Що студенти УжНУ знайшли в надрах своєї бібліотеки

Що студенти УжНУ знайшли в надрах своєї бібліотеки

Учасники літературного клубу «Читаємо разом» УжНУ побували на екскурсії в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка. Під час двогодинної розваги студенти блукали лабіринтами книгозбірні, побували в бомбосховищі та дізналися купу цікавинок.

Провели захопливу екскурсію Оксана Шляхта та бібліотекарі всіх відділів, які відвідали студенти, – відділу книгозберігання, абонементу художньої літератури, каталогу, Регіонального тренінгового центру, «Вікна́ в Америку», «Карпатики» та читального залу. Цікавою інформацією про книги, літературу та бібліотеки доповнював розмову й почесний член літклубу Олександр Гаврош.

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка – друга за кількістю книг, у фонді якої – півмільйона найменувань. Колектив складається з 70 працівників. Книгозбірня створена у вересні 1945 року, з 1960-го розміщується в споруді на проспекті Свободи, 16, де й проводилася екскурсія.

Однією з основних цікавинок акції стала можливість поблукати лабіринтами між книжкових полиць, висота яких у деяких відділах до трьох метрів. Студенти мали змогу драбиною дістатися верхніх полиць, а де проходи дуже вузькі, бібліотекар навіть продемонструвала, як можна вилізти по шафі з книгами. Справжньою несподіванкою стала звістка про бомбосховище в підвалі книгозбірні, куди також провели молодь.

Студентам показали, як користуватися електронним каталогом, у якому можна знайти книги від 2003 року видання. Відкрили для себе також Регіональний тренінгів центр, де навчають бібліотекарів та читачів працювати з комп’ютером, а ще тут можна безкоштовно опановувати англійську мову.

Цікавинкою екскурсії стало і знайомство з проектом американського посольства «Вікно в Америку», завдяки якому читачі бібліотеки мають змогу спілкуватися з носіями мови, переглядати фільмів англійською тощо. Цей центр при бібліотеці регулярно проводить масові заходи, зокрема, танцювальні вечори «Танцюй так, ніби ніхто не бачить», святкування ювілею Вільяма Шекспіра із аматорським інсценуванням п’єси «Ромео і Джульєтта» та інші.

У відділі карпатки літклубівцям докладно розповіли про видання, які готує і видає бібліотека, – «Календар краєзнавчих пам'ятних дат», анотований каталог «Книга Закарпаття», у якій можна знайти всі назви книг, що вийшли за певний рік; щоквартальник «Закарпаття на сторінках преси», «Книга з автографом», де зафіксовано всі підписані авторами книги та ін.

У читальному залі показали довідкові видання, зал періодики та інтернет-центр, де є безкоштовний доступ до Мережі для читачів. А ще в цьому залі проводиться багато публічних акцій, які організовує бібліотека, – ночі в бібліотеці, швидкісні побачення, презентації, творчі вечори та інше.


Студентка українського відділення Тетяна Котлан була переповнена емоціями: «Сьогоднішній «похід» дав мені можливість дізнатися про найпотаємніші місця бібліотеки, про які я досі навіть не підозрювала, та краще пізнати те, що знала не досить добре. Здивувалася, що тут є бомбосховище, де наразі зберігаються книги. Цікаво було походити в тих місцях, де не дозволено читачам, відчути себе в ролі бібліотекаря, піднімаючись по драбині, знімаючи з верхньої полиці «Тихий Дон» Шолохова».

Серцем бібліотеки дівчина назвала великий читальний зал. Тетяна відкрила для себе безкоштовні комп'ютерні тренінги та клуб «Вікно в Америку», де думає підвищити і свій рівень знань з англійської.

7dniv.info за матеріалами Медіацентру УжНУ

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-17
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Ткани для штор: правила выбора
В обустройстве уютного дома важное место занимают шторы
13-фев-2020, 19:27358
Прижимные грили
Среди множества специального профессионального оборудования для заведений, занимающихся общественным питанием, выделяются
13-фев-2020, 14:12351
Секрет старого часовщика – как победить время? (Сказка)
Сказка для взрослых и детей из цикла "Рождественские рассказы".
12-фев-2020, 11:392834
Красивые платья: для каких случаев они уместны?
Выбрать универсальное красивое платье — задача не из простых
31-янв-2020, 09:15707
Наушники FiiO. Испытательный срок
Относительно молодая китайская компания FiiO добиралась к производству высоклассных наушников
23-янв-2020, 19:281149
Виды контактных линз. Как выбрать
Для тех, кто решил применить контактную коррекцию зрения
23-янв-2020, 18:581460

События

Тактику и методологию расследования дел Майдана меняет ГБР
Расследование ускорят после передачи всех дел из Офиса генпрокурора
Вчера, 20:28104
От статуса потерпевших майдана отказались четыре человека
ГБР не называет, кто именно отказался от такого статуса
Вчера, 20:2575
ФСБ стоит за убийством грузина в Германии - Bellingcat
Подготовкой к убийству руководил глава благотворительного фонда для бывших офицеров ФСБ
Вчера, 20:2380
В сети появилось видео из самого закрытого на сегодня города в мире - Ухань
В Ухане - мегаполисе с 12-миллионным населением - ещё месяц назад бурлила жизнь
Вчера, 18:51213
Закрепят отдельным приказом воинское приветствие "Слава Украине"
Приказ будет издан после вступления в силу закона об отмене Устава ВСУ
Вчера, 16:40151
Полицейского, устроившего смертельное ДТП в Броварах, уволили со службы
Полицейский в состоянии опьянения сбил двоих пешеходов, после чего пытался скрыться
Вчера, 16:3888