Стрічка закарпатця В’ячеслава Бігуна «Пенальті правосуддя» здобула міжнародне визнання (Видео)

Стрічка закарпатця В’ячеслава Бігуна «Пенальті правосуддя» здобула міжнародне визнання

Її представлено загалом на 20 кінофестивалях у 14 країнах світу. Розвиваючи інтерес до фільму, автор оприлюднив Апокрифи фільму – вибрані матеріали, які не увійшли до фільму (доступні за лінком https://youtu.be/DjscdgrVRWg).

Перший варіант фільму «Пенальті правосуддя» було створено ще в грудні 2013 року. Прем'єрний показ нового релізу стрічки успішно пройшов 24 червня 2014 року в столиці Європи – Страсбурзі, відтак – 12 липня того ж року в Тячеві.

Згодом фільм було відібрано за конкурсом на такі відомі міжнародні кінофестивалі, як МКФ «Молодість» (Україна), «Один Світ» (Чехія, Словаччина), «Фестиваль кіно та прав людини» (Франція), Let's CEE (Австрія), CineDOC (Грузія) та goEast (Німеччина). На 11-ти з них фільм представлено як самостійний, на 9-ти – як частину альманаху Ukraine_Voices, разом із іншими фільмами українських режисерів. Фільм демонструвався й в Музеї німецького кіно у Франкфурті-на-Майні. Він зацікавив кінокритиків, показ висвітлювався й на телебаченні. Загалом фільм «Пенальті правосуддя» вже показано в 14 країнах: Австралія, Австрія, Грузія, Індія, Малайзія, Мальта, Нідерланди, РФ, Словаччина, Туреччина, Франція, ФРН, Чехія та Україна.

Фільм «Пенальті правосуддя», частина серії «Україна в Суді», базується на матеріалах резонансної справи Європейського суду з прав людини «Савіцький проти України».Це історія боротьби за справедливість футболіста, скаліченого правоохоронцями.

Як зазначив режисер стрічки В. Бігун,

«Пенальті правосуддя» – це соціальна драма одного з нас. Скалічений в Україні молодий українець, полишений майже усіма, крім рідного батька й відданого правозахисника, але з незламним духом, він спромігся достукатися до сердець юристів і суддів Євросуду, й добився часткової компенсації (близько 150 000 євро). На той час це була найбільша сума, присуджена Судом українцю. Але чи він добився правосуддя? – залишається питанням.

Це надихаючий фільм, який вже побачили тисячі глядачів у багатьох країнах світу, й певен, що герої стрічки нікого не залишать байдужим. Це й для мене важливий фільм, бо – це мій перший документальний фільм про права людини. Коли ми його показали в Страсбурзі, зокрема суддям і юристам Європейського суду з прав людини, разом із фільмом «Мати» за оповіданням О. Довженка, глядачі були настільки вражені, що назвали мене «українським Спілбергом». Звісно, це перебільшення, але такий прийом додав творчих сил.

Вдячний усім, хто сприяв створенню фільму «Пенальті правосуддя» та серії «Україна в Суді» загалом. Зокрема, за фільм – талановитому художнику Олександру Педосу, автору ідеї підходу – відомому документалісту Дмитру Тяжлову. Вдячний й голові Європейського суду з прав людини в відставці Жан-Полю Коста, з яким ми співпрацюємо фільмами серії «Україна в Суді». За серію – це й інституції, такі як Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, Міжнародний інститут прав людини (м. Страсбург), Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні, Асоціація для відкритого суспільства PASOS (м. Прага), Балтійська школа кінематографії та ЗМІ (м. Таллінн) та низка інших осіб та інституцій.

Нарешті ми оприлюднили те, що називаю Апокрифами фільму «Пенальті правосуддя». Тепер кожен зможе детально дізнатися про обставини та значення справи з вуст героїв та спеціалістів, про феномен міліцейського насильства – від експертів. Це важливий пізнавальний й навчальний матеріал, який варто було теж донести до глядача, і він їх уже зацікавив».

В’ячеслав Бігун – професійний правник і кіномитець. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет ім. І. Франка, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), в Європейському суді з прав людини. Автор більше 500 публікацій. Очолював всеукраїнські об’єднання студентів-правників і молодих юристів. Як режисер, В'ячеслав Бігун відомий такими стрічками, як «Мати. В ім'я мільйонів» (за мотивами оповідання О.Довженка), «Я і є вона» (історія партизанки Василини), «Її хліб насущний» (історія 95-ти річної жінки, яка пережила Голодомор) та «Серце мами Гонгадзе» (епічний кінопортрет легендарної українки Лесі Гонгадзе).

 


 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
Вчера, 15:3677
Как правильно выбирать колеса для тележки
В разнообразии современных колес для тележек очень просто растеряться. А ведь правильный выбор весьма важен. Если установить первые попавшиеся колесные опоры, можно не только вывести оборудование из строя, но и причинить вред тому.
15-окт-2021, 20:22157
Кому нужна система учета рабочего времени и как ее использовать
Может ли современная компания обойтись без тайм-трекера? Это в достаточной степени риторический вопрос, поскольку обойтись можно без всего, только чего это будет стоить?
13-окт-2021, 13:40398
Посудомоечная машина – техника, которая сделает быт комфортнее
Кухня, оборудованная самыми необходимыми бытовыми приборами, является мечтой каждой домохозяйки. Именно они позволяют легко и быстро творить кулинарные шедевры и поддерживать помещение в чистоте.
13-окт-2021, 13:29217
Платный надежный хостинг для продвижения в сети
Чтобы обеспечить бесперебойную работу сайта, необходимо заказать надежный хостинг.
12-окт-2021, 16:17260
АКБ на айфон 8
У каждого владельца гаджета рано или поздно возникал вопрос “А не пора ли менять батарею?” И если вы еще на распутьи, то статья ниже специально для вас.
12-окт-2021, 13:23257

События

Голодающий Саакашвили согласился допустить группу врачей и принимать лекарства
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили, который уже 15 дней голодает в тюрьме, согласился на допуск группы врачей по инициативе министерства юстиции, также он согласен принимать лекарства.  
Вчера, 23:3638
Зачем Приват ввел ограничения на переводы по картам, по ком они ударят и как их обойти
13 октября государственный Приватбанк официально заявил о введении ограничений/лимитов по карточным переводам.
Вчера, 23:3463
Почти $110 миллиардов на новый подводный флот потратят США
В США разрабатывают новую стратегическую атомную подводную лодку класса Columbia, оснащенную межконтинентальными баллистическими ракетами с раздельными ядерными боеголовками.
Вчера, 23:3247
Ясько заявила что Саакашвили будет продолжать голодовку, чтобы доказать свою невиновность
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили голодовкой в тюрьме хочет подтвердить и доказать свою невиновность, несмотря на плохое физическое состояние.
Вчера, 23:3043
Дети в Таллинне отвинтили унитазы и двери в школе ради челленджа в "ТикТоке"
В приложении "ТикТок" появился новый челлендж с призывом к молодежи портить школьное имущество и бить учителей.
Вчера, 23:2952
В результате аварии на западе Польши погибла 19-летняя украинка
В субботу утром, 16 октября, в Любушском воеводстве на западе Польши произошло дорожно-транспортное происшествие.
Вчера, 23:2756