Найдревніший художник: У Китаї знайдено вигравірувані кістки віком у 115 тис років

Найдревніший художник: У Китаї знайдено вигравірувані кістки віком у 115 тис років
Археологи, які працювали в китайській провінції Хенань, виявили два гравійованих фрагменти кістки віком майже 115 000 років
Зразки були досліджені доктором Франческо д’Ерріко з університетів Бордо і Бергена і його колегами з Китаю і Франції, повідомляє sci-news.com.
Дослідники виявили, що кістки є фрагментами ребер дорослих ссавців великих розмірів.
«Лінії на одній з кісток були створені надзвичайно гострим інструментом, і доісторична людина була особливо обережною при гравіюванні перших п’яти ліній. Щоб збільшити видимість наступних рядків, гравер позначив їх, використовуючи кілька штрихів», — сказали автори роботи.
Ці особливості малюнка доводять, що лінії на кістці були навмисним гравіюванням, а не просто слідами вбивства тварини.
Доктор д’Ерріко і співавтори також виявили червоний залишок у межах надрізаних ліній на одному з артефактів. Спектроскопічний аналіз залишку показав присутність охри, природного пігменту оксиду заліза.
За словами команди, фрагменти кістки, ймовірно, були символічно вигравірувані Денисівською людиною, таємничим близьким родичем неандертальців.
«Зростання кількіості фактів з Європи і Південно-Східної Азії підтримує гіпотезу про те, що культурні можливості архаїчних родичів людини включали символічно опосередковану поведінку, тим самим заперечуючи уявлення про те, що сучасні когнітивні здібності обмежені Homo sapiens. Хоча багато вчених нині згодні з цією гіпотезою щодо неандертальців, ми пропонуємо перші докази того, що те ж саме може стосуватися й денисовців — ймовірних творців цих гравюр», — сказали автори дослідження.
Гравюри є першим можливим прикладом такої поведінки в Східній Азії, що існував до 40 000 років тому.
«Ми все ще далекі від розуміння значення цих гравюр для архаїчних груп людей, що жили в Китаї в пізньому плейстоцені», — говорять дослідники.
Додамо, найдавніші з відомих наскальних малюнків виявлені на індонезійському острові Ява: гравіювання в формі зигзага на раковині зробив представник виду Homo erectus 430−540 тис. років тому.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-15
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)