Австрійське видання засудило те, що в Україні журналістів звинуватили у співпраці з "терористами"

Австрійське видання засудило те, що в Україні журналістів звинуватили у співпраці з "терористами"
На українському "патріотичному" сайті "Миротворець" опубліковані особисті дані українських і закордонних журналістів, які працювали в самопроголошених ДНР і ЛНР. У списках виявився і кореспондент австрійської Die Presse, пише видання.
"Це стало ще одним витком ескалації в інформаційній війні між Україною і підтримуваними Росією східноукраїнськими сепаратистами", - зауважує автор. На сайті "Миротворця" опубліковані імена, прізвища та контактні дані журналістів, яких звинувачують у співпраці з владою самопроголошених республік. У списках фігурують в числі інших журналісти з таких ЗМІ, як BBC, CNN, ZDF, The New York Times, ORF і Die Presse.
Анонімний сайт "Миротворець", за чутками, має тісні зв'язки з українськими спецслужбами, приписує журналістам взаємодію з "терористичними організаціями". Приводом для подібних звинувачень послужив той факт, що представники ЗМІ отримали акредитацію від влади ДНР", йдеться в статті.
"Акредитація є необхідною умовою роботи журналіста в обох самопроголошених республіках і ніяк не пов'язана зі смисловим змістом репортажів, - пише автор статті Ютта Зоммербауер. - Без акредитації в зоні конфлікту в Східній Україні журналіст піддає себе великому ризику: починаючи з можливого арешту фактичною владою і закінчуючи депортацією і забороною на в'їзд".
Журналісти підписали петицію, в якій спростовують звинувачення у співпраці з будь-якої зі сторін конфлікту і вимагають від влади України розслідувати публікацію особистих даних співробітників, а також порушити кримінальну справу за фактом порушення закону про захист персональних даних. "Акредитація - це не що інше, як форма гарантії безпеки і захисту для журналіста", - йдеться в петиції.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович засудила публікацію персональних даних журналістів. Вона заявила про "тривожні сигнали, які свідчать про зростання рівня загрози безпеці журналістів".
Однак в Україні, яка вважає, що програє інформаційну війну Росії, знайшлися ті, хто підтримав публікацію "Миротворця". Так, депутат Верховної Ради від фракції "Народний фронт" Антон Геращенко схвалив дії "хакерів-патріотів" і закликав представників ЗМІ до патріотизму. Він пригрозив депортацією журналістам у разі, якщо вони будуть порушувати закони України.
"Українська влада давно взяла журналістів на приціл: так, великому числу представників російських ЗМІ було відмовлено в дозволі на роботу в зв'язку з неправильним висвітленням подій. Була заборонена трансляція декількох російських телеканалів на території України. Нещодавно (...) у зв'язку з незаконним перетином кордону в країну не пустили німецького журналіста", - пише оглядач. "Як поява у відкритому доступі особистих даних журналістів, так і суперечлива реакція свідчать про те, що Україна зазнає труднощів у зв'язку з виробленням політичної лінії, яка, з одного боку, гарантувала б дотримання свободи слова, а з іншого - в окремих випадках виправдовувала б дії проти спотворення інформації і розпалювання ненависті", - йдеться в статті.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-01-22
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Пицца-тайм: как организовать перерыв на обед на тренинге
Психологи утверждают, что до 40% полезной информации и контактов слушатели получают не на занятиях, а во время кофе-брейков и
Вчера, 13:5364
Ювелирный магазин «Мальва» дарит 5 лайфхаков, которые помогут выбрать украшения
Сложно поспорить с тем, что ювелирные изделия – это особая «специя» лука
17-янв-2020, 10:21198
Оформление страховки для визы
С того момента, как на законодательном уровне был введен безвизовый режим, путешествия для граждан Украины стали намного проще
26-дек-2019, 19:19381
Как подобрать мебель для спальной комнаты
Правильно обустроенная спальня позволит владельцу комнаты отдыхать и чувствовать себя уютно дома
26-дек-2019, 15:17423
Как выбрать правильный сеанс в Планете Кино
Кинозрители нынче избалованы и требуют лучшего звука, идеальной картинки и эффекта присутствия
19-дек-2019, 14:18358
Казахстанцы активно приобретают недвижимость в Сочи
Квартиры и жилые дома в курортном городе России привлекают не только местных жителей, но и граждан иностранных государств.
19-дек-2019, 12:51439

События

Число заболевших вирусной пневмонией превысило 570 человек в Китае
22 января был выявлен 131 новый случай заражения пневмонией
Сегодня, 09:5246
Штормовое предупреждение объявлено в Украине
В частности, по Киеву и Киевской области сильные порывы ветра
Сегодня, 09:4255
День соборности cегодня отмечают украинцы
Владимир Зеленский в видеообращении поздравил украинцев
Вчера, 17:0987
Распространение китайского вируса в ЕС допустили в Италии
В Риме проверяется вероятность заболевания на рейсах из китайского мегаполиса Ухань
Вчера, 16:3997
Результаты переписи населения представит завтра Кабмин
Также речь пойдет о различии между оценкой и переписью населения
Вчера, 16:1564
Из российской колонии освободили двух фигурантов "дела Хизб ут-Тахрир"
Рустема Ваитова и Нури Примова освободили из российского заключения
Вчера, 13:4371