Студенти-медики УжНУ можуть вчитися за кордоном

Студенти-медики УжНУ можуть вчитися за кордоном
Минулого року 10 студентів з України вперше поїхали на стажування за кордон у рамках програми IFMSA SCOPE, а медичні ВНЗ України приймали студентів з Туреччини.
Одним з «першопрохідців» програми став УжНУ: на практику до Туреччини поїхало двоє майбутніх медиків, що стало можливим завдяки створенню Української асоціації студентів-медиків на теренах нашої країни та її інтеграції у всесвітню мережу подібних асоціацій.
Всеукраїнська молодіжна асоціація студентів-медиків (Ukrainian Medical Students’ Association, UMSA) – це громадська організація, яка об’єднує майбутніх лікарів усієї країни та дає їм можливості практикуватися у закордонних клініках, брати участь у конференціях, симпозіумах, реалізовувати власні проекти у галузі медичної освіти, охорони здоров’я та захисту прав людини.
Ініціаторами створення UMSA стала група студентів з декількох вищих медичних навчальних закладів України. Асоціація пропонує пройти практику у різних країнах за програмою IFMSA SCOPE. Standing Committee on Professional Exchange (SCOPE) – це комітет Міжнародної федерації асоціацій студентів-медиків (IFMSA), який займається обмінами.
Стажування студент проходить у тому відділенні, яке сам обирає. Він має можливість брати участь у лікарських обходах, оглядах пацієнтів, асистувати в ході лікувально-діагностичних процедур, хірургічних операцій. Аби взяти участь в обміні, претендент має подати необхідні документи та успішно пройти внутрішній конкурс.
Студентка 5 курсу медичного факультету УжНУ Ольга Костенчак побувала у Стамбулі, де стажувалася у відділеннях дитячої онкології та дитячої хірургії.
«Разом зі мною практику проходили 20 студентів із різних країн: Боснії і Герцеговини, Марокко, Італії, Чехії, Канади, Португалії. Ми мешкали у гуртожитку, в якому було все: і спортзал, і кафе, і лобі. У лікарні кожен лікар відділення намагався поспілкуватися з нами. Там дуже дружні колективи. Всі рішення вони приймали разом і жодного разу не сперечалися, що для мене було досить незвично. Нас залучали до діагностичного процесу, навіть дозволяли проводити деякі обстеження. У хірургії лікарі роздруковували інформацію про хвороби англійською, щоб ми могли перед операцією ознайомитися з ними. З другого дня вже дозволяли асистувати. Якщо ми чогось не знали, дуже доступно пояснювали. Медицина у Туреччині страхова, тому є повне медичне забезпечення. Ця практика – величезний досвід, хороша можливість здобути нові знання, аби в майбутньому вдосконалювати нашу медицину», – ділиться враженнями Ольга Костенчак.
Джерело: Медіацентр УжНУ
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)