Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон (Фото)

Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон

16 жовтня обласний український музично-драматичний театр ім.братів Шерегіїв урочисто відкрив 70-ий театральний сезон водевілем"Турецька шаль" за творчістю Г.Квітки-Основ'яненка (перше знайомство закарпатських шанувальників ізцією виставою відбулось під закриття минулого сезону).

Перед початком вистави керівники театру встигли поспілкуватись із журналістами та поділитись планами на ювілейний сезон. Головний режисер театру Анатолій Філіппов почав зі слів вдячності сподвижникам татрального мистецтва на Закарпатті Юрію-Августину та Євгену Шерегіям. "Наші корифеї мріяли про створення у краї професійного театру – сьогодні на Закарпатті таких ажчотири і найбільший із них носить ім'я братів Шерегіїв. У ювілейний для театру рік ми неодмінно звернемось до творчості наших покровителів".

А поки, у близькій перспективі, 8 листопада головний режисер театру спільно з письменником-драматургом Олександром Гаврошем готується представити першу прем'єру 70-го сезону – виставу "В Парижі гарне літо", присвячену видатному закарпатцеві – художнику, письменнику, філософу, педагогу Адальберту Ерделі. "Він відомий на весь світ, але, насправді, його мало хто знає, – каже Анатолій Філіппов, – Це дуже багатогранний, складний портрет, для мене особисто образ Ерделі – святий. Я дуже вдячний Олександру Гаврошу за те, що він порушив і художньо осмислив цю тему".

Також, до кінця року заплановано презентувати ще дві вистави: казку "Лускунчик" у режисерському трактуванні Олександра Саркісьянца та музичну комедію "Пригоди бравого вояка Швейка" – Василя Шершуна. Про останню режисер розповів, що, попри актуальну тематику, наразі жоден театр в Україні не показує цієївистави. "Навіть про такі драматичні речі, як війна, потрібно вміти жартувати, ба більше, часом, лише в цьому і можливо знайти розраду", – каже Василь Шершун.

Загалом, як розповілитеатрали, до початку сезону художня рада на чолі з Анатолієм Філіпповим – майже 20-літнім творчим керівником театру – переглянула весь репертуар та вилучила з десяток вистав, що не відповідають духу часу чи вже не мають за собою акторів, на котрих тримались ці постановки. З рештою вистав, а також із новими постановками театр планує виступати на рідній сцені та гастролювати протягом цього сезону.

Ще одним творчим задумом, який театр прагне втілити у перспективі, є створення на базі театру так званої "малої сцени", яка слугувала б майданчиком для експериментальних постановок. До Міжнародного дня театру27 березня мала сцена в тому чи іншому вигляді запрацює – запевняють керівники. До слова, саме в день професійного свята "шерегіївці" вирішили святкувати ювілей свого театру, хоча 70-річчя відтоді, як його задокументовано, минає в листопаді, а з часу першої постановки – в лютому 2015-го.

Сподіваються керівники вирішити і низку організаційних питань. Як розповів директор театру Василь Марюхнич, одним із таких є належне інформування потенційних відвідувачів про вистави. Для цього вже, до прикладу, налагоджуютьроботу веб-сайту театру. А після виборів Василь Марюхнич разом із директором обласного театру ляльок Мирославом Петієм планують зустрітись із новим керівництвом Ужгорода для обговорення можливості анонсувати свої події на спеціальних інформаційних стендах, які, за задумом, були б розташовані у доречних місцях і вирізнялися б естетичним оформленням.

Окрім того, Василь Марюхнич зачепив і наболіле господарське питання – облаштування площі з боку службового входу в театр по вул.Л.Толстого. "Мені як директору набридло слухати, що цю площу називають "найбільшою в Європі попільничкою". Певно, не всім відомо, що ця територія у приватній власності, з приводу чого вже близько 5-ти років триває судова тяганина. Нам дуже хотілося б покласти крапку в цій сумнозвісній історії і матина місці розрухи миловидну, охайну площу. Владнати це питання зараз обіцяли вже декілька кандидатів у мери, з якими ми зустрічались, та чого варті ці обіцянки – побачимо згодом".

Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон
Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон
Найбільший закарпатський театр розпочав ювілейний сезон

Управління культури Закарпатської ОДА

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
Вчера, 14:55126
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16171
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36179
Косметика Avene: у чому її унікальність
Основним компонентом косметики Avene є термальна вода, котра має цілющі та лікувальні властивості.
15-апр-2021, 16:11164
Как происходит увеличение груди
Увеличение груди занимает почти 1 место среди наиболее часто выполняемых косметических операций у женщин. Процедура относится к сфере пластической реконструктивной хирургии и гинекологии. Доктора занимаются восстановлением женской груди с 1890-х годов.
15-апр-2021, 15:38174
Репетитор английского онлайн: 5 преимуществ
Изучение иностранного языка, в частности английского, в любом случае дело ответственное, требующее тщательного и серьезного подхода. Но не всегда хватает времени на посещения уроков в языковых школах, но это не значит, что на желании овладеть языком можно поставить крест.
14-апр-2021, 17:41227

События

Статистика COVID-19 в Украине по состоянию на утро 17 апреля 2021
17 апреля (по состоянию на 9:00) в Украине  1 936 228 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 39 536 летальных, 1 475 556 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:342
Россия запретила въезд главе ФБР и генпрокурору США
Санкционный список, по словам российских дипломатов, решили составить из-за "беспрецедентного характера отношений" между странами.
Вчера, 22:4683
Макрон после встречи с Зеленским заговорил на украинском языке (фото)
Президент Франции заявил, что они совместно с Украиной и Германией продолжают мобилизировать усилия для поиска решения ситуации на Донбассе.
Вчера, 22:45119
Появилась обновленная карта карантинных зон Украины
Центр общественного здоровья Минздрава опубликовал карту эпидемиологической опасности в Украине от 16 апреля.
Вчера, 22:42824
О главных методах профилактики заражения ВИЧ в МОЗ рассказали украинцам
В пятницу, 16 апреля, представители Минздрава напомнили украинцам каким образом передается вирус иммунодефицита человека и о главных методах профилактики СПИД.
Вчера, 22:4186
Более половины паспортов Кипра иностранцам были выданы незаконно
Более половины всех гражданств Кипра были выданы незаконно или с нарушениями. 
Вчера, 22:3989