З НОВОГО РОКУ ПОСТРАЖДАЛІ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ОТРИМУВАТИМУТЬ МАТЕРІАЛЬНУ КОМПЕНСАЦІЮ

 

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала «Протидія торгівлі людьми в Україні: регіональний аспект». З 1 січня 2013 року, згідно з Постановою Кабінету міністрів України, особи, що постраждали від торгівлі людьми,  матимуть право на отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму. Крім того, визначено порядок встановлення статусу постраждалої особи внаслідок торгівлі людми. Фахівці називають це важливим кроком держави у сфері протидії цій проблемі.

Як розповіла на прес-конференції Оксана Гуранич, головний спеціаліст Управління у справах молоді та спорту Закарпатської ОДА, на Закарпатті за  розпорядженням голови Закарпатської ОДА «Про визначення посадових осіб та структурних підрозділів, відповідальних за встановлення статусу постраждалої особи від торгівлі людьми», визначатиметься посадова особа та структурний підрозділ установи, які відповідатимуть за процедуру встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми. До того ж, у кожному районі Закарпатської області діють комісії з протидії торгівлі людьми.

 «Проблему торгівлі людьми раніше пов’язували тільки з жінками. Однак, зараз масштаби ще більші і ми вже говоримо про торгівлю людьми з метою примусової праці, де використовують як чоловіків, так і жінок порівну. Далеко невтішним є те, що збільшується кількість потерпілих від цієї проблеми дітей. За результатами досліджень Міжнародної організації міграцій,  39% потерпілих дітей використовуються для жебракування, 36% – для сексуальної експлуатації, 16% — примусова праця, 9% — дитяча порнографія. 99% у сексуальній експлуатації – це жінки. Країни призначення – це 66 деражав світу, з них 24 – країни Європейського Союзу. 63% постраждалих були направлені у Туреччину, Росію і Польщу. Останнім часом Україна теж стає країною призначення. У нас потерпілими часто є громадяни Молдови – 73%, а також жителі центральноазіатських країн — 19%»,  –  каже Оксана Гуранич.

 «За 2010-2012 роки в основному країнами призначення осіб, які є постраждалими від торгівлі людьми є країни Східної Європи, а також Росія. В основному, вербують наших співвітчизниць із малозабезпечених сімей, а також осіб, які перебувають у складному матеріальному становищі. Вивіз дівчат здійснюють, в основному, українські вербувальники. Часто – це мешканці Закарпатської області. За останні роки відділом задокументовано кілька груп осіб, які займалися вербуванням та організацією перевезення людей за кордон. Як правило, у цьому беруть участь люди, які вже мали проблеми із порушенням закону. Часто постраждалими від торгівлі людьми стають особи з малозабезпечених сімей, з неповних сімей, ті, хто шукає заробітку і у відчаї погоджується на такий крок. Людина в таких умовах щось вирішує, а потім, потрапивши закордон, опиняється у ситуації, коли зарадити вже важко: без документів, без грошей, потерпаючи від фізичного насильства навряд чи вдасться самотужки вичерпати проблему», – каже Володимир Поляк, начальник відділу з боротьби з торгівлею людьми та зі злочинами проти моральності  ГУМВС  України в Закарпатській області, підполковник міліції.

 За словами Володмира Поляка, крім тих, хто потрапив у скрутне матеріальне становище, жертвами торгівлі людьми також стають ті, хто потерпів невдачу з у гральному бізнесі, має проблеми з кредитами і, через фінансову привабливість, погоджується на видалення органів. Двоє закарпатців вже попались на таку приманку і були обмануті зловмисниками кілька років тому.

«Прослідковується тенденція щодо вивезення закарпатських дівчат до Російської Федерації. Спочатку їм пропонують заробіток у Москві, а потім відбирають документи і використовують для отримання прибутку, часто застосовуючи при цьому фізичну силу. «На початку року задокументовано організовано-оперативні матеріали і при спробі перетину кордону на території Волинської області було звільнено двох наших дівчат-закарпаток. Наразі порушено кримінальну справу. Вона знаходиться на розгляді у Хустському суді. Більшість з вербувальників вже раніше відбували покарання»,  – повідомив Володимир Поляк. 

