Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон (Фото)

Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон

16 жовтня обласний український музично-драматичний театр ім.братів Шерегіїв урочисто відкрив 70-ий театральний сезон водевілем"Турецька шаль" за творчістю Г.Квітки-Основ'яненка (перше знайомство закарпатських шанувальників ізцією виставою відбулось під закриття минулого сезону).

Перед початком вистави керівники театру встигли поспілкуватись із журналістами та поділитись планами на ювілейний сезон. Головний режисер театру Анатолій Філіппов почав зі слів вдячності сподвижникам татрального мистецтва на Закарпатті Юрію-Августину та Євгену Шерегіям. "Наші корифеї мріяли про створення у краї професійного театру – сьогодні на Закарпатті таких ажчотири і найбільший із них носить ім'я братів Шерегіїв. У ювілейний для театру рік ми неодмінно звернемось до творчості наших покровителів".

А поки, у близькій перспективі, 8 листопада головний режисер театру спільно з письменником-драматургом Олександром Гаврошем готується представити першу прем'єру 70-го сезону – виставу "В Парижі гарне літо", присвячену видатному закарпатцеві – художнику, письменнику, філософу, педагогу Адальберту Ерделі. "Він відомий на весь світ, але, насправді, його мало хто знає, – каже Анатолій Філіппов, – Це дуже багатогранний, складний портрет, для мене особисто образ Ерделі – святий. Я дуже вдячний Олександру Гаврошу за те, що він порушив і художньо осмислив цю тему".

Також, до кінця року заплановано презентувати ще дві вистави: казку "Лускунчик" у режисерському трактуванні Олександра Саркісьянца та музичну комедію "Пригоди бравого вояка Швейка" – Василя Шершуна. Про останню режисер розповів, що, попри актуальну тематику, наразі жоден театр в Україні не показує цієївистави. "Навіть про такі драматичні речі, як війна, потрібно вміти жартувати, ба більше, часом, лише в цьому і можливо знайти розраду", – каже Василь Шершун.

Загалом, як розповілитеатрали, до початку сезону художня рада на чолі з Анатолієм Філіпповим – майже 20-літнім творчим керівником театру – переглянула весь репертуар та вилучила з десяток вистав, що не відповідають духу часу чи вже не мають за собою акторів, на котрих тримались ці постановки. З рештою вистав, а також із новими постановками театр планує виступати на рідній сцені та гастролювати протягом цього сезону.

Ще одним творчим задумом, який театр прагне втілити у перспективі, є створення на базі театру так званої "малої сцени", яка слугувала б майданчиком для експериментальних постановок. До Міжнародного дня театру27 березня мала сцена в тому чи іншому вигляді запрацює – запевняють керівники. До слова, саме в день професійного свята "шерегіївці" вирішили святкувати ювілей свого театру, хоча 70-річчя відтоді, як його задокументовано, минає в листопаді, а з часу першої постановки – в лютому 2015-го.

Сподіваються керівники вирішити і низку організаційних питань. Як розповів директор театру Василь Марюхнич, одним із таких є належне інформування потенційних відвідувачів про вистави. Для цього вже, до прикладу, налагоджуютьроботу веб-сайту театру. А після виборів Василь Марюхнич разом із директором обласного театру ляльок Мирославом Петієм планують зустрітись із новим керівництвом Ужгорода для обговорення можливості анонсувати свої події на спеціальних інформаційних стендах, які, за задумом, були б розташовані у доречних місцях і вирізнялися б естетичним оформленням.

Окрім того, Василь Марюхнич зачепив і наболіле господарське питання – облаштування площі з боку службового входу в театр по вул.Л.Толстого. "Мені як директору набридло слухати, що цю площу називають "найбільшою в Європі попільничкою". Певно, не всім відомо, що ця територія у приватній власності, з приводу чого вже близько 5-ти років триває судова тяганина. Нам дуже хотілося б покласти крапку в цій сумнозвісній історії і матина місці розрухи миловидну, охайну площу. Владнати це питання зараз обіцяли вже декілька кандидатів у мери, з якими ми зустрічались, та чого варті ці обіцянки – побачимо згодом".

Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон
Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон
Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон

Управління культури Закарпатської ОДА

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-12-02
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Печать картин на холсте
Однажды человек сидел в своей квартире и грустил. Медленным взором он оглядывал комнату и впадал в еще большую печаль. Он не знал, что печать картин на холсте, заказанная в арт галерее, кардинально изменит его жизнь.
Вчера, 20:54139
Преимущества доставки суши
Сервис доставки еды на дом или в офис стал очень популярным и востребованным в современное время. Существует огромное разнообразие блюд, которые возможно заказать в любое место и даже зачастую круглосуточно. Будь то европейская кухня или восточная – заказать стало возможно абсолютно всё.
Вчера, 18:34137
Программа BAS Бухгалтерия для бизнеса: преимущества
Чем привлекательна программа BAS для бизнеса.
Вчера, 15:38114
Как выбрать металлическое покрытие для кровли?
Многие материалы из металла подходят для использования на кровле. Однако некоторые металлы довольно чувствительны к окислению и коррозии.
Вчера, 11:00122
Аккумулятор для смартфона: как правильно выбрать
Смартфоны стали неотъемлемой частью нашей жизни. Эти устройства являются многофункциональными: с их помощью можно не только совершать звонки, но и выходить в Интернет, слушать музыку.
Вчера, 10:58123
Как выбрать чехол для Airpods
В последнее время беспроводные виды наушников являются самыми популярными. Один из востребованных брендов – AirPods. Это устройство зарекомендовало себя как одно из самых надежных и качественных.
Вчера, 10:27120

События

Директор Дома ученых, в котором прошла "туса" блогеров в день Голодомора внезапно умер в мэрии Львова
В пятницу, 3 декабря, во Львове умер директор Дома ученых Роман Славитич, где в субботу прошла скандальная "Голодная туса" блогеров в день Голодомора.
Сегодня, 13:1970
Мужчина в Николаеве написал на воротах полиции слово "псарня"
Житель Николаева написал на воротах Центрального районного отделения полиции слово "псарня", а в суде объяснил, что это были малярные работы.
Сегодня, 10:37106
Блогера Варламова от разъяренной толпы в трущобах столицы Либерии спасла полиция
Российский блогер Илья Варламов сообщил, что попал в полицейский участок в Либерии.
Сегодня, 10:19101
Военный самолет разбился у берегов Сальвадора
Погиб сын министра обороны страны.
Сегодня, 10:0989
Как покарали обвиняемых в убийстве Вороненкова и куда дели заказчиков
В четверг, 2 декабря, Шевченковский суд Киева вынес приговор двум фигурантам дела об убийстве Дениса Вороненкова.
Сегодня, 09:59107
В пятницу на западные области Украины обрушатся метели и гололедица
В пятницу, 3 декабря, в некоторых районах Ивано-Франковской, Закарпатской и Львовской области пройдут метели, также ожидается гололедица.
Сегодня, 09:4892