Для студентів Закарпаття тепер є аудіокнига

Вчений із Закарпаття Хома Олексик видав аудіо-книгу (наразі — єдину в Україні) власного курсу лекцій «Основи теорії права і держави». Завдяки цьому студенти мають змогу навчатися у будь-який зручний для них час і у будь-якому місці, будь-то дорога чи прогулянка. Достатньо, до прикладу мати з собою плеєр або ж слухати записи вдома на комп’ютері.


Конспект лекцій автор видав і окремою книгою, і, відповідно, CD-диском. Крім того, новаторський характер цього навчального посібника полягає і у тому, що студент отримав одразу декілька можливостей користуватися навчальним матеріалом. Найперше — у звичному режимі: книгою. Водночас до книги доданий диск, на якому у звичних файлах формату «Word»   міститься запис поокремо кожної лекції. Але цим інновація не вичерпується. Студент отримує ще й запис в режимі аудіофайлу кожної окремої лекції, яку може прослуховувати в будь-якому місці за допомогою широкодоступних сьогодні технічних пристроїв (переписати на флешку, перенести на свій ноутбук і т.п.). 

            Автор посібника і аудіокниги — кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри теорії та історії держави і права, адміністративного та конституційного права ЗакДУ, заслужений працівник освіти України Хома Олексик. 

    Курси лекцій у мультимедійних форматах для студентів, які читає проф. Х.М. Олексик – не виняток, а виключне правило. Окремі з них мають унікальну форму подачі навчального матеріалу і сприймаються з великим інтересом. 

    Державна служба інтелектуальної власності України, за поданням Закарпатського державного університету, зареєструвала авторське право на навчальний посібник проф. Х.М. Олексика «Основи теорії права і держави: конспект аудіо лекцій» та видала університету і автору відповідне авторське свідоцтво.     

Слід відзначити, що аналогічний навчальний посібник «Теориягосударства и права в вопросах и ответах. Аудиокника» опублікував відомий на теренах СНД і Європи теоретик права, завідувач кафедри теорії держави і права юридичного факультету Московського державного університету М. М. Марченко — автор десятків монографій та підручників з питань теорії держави і права, у тому числі 4-томного академічного підручника «Теория государства и права». 

      Інших аналогів навчальних посібників подібного типу у цій галузі невідомо. 

При цьому слід наголосити, що аудіо-файли навчального посібника М.М. Марченка озвучені в студії професійним диктором. Натомість проф. Хома Олексик Х.М. особисто начитав свої лекції в «домашніх» умовах, але з врахуванням дидактичних особливостей, що позитивно сприяє сприйняттю слухачами озвученого навчального матеріалу   (з акцентами, невеликими повторами тощо). Вихід аудіо-книги став можливим за сприяння Інституту інформаційних технологій Закарпатського державного університету (директор – проф. О.М.Ващук). 

Зараз проф. Х.М. Олексик продовжує працювати над удосконаленням і підготовкою другого випуску, в якому будуть враховані можливі зауваження та пропозиції з метою покращення   цього навчального посібника. Поряд з цим він вирішує і питання про те, щоб як самі тексти лекцій, так і озвучені у форматі аудіофайли текстів лекцій стали доступними для зацікавлених через мережу Інтернет практично у будь-якій точці планети. І стверджує, що тільки пошуки нових методів та методик із застосуванням сучасних технічних засобів – єдина можливість розв’язання тих завдань в освітній і науковій сфері, які в умовах глобальної конкуренції сучасне життя ставить перед вітчизняною освітою і наукою, що визначає   наше місце в світовій спільноті. 

            Загалом, пошук та впровадження інноваційних засобів, методів та методик удосконалення навчального та виховного процесу, наукової роботи   з метою піднесення якості та ефективності освітньої діяльності, підготовки   кваліфікованих кадрів для потреб народного господарства в умовах жорсткої глобальної конкуренції в сучасному світі — один з визначальних напрямів діяльності вищих навчальних закладів України, у тому числі й Закарпатського державного університету. Питання цієї проблематики — предмет неперервних дискусій освітньої і наукової громадськості, вузівських, регіональних, державних і міжнародних науково-практичних конференцій. При підтримці Міністерства освіти і науки України ціла серія таких конференція проведена і на базі ЗакДУ. 

За їх результатами підготовлено ряд пропозицій та рекомендацій   щодо використання нових ідей, вітчизняного та зарубіжного організаційного та методичного досвіду у цій сфері. Над їх втіленням активно працює і професорсько-викладацький склад ЗакДУ. Важливу роль у цьому відіграє Інститут інформаційних технологій (керівник проф. О.М. Ващук), за сприянням якого розроблено ряд сучасних посібників та навчально-методичних комплексів з використанням як сучасних методик, так і технічних засобів. Типовим прикладом служить   підготовлений і опублікований проф. Олексиком Х.М. навчальний посібник «Основи теорії права і держави: конспект аудіолекцій»

РІО

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
Вчера, 19:50107
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
Вчера, 16:2193
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
Вчера, 16:18135
LEDTECH: лучшая светодиодная продукция для вашего бизнеса
Светодиодная продукция, к которой, как правило, относят бегущие строки, медиа постеры, вывески, LED-экраны, табло и пр., является достаточно мощным инструментом для информирования потенциальных клиентов о тех или иных товарных предложениях и услугах, а также привлечения внимания проходящих мимо
26-ноя-2020, 15:18309
Холодильник вышел из строя. Что делать?
Попробуйте представить дом без холодильника. Правда, это сложно. Ведь благодаря этому устройству мы имеем возможность хранить наши продукты и пищу максимально долго – без потери их вкусовых и презентабельных качеств.
26-ноя-2020, 15:02153
Ремонт электропроводки автомобиля
Если вы являетесь счастливым обладателем автомобиля, то это означает, что ежедневно вы используете не просто средство для передвижения, а сложный механизм, в котором есть множество различных приборов, требующих электричество.
25-ноя-2020, 23:04156

События

После трехнедельного локдауна эпидемия COVID-19 в Британии замедлилась
Эпидемия COVID-19 в Великобритании впервые замедлилась на фоне трехнедельного общенационального локдауна.
Вчера, 23:0568
Предполагаемого создателя ядерной программы убили в Иране
Сегодня, 27 ноября, в Иране убили одного из ведущих ученых-физиков Мохсена Фахризаде.
Вчера, 19:4474
На украинских студентов с ножом напали в Польше
В польском Жешуве с ножом напали на двух украинских студентов.
Вчера, 19:3276
Мониторинг возможного появления коронавируса у норок усилит Украина
Украина в ближайшее время усилит мониторинг ситуации относительно возможного появления коронавируса у норок.
Вчера, 17:1883
Hазвернуть восемь госпитальных баз в Киевской области может Минздрав
Министерство здравоохранения рассматривает возможность развертывания восьми госпитальных баз в Киевской области.
Вчера, 17:1677
Проект об ответственности за ложь в е-декларациях внес в Раду Зеленский
Президент Владимир Зеленский внес в Верховную раду законопроект об ответственности за ложь в электронных декларациях.
Вчера, 17:0975