На Тячівщині «під газопровід» «розпиляли» гектар лісу

У Тячівському районі через прокладення газогону зрізали близько гектара лісу. Державне підприємство, що опікується деревами, не отримало за вирубування належної компенсації. Дивно, але реально: ліс забрали, грошей не дали.

На Тячівщині «під газопровід» «розпиляли» гектар лісу

 

Про це «Замку» розповів колишній керівник тячівської філії «Закарпатагролісу» Віталій Шелемба. Він стверджує: як компенсацію підприємство могло дістати 919 з половиною тисяч гривень і вирішити свої численні фінансові проблеми, зокрема й ліквідувати великий борг перед працівниками. 

Підприємство «Закарпат­агроліс» опікується лісами, котрі раніше належали радянським колгоспам. Воно підпорядковане напряму Міністер­ству аграрної політики та продовольства України. Тячівська філія «Закарпатагролісу» є однією з 9 районних, її ліси займають близько 25 тисяч гектарів, тут працює близько 80 людей.

Віталій Шелемба, керівник філії з 2009 до 2012 року, розповідає: для підведення блакитного палива до Нижньої Апші, будівельники спланували маршрут газогону, який частково проходитиме саме територією «Закарпатагролісу».

«Аби віддати ділянку під газотрасу, – каже пан Шелемба, – треба було її вилучити з користування нашого підприємства. Спеціалісти порахували: збитки від вирубаних дерев і вилученої території – 919,5 тисяч гривень. Про це склали відповідний акт. Саме стільки грошей і мало дістати підприємство.

Крім того, вилучення ділянки, якщо воно не пов’язане з лісовим господарством, повинні обов’язково погодити в Кабміні. Про це йдеться в постанові уряду №610 від 10 квітня 2008 року».

Однак, твердить Віталій Шелемба, начальник «Закарпатагролісу» Віталій Смолін та керівник тячівської філії підприємства Василь Малько пішли іншим шляхом. Вони невідомо куди поділи складені акти збитків. Натомість негласно, без погодження уряду (!), дозволили прокласти газотрасу під землею через ліс без вилучення ділянки. Дерева ж для прокладання труби вирубали під приводом чистки.

Зрізані стовбури принесли підприємству прибуток: продавши, уторгували близько 10 тисяч гривень.

Віталій Шелемба наголошує: оскільки вилучення земельної ділянки не погоджено з Кабінетом Міністрів, він написав заяву до міліції про злочин.

Через це, запевняє, його й звільнили, бо порушив перед керівництвом «Закарпатагролісу» питання компенсації за ділянку.

Так, ще в серпні 2012-го року він, як директор філії, надіслав на адресу «Закарпатагролісу» офіційно листа з повідомленням, про вирубування дерев. У повідомленні, зокрема, йшлося: «У кварталах Тернівського лісництва філії «Тячів ДСЛГ» проводиться вирубка лісу під газотрасу, але збитки згідно розрахунку, який неодноразово Вам надсилався в сумі 919 500 гривень до цього часу підприємству не відшкодовані. Одночасно нагадую, що вказані кошти дозволили б погасити заборговану заробітну плату та інші загальнообов’язкові платежі» (мовне оформлення збережено. – Авт.).

Чоловік додає, що, «завдяки» такому «господарюванню», люди на підприємстві не отримають платні, не розрахувалися й з тими, хто вже звільнився. Наприклад, колишні працівники філії Іван Цубера та Андрій Калинич не дістали з місця роботи не лише зарплати, а й довідок про заборгованість і середній заробіток.

«Аби приховати зростання боргу із зарплати, – каже Віталій Шелемба, – у тячівській філії «Закарпатагролісу» просто змушують працівників купувати в рахунок платні лісопродукцію. Таким чином, зарплатна заборгованість перетворюється на кредиторську. Кредиторський борг можна вимагати погасити через суд.

Найцікавіше, що, згідно із новим законом, якщо державне підприємство не може ліквідувати свій борг, то за нього це має зробити держава. Тож недбалість керівництва «Закарпатагролісу» ляже на плечі платників податків».

Докладно про стан справ на державному підприємстві, у тому числі – зарплатні затримки, заборгованість до Пенсійного фонду, невиплати перед партнерами підприємства ,– Віталій Шелемба написав у відкритому листі до голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди. Запевняє: готовий відповідати за кожне своє слово.

«Замок» спробував звернутися по коментарі щодо ситуації на підприємстві до самого керівника «Закарпатагролісу». Однак у приймальні повідомили, що той у відряджені. На залишений  номер телефону протягом тижня ніхто так і не відгукнувся.

Схоже, справи лісового державного підприємства ідуть за класичним сценарієм: борги, звільнення працівників, банкрутство. Лишається чекати, чим закінчиться розслідування тячівських правоохоронців – саме вони мають сказати, чи законно через ліс проклали трубу, не заплативши за це жодної копійки компенсації.

Ярослав Гула

Закарпаття онлайн

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
Сегодня, 18:1549
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
Сегодня, 18:1350
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
Сегодня, 18:1250
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
Сегодня, 17:1643
В кризис онлайн кредит на карту укрепил позиции на рынке Украины
В Украине из-за карантинных ограничений большинство людей осталось без работы и сбережений. Ужесточение требований, уменьшение сумм и повышение процентной ставки привели к снижению популярности банков. МФО, напротив, начали предлагать взять онлайн кредит на карту под небольшой процент, укрепляя
Сегодня, 13:1558
Что такое светодиодный модуль и для чего он нужен?
Изделия представляют собой плату с диодами различной формы и назначения. Объединяют один или несколько. кристаллических источников, укрепленных на основании (металлическом или пластиковом), и ввод для подключения питания. Диодные модули могут размещаться в корпусе, что делает их
Сегодня, 11:2195

События

Украинцы, въезжающие в страны ЕС по  2 биометрическим паспортам поочерёдно на общий срок более чем 90 дней будут депортированы из Шенгена
Согласно правилам шенгенской зоны граждане Украины, въезжающие на территорию Европы, должны находиться 90 дней в 180-дневный срок (включая биопаспорта и все визы категории "С", не учитываются только национальные визы "D" категории).
Сегодня, 20:49224
Венгрия не откроет границу ни для Украины ни для других третьих стран
Несмотря на рекомендацию ЕС: Венгрия не будет открывать границу для третьих стран
Сегодня, 20:3393
Более 350 млн гривен на окружную дорогу незаконно выделили в Киеве
Прокуроры обжаловали выделение средств в суде
Сегодня, 20:0553
Малюська строит планы сделать из Лукьяновского СИЗО гостиницу
Министр юстиции Денис Малюська рассказал о своем видении судьбы Лукьяновского следственного изолятора, где в ближайшем будущем планируется открыть вип-камеры для женщин.
Сегодня, 20:0358
Полдюжины пьяных речных водителей поймала полиция в Киеве за несколько дней
Киевские правоохранители за несколько последних дней составили шесть административных протоколов на пьяных судоводителей на Днепре
Сегодня, 20:0154
Компания "Укрзализныця" сняла с должностей руководителей пассажирского вагонного депо, которые выпустили на маршрут поезд с протекающей крышей
"Укрзализныця" уволила сотрудников депо, выпустивших на маршрут поезд с дырявой крышей
Сегодня, 19:53151