Washington Post: референдум пройшов в Каталонії, а виграла Росія

Washington Post: референдум пройшов в Каталонії, а виграла Росія
Після проведення в Каталонії референдуму у виграші залишилася Росія, пише The Washington Post. Як вважає видання, Москва, по всій видимості, сприймає каталонський рух за незалежність як ще один засіб для розколу і ослаблення демократичного Заходу.
Кадри, на яких іспанська поліція по боротьбі з вуличними заворушеннями стріляє гумовими кулями і б'є кийками потенційних учасників референдуму в Каталонії, надали керівництву цього регіону ідеальну історію про те, що репресивне центральний уряд спробувало придушити спробу здійснення демократії, пише The Washington Post.
Але політична криза в Іспанії, який нині розцвів пишним цвітом, насправді куди складніше. Силова тактика, яку нерозсудливо вибрав прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, була застосована у відповідь на «безрозсудне і безвідповідальне» прагнення каталонських націоналістів створити незалежну республіку в порушення закону і, швидше за все, всупереч бажанням більшість жителів автономної області.
Націоналістичні сили Каталонії, серед яких є і крайні ліві, і праві, отримало більшість у регіональному парламенті в 2015 році, хоча за них проголосувало менше половини виборців. Потім вони почали активно просувати свої плани з проведення референдуму про незалежність, навіть після того, як Конституційний суд Іспанії визнав це незаконним.
Як нагадує The Washington Post, згідно іспанської Конституції 1978 року, Каталонії і деяким іншим регіонам була надана значна автономія, однак в основному законі також однозначно йдеться про неподільність країни. Однак після недільного голосування глава каталонського уряду Карлес Пучдемон виступив з вимогою про незалежність регіону, спираючись на те, що 90% з 2,2 млн проголосували, висловилися за відділення від Іспанії. Та, як зазначає видання, в неділю явка виборців склала всього лише 42%, при цьому противники Незалежності в більшості своїй утрималися від голосування. Крім того, опитування, проведені напередодні плебісциту, показали, що більшість каталонців - проти відділення.
Заклик Пучдемона підтримати незалежність Каталонії був зустрінутий «холодним» відповіддю з боку керівництва Євросоюзу, що повинно було стримати амбіції глави каталонського уряду, вважає видання. Єврокомісія підтримала Мадрид, заявивши про незаконність голосування. Вона також підкреслила, що незалежна Каталонія не увійде в ЄС. Президент Трамп теж сказав "ні" руху за незалежність. Каталонських націоналістів підтримали лише «керована сепаратистами» Шотландія, венесуельський «уряд-ізгой» і «розвідувальний і пропагандистський апарат Росії, який мобілізував свої ЗМІ і ботів в соцмережах на підтримку сепаратистів», стверджується в статті.
Видання вважає, що після референдуму в Каталонії Росія залишилася у виграші.
«Москва, очевидно, сприймає каталонське рух як ще один засіб для розколу і послаблення демократичної Заходу», - вважає The Washington Post.
Хоча Карлес Пучдемон говорив про те, що спробує отримати схвалення з боку регіонального парламенту, його прихильники припускають, що пізніше на цьому тижні він, можливо, оголосить про незалежність Каталонії. Тим часом іспанський прем'єр пригрозив, що почне кримінальне переслідування керівництва Каталонії або скористається одним з положень Конституції, яке дозволяє призупинити регіональну автономію. Будь-який з цих кроків був би помилкою, яка завдала б ще більшої шкоди Каталонії і іспанської демократії, упевнене видання.
Знову ж правильним курсом, на думку The Washington Post, могли б стати переговори між Мадридом і Барселоною. Ще краще було б, якби обидві сторони домовилися про законне для Каталонії способі провести чесне, вільне і легітимне голосування.
«Подолання демократія - це найкращий вихід з іспанського кризи. На жаль, жодна зі сторін, схоже, не готова піти цим шляхом », - підсумовує The Washington Post.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как проходят консультации семейного психотерапевта?
У супругов, которые первые решили обратиться за психологической помощью, могут возникнуть вполне понятные беспокойства и вопросы. В каком формате проходит консультация, психолог разговаривает с каждым по отдельности или с парой?
Сегодня, 15:4577
Обзор ремешков для Casio G-Shock
Как выбрать ремешок для часов Casio G-Shock? Советы и рекомендации от часовых мастеров сервиса по ремонту часов Correa.
Вчера, 21:54145
Качественная одежда от оптового поставщика стоковой одежды
Если необходимо приобрести стоковую одежду оптом, стоит обратить внимание на интернет-магазин Stockhouse. Это идеальная возможность наполнить витрины своего розничного магазина или интернет-ресурса качественной одеждой для мужчин, для женщин и для детей.
Вчера, 08:57174
Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
16-апр-2021, 14:55299
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16262
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36290

События

Материалы дела о взрыве на складе боеприпасов во Врбетице рассекретит Чехия
Премьер-министр Чехии Андрей Бабиш пообещал рассекретить материалы о произошедшем в 2014 году взрыве на складе боеприпасов в деревне Врбетице, из-за которого вчера страна решила выслать 18 российских дипломатов посольства РФ в Праге.
Сегодня, 18:0646
О концентрации иностранных войск у границ республики заявили в белорусском Совбезе
Заместитель госсекретаря белорусского Совета безопасности Владимир Арчаков сообщил о наращивании военного присутствия иностранных контингентов возле границ страны.
Сегодня, 18:0451
ООН заявил что размер пенсий пожилых женщин в Украине на 30% меньше, чем у мужчин
Размер выплат у пенсионерок в Украине в среднем на 30% ниже, чем у мужчин пенсионного возраста. При этом женщины живут дольше.
Сегодня, 15:1574
Отставки президента Майи Санду потребовали в Молдове
Партия социалистов Молдовы потребовала отставки избранной осенью президентом Майи Санду и проведения досрочных выборов главы государства.
Сегодня, 15:1473
Спецслужбы Чехии заявили, что Петров и Боширов были на месте взрыва в Врбетице
Спецслужбы Чехии заявили, что граждане России Александр Петров и Руслан Боширов побывали на территории склада боеприпасов в деревне Врбетице в 2014 году.
Сегодня, 15:1290