Традиції та прикмети Дня святого Патріка

Традиції та прикмети Дня святого Патріка
Зелене вбрання, трилисник конюшини, лепрекони і багато пива - все це символи Дня святого Патріка, який відзначається 17 березня в Ірландії та низці інших країн.
В цей день ірландці вшановують пам'ять хрестителя та святого покровителя Ірландії, а для всього світу цей день став символом ірландської культури і гучних гулянь.
Хто такий святий Патрік?
Згідно з офіційною біографією святого Патріка, наприкінці IV століття в Британії, яка перебувала тоді під римським пануванням, в сім'ї римських громадян народився син, якого назвали Мевін Суккат. Коли йому було 16 років, його захопили в полон і продали в рабство до Ірландії, де протягом шести років хлопець пас худобу. Зрештою завдяки віщому сну Патрікові вдалося втекти і повернутися до рідних. Але тоді він побачив ще один сон, в якому Бог розкрив йому місію – принести християнство в Ірландію.  
Після того як Мевіну вдалося втекти, він жив у монастирях Галлії (територія сучасної Франції). Там вивчав богослов'я, отримав сан диякона і ім'я Патрицій (Патрік), що означає "батько своїм людям".
У 30-ті роки V століття майбутній святий, за дорученням папи Целестина I почав свою місію в Ірландії. За час своєї діяльності Патрік об'їхав більшу частину країни, відкрив сотні церков і навернув у християнство близько 120 тис. ірландців.
Для пояснення догмата Трійці Патрік використовував трипластинчаті листки білої конюшини, яка вважалася священною квіткою друїдів. За словами проповідника, "як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний в трьох особах".
Точна дата смерті Патріка невідома, однак деякі дослідники вважають, що він помер 17 березня 461 року. В VI столітті Патріка визнали святим покровителем Ірландії, а дещо пізніше шанування його як святого поширилося на Францію, Італію і Німеччину. 
Про святого складено безліч легенд, найбільш відома свідчить про вигнання ним з острова всіх змій. Відзначається, що після того, як Патрік встановив у країні християнство, він "вигнав" кельтського бога родючості Сернунноса, який зображувався у вигляді змія. 
Святкування Дня святого Патріка
Вперше День святого Патріка ірландці почали відзначати в X-XI століттях. У 12 столітті свято включили в літургійний календар католицької церкви. А в 1903 році 17 березня стало офіційним вихідним днем в Ірландії.
У 1931 році в Дубліні в День святого Патріка вперше був проведений парад. В середині 1990-х років уряд Ірландії розпочав кампанію з організації 17 березня масових урочистих заходів з метою популяризації культури і традицій Ірландії за кордоном і залучення в країну туристів. 
В День святого Патріка прийнято одягати все зелене, а учасники гулянь кріплять до отворотів одягу зелений трилисник.
Довгий час свято вважали виключно релігійним, у зв'язку з чим діяв закон, за яким в цей день закривалися всі бари і паби. Однак зараз хоч свято і припадає на піст, церква на день знімає всі обмеження в їжі і випивці. Зараз гуляння не обходяться без музики, танців і великої кількості спиртного.
В Ірландії навіть є така традиція, як "Чарка Патрика" - одиниця виміру випитого в цей день віскі. Потрібно у келих покласти лист конюшини, потім випити вміст до дна, а трилисник викинути через ліве плече. Багато хто вважає, що це принесе щастя.
До символів свята належать і лепрекони - персонажі ірландського фольклору, здатні виконувати бажання тих, хто зможе їх зловити.
Де відзначають День святого Патріка 
В основному День святого Патріка відзначають у тих країнах, де є численні ірландські діаспори: США, Канада, Австралія, Аргентина, Нова Зеландія.
З особливим розмахом День святого Патріка святкують у США. Перший президент США Джордж Вашингтон навіть оголосив себе "великим шанувальником Дня святого Патріка". А в Нью-Йорку з 1762 року проходять паради на честь святого.
В Україні на державному рівні свято не відзначають. Проте багато барів готують особливе меню та розважальні програми. Одним із трендів останніх років на День святого Патріка стало зелене пиво. 
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-18
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как проходят консультации семейного психотерапевта?
У супругов, которые первые решили обратиться за психологической помощью, могут возникнуть вполне понятные беспокойства и вопросы. В каком формате проходит консультация, психолог разговаривает с каждым по отдельности или с парой?
Вчера, 15:45108
Обзор ремешков для Casio G-Shock
Как выбрать ремешок для часов Casio G-Shock? Советы и рекомендации от часовых мастеров сервиса по ремонту часов Correa.
17-апр-2021, 21:54164
Качественная одежда от оптового поставщика стоковой одежды
Если необходимо приобрести стоковую одежду оптом, стоит обратить внимание на интернет-магазин Stockhouse. Это идеальная возможность наполнить витрины своего розничного магазина или интернет-ресурса качественной одеждой для мужчин, для женщин и для детей.
17-апр-2021, 08:57193
Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
16-апр-2021, 14:55326
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16271
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36312

События

"Больным негде лечиться, а здоровым завтра нечего будет есть". Рестораторы – о последствиях локдауна
Карантин в Киеве продлили до конца апреля. Впрочем, велика вероятность, что и в заявленную дату 30 апреля локдаун в столице не закончится. Его могут продлить до конца майских праздников.
Вчера, 22:44104
20 чешских дипломатов персонами нон грата объявила Россия
Россия объявила 20 сотрудников чешского посольства персонами нон грата.
Вчера, 22:3561
В лесу в Польше нашли мертвым украинца-заробитчанина
В Польше в лесу полиция обнаружила мертвое тело 41-летнего украинца, который приехал на заработки. 
Вчера, 22:3073
МИД РФ назвал высылку дипломатов из Чехии "враждебным шагом" и намекнул на "американский след"
Министерство иностранных дел России назвало решение Чехии выслать 18 сотрудников российского посольства беспрецедентным решением.
Вчера, 19:5774
Подготовку заговора против Лукашенко отрицают в США
В США отрицают свою причастность к заговору против президента Беларуси Александра Лукашенко. 
Вчера, 19:5380
Материалы дела о взрыве на складе боеприпасов во Врбетице рассекретит Чехия
Премьер-министр Чехии Андрей Бабиш пообещал рассекретить материалы о произошедшем в 2014 году взрыве на складе боеприпасов в деревне Врбетице, из-за которого вчера страна решила выслать 18 российских дипломатов посольства РФ в Праге.
Вчера, 18:0697