Угорські ЗМІ: мінімум 5 контрабандних груп працюють на Закарпатті

Угорські ЗМІ: мінімум 5 контрабандних груп працюють на Закарпатті

Найжорсткіша ситуація з поширенням контрабандних цигарок в Угорщині — у Соболч-Сотмар-Берегській області, яка межує із Закарпаттям.

Контрабандні групи виникають на основі родинних та дружніх зв᾽язків на прикордонних територіях, зокрема у сусідній з Україною області Соболч. Як правило у таких компаніях є лідер, який значно інтелігентніший за своїх компаньйонів. Він збирає навколо себе таких людей, яким може довіряти. До його першочергових завдань відноситься також пошук “потрібних людей” з іншого боку кордону, — пише угорське інтернет-видання index.hu в обширній статті про поширення контрабанди в Угорщині.

Найжорсткіша ситуація, за інформацією журналістів, у Соболч-Сотмар-Берегській області, яку межує з Україною. Пояснюється це також і безробіттям, адже у деяких селах роботи взагалі немає. Таким чином, кожен прямо чи опосередковано живе з контрабанди.

Як стверджує видання, на українському кордоні працює більш ніж 5 груп, які ділять між собою прикордонну територію. На приклад, річка Тиса розділена приблизно на 20-кілометрові відрізки. Та частина території, яка належить групі, знаходиться під тотальним контролем завдяки сприянню місцевих мешканців. Тому контрабандисти заздалегідь знають, якщо десь патрулюють прикордонники.

Замовники, як правило, не місцеві, а знаходяться у Будапешті чи інших великих містах і можуть дозволити собі купити одразу велику партію товару. Вони знають, до кого потрібно звернутись для замовлення контрабанди. Так само, на українській території є «керівник мережі», який приймає замовлення. Оскільки по обидва боки кордону території переважно угорськомовні, то й розмовляють між собою угорською мовою, що значно спрощує комунікацію.

Домовляються, як правило, усно, але розраховуватись потрібно вчасно. Відомі випадки, коли з українського боку надали сигарети в кредит, а замовник не зміг розрахуватись. Згодом його запросили друзі на вечірку, де зовнішні партнери його побили. Така ж доля чекає й інформатора, хто “зливає” інформацію владним органам.

Замовлений товар зазвичай знаходиться на складі у прикордонній території. Його або переплавлять через річку або перевозять на планері. На угорській території товар «відпочиває» кілька днів. Але це не класичні склади, а закинуті хати та приміщення чи горища будинків. Інколи контрабандисти просять старших людей, щоб вони дозволили у їхніх будинках зберігати товар. Люди не відмовляють, бо, як правило, знають тих із дитинства й не думають, що це щось протизаконне.

Місцеві мешканці допомагають контрабандистам, звичайно, не безкоштовно. На приклад, діти, які граються на вулиці, мають телефони і відразу повідомляють, якщо помічають невідоме авто або людей на території. Таким чином, про наближення податкової чи митної служби контрабандистам відомо заздалегідь.

Якщо налагоджена система поставок, то контрабандою можуть слугувати не тільки сигарети, а й будь-які інші товари. Власники вкладають зароблені контрабандою гроші у легальний бізнес, який також приносить немалі гроші. Оскільки сигарети легкі й дорогі, то їхня контрабанда приносить швидкі гроші. Їх можна перевозити і у автомобілях.

Кількість діючих контрабандних груп у прикордонній із Україною зоні змінюється, вона залежить і від того, як групування зливають інформацію Національній податкові та митній службі Угорщини. Проте таке трапляється лише тоді, коли якесь угрупування вважає себе обдуреним або обікраденим, адже “місця під сонцем” вистачає не усім.

7dniv.info за матеріалами  видання Закарпатський інсайдер

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

В чем преимущества кроссовок Puma
Краткий обзор главных преимуществ и серии Legacy от бренда Puma.
Вчера, 20:5559
Упрощенные закупки. Ответы на важные вопросы
Процедура упрощенных закупок как один из видов допорогов появилась вместе с новой редакцией Закона Украины «О публичных закупках» (далее по тексту — Закон) 19 апреля 2020 года. Отныне она обязательна для тендеров с бюджетом более 50 тысяч гривен и менее 200 тысяч гривен или суммы,
Вчера, 20:5352
Медальон: особенности украшения и его выбора
Выбираем и правильно носим медальон: советы от ювелирного магазина
Вчера, 20:4453
Как выбрать детскую обувь - производитель DDStep рекомендует
На что обращать внимание при выборе детской обуви? Как правильно определить размер обуви для ребенка? 8 основных моментов, которые обязательно необходимо проверить перед покупкой.
5-июл-2020, 10:24137
Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03172
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15145

События

Для расшифровки "черных ящиков" самолета МАУ потребуется меньше недели
Иран обещает передать "черные ящики" 20 июля
Сегодня, 03:0012
Более 20 млрд кубометров газа накопили в украинских хранилищах
К началу отопительного сезона планируют накопить еще около 6 млрд кубометров
Сегодня, 01:0043
Карантин ослабляет Львовская область
Откроют гостиницы, заведения общественного питания и спортзалы
Вчера, 20:4351
В арендованной квартире на Прикарпатье, мужчина задушил сожительницу-россиянку и повесился сам
Мертвых мужчину и женщину обнаружили соседи в одной из квартир Ивано-Франковска.
Вчера, 18:5878
В Киеве пьяный мойщик угнал клиентский Mercedes, ударил им два авто и чуть не влетел в остановку с людьми
В понедельник, 6 июля, в Киеве пьяный автомойщик угнал клиентский Mercedes, но попал в на нем аварию.
Вчера, 18:09321
Усилить контроль за карантином в ресторанах и клубах потребовал Зеленский
Полиция уже отчитывается о проверке ресторанов и протоколах о нарушениях
Вчера, 15:3082