.
Вчера, 20:1592
Цирки с животными и контактные зоопарки могут запретить в Украине
В Украине могут начиная со следующего года запретить использовать животных в цирках, бои животных, контактные и гастролирующие зоопарки.
Вчера, 20:1383
Как можно скорее провести местные выборы на Донбассе призвали послы G7
Послы стран G7 в Украине призывают как можно быстрее провести местные выборы в 18 территориальных общинах подконтрольного Донбасса, где они не состоялись прошлой осенью.
Вчера, 16:48100