Австрійське видання засудило те, що в Україні журналістів звинуватили у співпраці з "терористами"

Австрійське видання засудило те, що в Україні журналістів звинуватили у співпраці з "терористами"
На українському "патріотичному" сайті "Миротворець" опубліковані особисті дані українських і закордонних журналістів, які працювали в самопроголошених ДНР і ЛНР. У списках виявився і кореспондент австрійської Die Presse, пише видання.
"Це стало ще одним витком ескалації в інформаційній війні між Україною і підтримуваними Росією східноукраїнськими сепаратистами", - зауважує автор. На сайті "Миротворця" опубліковані імена, прізвища та контактні дані журналістів, яких звинувачують у співпраці з владою самопроголошених республік. У списках фігурують в числі інших журналісти з таких ЗМІ, як BBC, CNN, ZDF, The New York Times, ORF і Die Presse.
Анонімний сайт "Миротворець", за чутками, має тісні зв'язки з українськими спецслужбами, приписує журналістам взаємодію з "терористичними організаціями". Приводом для подібних звинувачень послужив той факт, що представники ЗМІ отримали акредитацію від влади ДНР", йдеться в статті.
"Акредитація є необхідною умовою роботи журналіста в обох самопроголошених республіках і ніяк не пов'язана зі смисловим змістом репортажів, - пише автор статті Ютта Зоммербауер. - Без акредитації в зоні конфлікту в Східній Україні журналіст піддає себе великому ризику: починаючи з можливого арешту фактичною владою і закінчуючи депортацією і забороною на в'їзд".
Журналісти підписали петицію, в якій спростовують звинувачення у співпраці з будь-якої зі сторін конфлікту і вимагають від влади України розслідувати публікацію особистих даних співробітників, а також порушити кримінальну справу за фактом порушення закону про захист персональних даних. "Акредитація - це не що інше, як форма гарантії безпеки і захисту для журналіста", - йдеться в петиції.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович засудила публікацію персональних даних журналістів. Вона заявила про "тривожні сигнали, які свідчать про зростання рівня загрози безпеці журналістів".
Однак в Україні, яка вважає, що програє інформаційну війну Росії, знайшлися ті, хто підтримав публікацію "Миротворця". Так, депутат Верховної Ради від фракції "Народний фронт" Антон Геращенко схвалив дії "хакерів-патріотів" і закликав представників ЗМІ до патріотизму. Він пригрозив депортацією журналістам у разі, якщо вони будуть порушувати закони України.
"Українська влада давно взяла журналістів на приціл: так, великому числу представників російських ЗМІ було відмовлено в дозволі на роботу в зв'язку з неправильним висвітленням подій. Була заборонена трансляція декількох російських телеканалів на території України. Нещодавно (...) у зв'язку з незаконним перетином кордону в країну не пустили німецького журналіста", - пише оглядач. "Як поява у відкритому доступі особистих даних журналістів, так і суперечлива реакція свідчать про те, що Україна зазнає труднощів у зв'язку з виробленням політичної лінії, яка, з одного боку, гарантувала б дотримання свободи слова, а з іншого - в окремих випадках виправдовувала б дії проти спотворення інформації і розпалювання ненависті", - йдеться в статті.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Як самостійно зробити розводку в квартирі?
Електрика – один з найважливіших винаходів людства. Життя без побутової техніки, гаджетів та різноманітного обладнання просто неможливе. Тому під час ремонту вагоме місце відводиться під розводку електромережі. Якщо у вас є необхідний досвід та інструменти, можна спробувати зайнятись
Сегодня, 14:2153
Отличия между тоником и лосьоном для лица: разница, которой мы не ощущаем
Убеждение, что классификацию «тоник» и «лосьон» придумали маркетологи для привлечения большего числа клиентов, ложное. Если бы кожа умела говорить, она смогла бы более убедительно об этом рассказать. А пока она просто терпит, изредка подавая сигнальные «прыщики».
Сегодня, 12:3359
Почему для энергоснабжения дома выбирают дизельгенератор
Дизель-генераторы от своих аналогов отличаются экономичны расходом топлива, длительной работе, большому эксплуатационному ресурсу.
Вчера, 23:02105
10 причин выбрать домо-квартиры QDRO – terraced house для жизни
Стильные трехуровневые домо-квартиры QDRO – terraced house с собственным двором — отличная альтернатива загородному дому. Объект находится на территории коттеджного городка «Конык», в Голосеевском районе столицы. Неподалеку расположен заказник «Жуков остров» и
Вчера, 19:4496
Надежная покупка машины в Кременчуге
Приобретение автомобиля – ответственный процесс. В ходе этого мероприятия человеку необходимо не только выбрать достойную марку, но и проконтролировать, чтобы новая машина пребывала в отличном техническом состоянии. О последнем не стоит сильно беспокоиться, когда покупаете новый автомобиль в
Вчера, 17:0379
Материалы, используемые для создания наружной рекламы
Технический прогресс и появление новых технологий позволили пополнить ассортимент материалов для наружной рекламы новыми позициями. Материалы, представленные в компании АВЕРС, позволяют создать качественный рекламный носитель, который будет выполнять свои задачи максимально эффективно.
Вчера, 16:3389

События

Избиение задержанных в камерах отрицают в МВД Беларуси
В МВД уточнили, что в камерах над протестующими не издеваются
Сегодня, 15:1244
первое соглашение о закупке 300 млн доз вакцины от COVID-19 заключила ЕК
Речь идет о вакцине компании AstraZeneca
Сегодня, 14:4351
Перечень лиц, от которых не требуют самоизоляцию при въезде расширили в Украине
Перечень расширил Кабмин своим решением
Сегодня, 14:4149
Критерии определения стран "зеленой зоны" для въезда обновила Украина
Кабмин установил один критерий определения страны со значительным распространением коронавируса
Сегодня, 14:3453
Месячную сумму затрат на лекарства и лечение назвали Украинцы
Проблема стоимости лекарств является главной для украинцев в сфере здравоохранения
Сегодня, 14:3048
Троих задержанных украинцев освободила Беларусь
Ведутся переговоры для освобождения Романа Шишка
Сегодня, 12:2350