Опубліковано кращі книги для читання в кожному віці, від 1 до 100

Опубліковано кращі книги для читання в кожному віці, від 1 до 100
Є дві категорії покупців книжок, для яких важливі всякого роду рейтинги «найкращих книг всіх часів і народів»
До першої відносяться люди, що займаються самоосвітою. До другої - батьки, які шукають книги для дитячого читання, так як думають, що з часів їхнього дитинства в цій області відбулися кардинальні зміни.
Насправді ж всі рейтинги такого роду не дуже-то об'єктивні. Наприклад, в рейтингах США і Великобританії з «100 кращих книг» 90 будуть припадати на англомовних авторів. Французи (теж любителі таких рейтингів) хоча і не настільки самовпевнені, і як американці і англійці, але теж просувають «своїх». Ось і результати спроби однієї з найавторитетніших в світі газет Washington Post , назвати 100 кращих книг для читачів у віці від 1 року до 100 років, виглядають, м'яко кажучи, дивно.
Подивимося кілька прикладів (беремо тільки книги, перекладені на російську та українську мови). Перш за все - про те, чого в списку немає. Наприклад, там немає жодного роману Жюля Верна і навіть англомовних «Робінзона Крузо», Майн Ріда і Фенімора Купера. Так що там Жюль Верн і Дефо - в списку взагалі майже немає дитячої класики, якщо тільки не вважати такою «поттеріану», представлену однією книгою. Немає (вже для дорослих) Пруста і Кафки, Сартра і Камю, Белля і Томаса Манна. Втім, список «чого немає» можна продовжувати довго.
Тепер про розподіл того, що є в списку, по віковим групам. Два странних приклада - «найкраща книга для читання» в 21 рік і в 87 років. У першому випадку - «Фієста» Хемінгуея, у другому - «Король Лір» Шекспіра (обидва автори представлені в списку цими єдиними книгами).

 

У випадку з «Фієстою» не зовсім зрозуміло, чому кращою книгою для читача в самому потенційно перспективному віці, коли все життя ще попереду, обраний роман про покаліченою людину, яка не в змозі вже ні любити когось фізично, ні вірити в щось інтелектуально або духовно. (Див. в трейлері до екранізації роману 1957 го року, скільки років героям).
Така ж загадка - чому «Короля Ліра» треба читати тільки в 87 років. Логіка, в принципі, зрозуміла - тільки читач з життєвим досвідом, адекватним головному герою, може оцінити цю п'єсу. Але навіть в останній екранізації «Короля Ліра», де дія перенесено в сучасну епоху, Ентоні Хопкінсу, що грає головного героя, всього» 81 рік. Для 87-річного читача - майже «молода людина».
Хоча, зауважимо, автори списку попереджають, що він суб'єктивний і навіть запрошують читачів приєднатися до його складання ...
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Уместность контекстной рекламы: скупой теряет дважды
В современном бизнесе реклама играет если не решающую, то однозначно ключевую роль. Но определённая категория владельцев сайтов пренебрегает возможностями таких инструментов, как контекстная реклама.
Вчера, 22:3582
Монтаж мансардных окон: с чего начать?
Мансардные окна и их монтаж: На что обратить внимание при установке окон в крыше? 
Вчера, 22:2351
Корпоративные мероприятия. Организационные вопросы и выбор площадки для проведения мероприятия
Каждый работодатель, несомненно, заботится о процветании возглавляемого им учреждения. Для этого сотрудники должны выполнять свои обязанности надлежащим образом и с полной отдачей. Намного проще, когда у сотрудников правильные отношения друг с другом.
Вчера, 20:5759
Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
27-ноя-2020, 19:50153
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
27-ноя-2020, 16:21130
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
27-ноя-2020, 16:18166

События

В России вся семья новорожденного умерла из-за коронавируса за неделю
В Санкт-Петербурге семья россиян — женщина на 32-й неделе беременности, ее 64-летний отец и 61-летняя мать — умерли в течение недели из-за коронавируса.
Вчера, 22:1978
Провел акцию памяти жертв Голодомора Нацкорпус в Киеве
В День памяти жертв Голодомора, 28 ноября, Национальный корпус провел акцию протеста перед посольством Российской Федерации в Киеве.
Вчера, 20:5463
Карантин в канун Рождества ослабит Бельгия
Правительство Бельгии приняло решение ослабить карантинные ограничения в канун Рождества.
Вчера, 20:5256
На обвинения во "внешнем управлении" Украиной ответили в посольстве США
Соединенные Штаты работают открыто и прозрачно в партнерстве с правительством Украины и по его просьбе.
Вчера, 20:4755
Офис генпрокурора заявил что НАБУ не имело права требовать экстрадиции Бахматюка
В Генеральной прокуратуре отказались удовлетворить запрос НАБУ об экстрадиции украинского агробизнесмена Олега Бахматюка.
Вчера, 18:2670
Сумму помощи Украине с 2014 года назвало посольство США
Соединенные Штаты Америки с 2014 года предоставили Украине помощи более чем на 4,1 млрд долларов как в области безопасности, так и вне ее.
Вчера, 17:1786