Скільки зекономить школа, підвищуючи свою енергоефективність?

Скільки зекономить школа, підвищуючи свою енергоефективність?
З вересня 2011 по червень 2012 року в Закарпатті діє проект «Школи крокують до енергозбереження»,  в рамках якого основна увага спрямована на проведення освітніх та технічних заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження у трьох модельних школах Ужгородського району: Середнянській, Коритнянській та Есенській. За цей час у трьох школах був проведений енергоаудит з застосуванням тепловізорного пристрою, уроки та загальношкільні заходи з енергозбереження, розроблено план заходів з енергозбереження для кожної з модельних шкіл. Наразі активно триває завершальний етап проекту – покращення енергоефективності шкіл за допомогою технічного переоснащення. 
За результатами енергоаудитів керівники навчальних закладів звернулись до ГО «ФОРЗА» з пропозиціями щодо фінансування за рахунок проекту та частково власних коштів окремих заходів з енергозбереження, визначених як пріоритетні. Серед таких: влаштування зарадіаторних екранів, яке допоможе заощадити до 9 % тепла, встановлення енергоощадних освітлювальних пристроїв та енергоощадних лампочок, заміна старих енергоємних кухонних плит (конфорок) на енергоощадні, яка дасть змогу заощадити до 30% електроенергії, встановлення в систему опалення додаткових циркуляційних насосів, які допоможуть отримати більш рівномірну температуру у всіх частинах будівлі та усунуть необхідність постіного «перетоплювання» приміщень. Крім цього, Есенська школа визначила пріоритетними заміну старих електровимикачів та розеток на більш сучасні та безпечні. 
Всі визначені енергозберігаючі заходи за орієнтовними підрахунками експертів, мали б допомогти модельним школам, а відтак – бюджету району, суттєво зменшити споживання енергоносіїв та заощаджувати понад 20% природного газу та 18% електроенергії що в грошовому вимірі за сьогоднішніми цінами становить близько 139 тис. грн. або 24% щорічної економії коштів, що витрачаються на придбання енергоносіїв для шкіл району. 
У цілому необхідно витратити близько 1, 5 млн.грн., з яких на першочергові модельні заходи — близько 120 тис. грн. — планується витратити з бюджету проекту. Роботи проводитимуться власними силами та засобами шкіл в червні цього року. 
Як розповів Андрій Югас, директор Середнянської школи, особливо добре те, що окрім директорів шкіл, інформацію прослухали й учні. Ефективність від проекту вже є. «Ставлення учнів до питання енергозбереження змінилось – всі почали стежити за вимиканням світла, — каже директор. — Думали включити питання енергозбереження у програму уроків з основ безпеки життєдіяльності та екології у всіх класах. Керівники проекту надали нам багато друкованої інформації, яка якраз розрахована на дітей — плакати, наклейки, закладки до книг. У планах заходів по енергозбереженню  у нас в першу чергу  чергування:  у кожному класі буде черговий, який вимикатиме світло на перервах, по школі за цим слідкуватимуть також технічні працівники. За літо намагатимемось покращити теплоізоляцію, щоб вікна не сифонили, поміняти насоси на менш потужні, щоб економити енергію. Підкреслю, що це корисний проект, особливо тим, що по школі провели енергоаудит». 
Михайло Тарахонич, директор Коритнянської школи, який керує не так давно, зауважує, що «хотілося побачити реальні проблеми школи, а завдяки проекту ми провели енергоаудит у січні цього року і за допомогою приладів визначили найнагальніші проблеми. Була проведена бесіда з учнями, вчителями, працівниками школи, тобто всі задіяні у цьому і розбираються у питаннях енергозбереження». У школі також планують створити групи, які відповідатимуть за вимикання світла, коли воно не потрібне, закриватимуть вікна, двері, щоб не виходило тепло.
Проект «Школи крокують до енергозбереження» здійснюється за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. За результатами проекту створені рекомендації для органів виконавчої влади щодо можливих заходів зі зменшення бюджетних видатків на енергоносії в школах району та області та вдосконалення навчально-виховного процесу за рахунок збагачення навчальних програм питаннями свідомого споживання ресурсів планети та енергозбереження – правил поведінки, яких повинні дотримуватись всі жителі нашої планети.  За матеріалами: UZHGOROD.in
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

6 причин, по которым маленькие пространства - лучшие места для комфортной жизни
Учитывая высокую стоимость жилья, особенно для жителей больших городов, многие выбирают более компактное жилье, чем хотелось бы. Но на самом деле, маленькая квартира обладает значительными преимуществами.
Сегодня, 20:2964
Телевизоры: три тренда 2020 года
Тренды 2020 года в дизайне и начинке телевизоров. Умные телевизоры, телевизоры-картины и встраиваемые устройства
Сегодня, 14:05184
Почему вакууматор популярен в нашем магазине
Бытовой вакууматор используется для упаковки продуктов, тем самым продлевая срок их использования. Что собой представляет такое устройство?
Сегодня, 12:23133
Экспертная оценка квартиры
Оценка квартиры – это один из самых распространенных видов оценивания. Любое отчуждение квартиры предусматривает в обязательном порядке проведение оценки.
Сегодня, 10:11607
Автоматические гаражные ворота. Виды управления и приводов
Автоматические гаражные ворота - это исключительное удобство, а также возможность минимизировать физическую нагрузку. Большинство автовладельцев, как правило, занятые люди, для которых время бесценный ресурс и его бессмысленная трата, является непозволительной роскошью.
Вчера, 14:26166
Душевые кабины: ТОП-3 модели на Santehroom.com
Отличной альтернативой традиционным ваннам являются душевые кабины. Они компактны, практичны, идеально подходят для активных людей, а также станут оптимальным вариантом для ванной комнаты с ограниченным пространством.
Вчера, 12:48373

События

Более 40 свидетелей допросили в деле катастрофы АН-26
В деле авиакатастрофы военного самолета АН-26 в Харьковской области допросили более 40 свидетелей.
Сегодня, 21:3743
Обвинительный акт огласили в деле Шеремета
Прокуратура огласила обвинительный акт в деле об убийстве журналиста Павла Шеремета.
Сегодня, 21:2847
Въезд иностранцев до 11 октября запретил Израиль
Израиль ограничил въезд для иностранцев до 11 октября.
Сегодня, 20:4856
Движение по Южному мосту временно ограничат в Киеве
В Киеве на Южном мосту частично ограничат движение автотранспорта.
Сегодня, 18:52168
Антитеррористические учения провели в Сумской области
Сегодня, 28 сентября, на территории Сум и Сумского района проведены плановые двухдневные тактико-специальные антитеррористические учения.
Сегодня, 18:4871