Рейтингове агентство S&P попередило про можливий дефолт США

Рейтингове агентство S&P попередило про можливий дефолт США
Якщо конгрес США найближчим часом не підвищить стелю держборгу, наслідки можуть виявитися "більш катастрофічними", ніж крах банку Lehman Brothers в 2008 році, попередило рейтингове агентство S & P. Про це повідомляє РБК.
Міжнародні рейтингові агентства застерігають США від повторення кризи в зв'язку з вичерпанням законодавчо затвердженого ліміту держзапозичень.
Головний економіст S & P Global Ratings Бет Енн Бовіно розповіла, що непідвищення ліміту держборгу може стерти значну частину досягнень економічного відновлення, яке послідувало за крахом 2008 року.
Інше рейтингове агентство, Fitch Ratings, минулого тижня заявило, що непідвищення вчасно боргової стелі може змусити агентство знизити кредитний рейтинг США з максимального рівня AAA.
В кінці липня міністр фінансів США Стівен Мнучін в листі конгресу попередив, що після 29 вересня казначейство може втратити можливість повноцінно фінансувати діяльність федерального уряду, якщо до того часу стелю держборгу не буде піднято. Це може привести до тимчасового закриття уряду і дефолту за зобов'язаннями держави.
Конгрес США традиційно час від часу переглядає верхню межу допустимого федерального боргу - з 1960 року законодавці робили це 78 раз. Але в останні роки рутинна процедура стала приводити до епізодів тривалого протистояння і політичного торгу між конгресом і виконавчою владою. У 2011 році через це Сполучені Штати вперше втратили найвищий кредитний рейтинг. У 2013-му уряд США на два тижні переривали роботу через те, що конгресмени вчасно не затвердили бюджет (питання було пов'язане зі стелею держборгу).
З листопада 2015 року по березень 2017 го дію боргового ліміту було призупинено, тобто Мінфін США міг займати на ринку без оглядки на ліміт. Але 16 березня допустиму межу держборгу було встановлено заново - на рівні $ 19,81 трлн (106% минулорічного ВВП США), близькому до фактичного боргу на той момент. З березня казначейство США використовує "екстраординарні заходи", щоб продовжувати виконувати бюджетні зобов'язання, не збільшуючи загальну заборгованість. В основному це легальні бухгалтерські маніпуляції з урядовими пенсійними фондами та валютним стабілізаційним фондом, які дозволяють вивільнити простір для фінансування урядових операцій.
Конгресмени повернуться до роботи після літніх канікул, 5 вересня. Бовіно з S & P очікує, що законодавці своєчасно підвищать стелю держборгу, але обмовляється, що "ставити на раціональне американський уряд може бути ризиковано". Якщо уряд призупинить роботу з початку жовтня, зростання ВВП за четвертий квартал буде втрачати 0,2 п. П., Або $ 6,5 млрд, щотижня, яку буде тривати shutdown, прогнозують економісти S & P Global. Якщо ж уряд США допустить дефолт за своїми боргами, "вплив цієї події буде гірше, ніж колапс Lehman Brothers в 2008 році", і потрясе ринки і викличе рецесію в США.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30142
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33175
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
6-мая-2021, 14:48250
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41280
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48317
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54354

События

Декларацию о европерспективе Украины подписали Зеленский и президент Латвии
Президент Владимир Зеленский во время рабочей поездки в Луганскую область провел видеоконференцию с латвийским коллегой Эгилсом Левитсом.
Вчера, 21:1264
Призыв отказаться от права собственности на вакцины против Covid-19 поддержал Ватикан
Папа Римский Франциск I поддержал идею законодательного отказа от прав интеллектуальной собственности на вакцины против COVID-19.
Вчера, 21:0967
В США отыскали женщину, которая полгода выживала в дикой глуши
Американку случайно обнаружили благодаря рухнувшему поисковому дрону.
Вчера, 19:1194
Индия закрывается на полный локдаун после нового рекорда
Уже третьи сутки подряд в стране фиксируют более 400 тысяч новых случаев заболевания. Многие люди умирают, так и не дождавшись врачей.
Вчера, 19:04126
Аэропорт и больницы после письма о минировании проверяют в Киеве
В субботу, 8 мая, киевские правоохранители начали проверку ряда больниц и аэропорта из-за сообщения о минировании.
Вчера, 16:3299
Более миллиона человек присоединилось к онлайн-маршу памяти "Наш полк" телеканала "Интер"
К маршу памяти онлайн "Наш полк", который второй год подряд ко Дню Победы организовывает телеканал "Интер", присоединились уже более миллиона человек.
Вчера, 16:07152