99% закарпатців, потерпілих від торгівлі людьми, отримали психологічну, юридичну, медичну допомогу від Закарпатської громадської жіночої організації «Веста». «За останні кілька років Україна зробила великий внесок у напрямку боротьби з цією проблемою. За даними Міжнародної організації з міграцій, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждало більше 120 тис. осіб. Міжнародна організація з міграцій за період своєї роботи в Україні через обласні громадські організації надала допомогу близько 9 тис. громадян України. Щоб ефективніше працювати у цьому напрямку  у червні 2011 року була створена Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми, у яку ввійшло 27 українських громадських організацій. У грудні 2011 року десятьма членами цієї коаліції було реалізовано проект «Тільки машини – на запчастини». 15 мільйонів громадян України, тобто 33% усього населення  через ЗМІ отримали нову інформацію про торгівлю людьми з метою вилучення органів.  Наступний проект – оздоровлення неповнолітніх, постраждалих від торгівлі людьми», – розповідає Інна Сабадош голова ЗГЖО Веста.

Наразі дев’ятьма організаціями Коаліції виконується Всеукраїнський проект «Спільними зусиллями влади та громади проти торгівлі людьми». Основним, за словами Інни Сабадош, зараз є сприяння злагодженому фінансуванню проектів та програм, що стосуються протидії торгівлі людьми на обласних рівнях.

«Дуже великим кроком вважаємо запровадження з 2013 року одноразової матеріальної допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми. До того ж, є можливість розміщення таких людей у притулку.  У Києві діє медичний  центр для постраждалих від торгівлі людьми, який створений Міжнародною організацією з міграції, а також є один громадський притулок для таких осіб у Житомирі – партнер-учаник Коаліції». Особа, яка отримує статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на безкоштовне отримання медичної, юридичної, психологічної допомоги. На сьогоднішній день вже 9 особам на Закарпатті надано статус постраждалих від торгівлі, серед яких є і неповнолітні.

Джерело:  Ужгородський прес-клуб реформ 

 Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
Сегодня, 15:5068
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
Сегодня, 15:4766
Как защитить себя от шума на производстве
Как показывают многочисленные исследования, шум имеет довольно негативное влияние на человеческий организм в целом.
Вчера, 21:15109
Критерии выбора строительного пылесоса
Промышленные пылесосы, как правило, используют на предприятиях либо стройплощадках, поскольку они созданы специально для использования в агрессивной среде – для уборки разнообразного промышленного и строительного мусора, в частности, токсических отходов.
Вчера, 17:0094
Детектив - таинственный жанр
Детектив относится к приключенческой литературе, имеющей сторонников в разных странах
Вчера, 16:30101
Що варто знати про зефір і його калорійність
Часто зефір прирівнюють до східних ласощів, але це не зовсім так. Саме у Франції винайшли його рецепт приготування і сталося це випадково: кулінари  одного разу вирішили проекспериментувати і додали в пастилу збиті білки.
Вчера, 10:38158

События

В США выходцы из бывшего СССР смогли отстоять ресторан "Пушкин" во время погромов
В соцсетях Айка и его товарищей прозвали "русской мафией"
Сегодня, 19:51161
Еще 13 участников перестрелки в Броварах были задержаны
Всем объявили о подозрении
Сегодня, 19:4367
Вспышка коронавируса в Славянске
Школы и фитнес-центры снова закроют
Сегодня, 18:04141
Видео стрельбы на "7-м километре" в Одессе появилось в сети
В результате стрельбы в Одессе пострадали двое людей
Сегодня, 15:5684
О задержании в Крыму украинского военного заявила ФСБ
Силовики заявили, что он якобы пытался незаконно пересечь границу России
Сегодня, 14:2883
О подозрении сообщили Минеру" моста Метро в Киеве
Мужчину подозревают в ложном сообщении о минировании
Сегодня, 13:5979