В Берегові шукають спосіб встановити пам’ятник Шевченку, з яким запізнилися вже на два роки

В Берегові шукають спосіб встановити пам’ятник Шевченку, з яким запізнилися вже на два роки
У Берегові обговорили ситуацію стосовно пам’ятника Тарасу Шевченку, який в місті планували відкрити ще у 2014 році, але не змогли. Зустріч ініціювали міська рада та місцеві підприємці, які у 2013 році почали збирати гроші на пам’ятник, пише Beregovo.Today.
Володимир Маргітич, співзасновник БФ «Кобзар», розповів присутнім про ситуацію, що склалася навколо пам’ятника, який мав би бути урочисто відкритим до 200-річчя з дня народження Шевченка. Тодішній головний архітектор міста Іван Івановчик порадив підприємцям відомого закарпатського скульптора Василя Олашина, з яким варто мати справу. 
Проект, який запропонував скульптор, виявився оригінальним – Шевченко мав бути зображений як молодий чоловік у модному одязі, яким він і був у свій період проживання в Петербурзі. Проект бронзової скульптури був оцінений орієнтовно в 30.000 доларів. Після отримання авансу Василь Олашин представив малюнок майбутнього пам’ятника, а також виготовив глиняний  ескіз, який мав би бути на спеціалізованому підприємстві відтворений у бронзі. 
На оплату авансу пішло близько 8.000 доларів, більшу частину з яких надали самі засновники благодійного фонду, частина була зібрана берегівчанами, насамперед, працівниками освітніх закладів міста. Керівництво Берегова підготувало для майбутнього пам’ятника місце поруч зі школою № 5, і запланувало витратити з міських коштів до 300 тисяч гривень на облаштування тут скверу, з вимощеним майданчиком, лавицями, ліхтарями, новою огорожею. 
Однак на фінансування доведення пам’ятника до готового стану грошей в міськраді не передбачено. Нині Василь Олашин виставив рахунок у 560 тисяч гривень (близько 22 тисяч доларів), на які він планує закупити спеціальну бронзу, та оплатити транспортні видатки та ливарні роботи. Підприємець Володимир Маргітич пропонував йому надати власну бронзу та оплатити транспортні витрати, аби здешевити проект, втім, скульптор на такі умови не погоджується.  А продовжити роботи без згоди Олашина не можна, адже він є власником авторських прав на проект. Гроші ж, оплачені в вигляді авансу, не дають платникам можливості стати власниками цих авторських прав.
Зібрати суму, необхідну для завершення пам’ятника, непросто: свого часу БФ «Кобзар» розіслав 100 листів-звернень до підприємців із проханням допомогти, і жоден не погодився.  Сподіватися на те, що таку суму зберуть берегівчани, марно. Втім, міська рада не втрачає оптимізму і збирається докласти зусиль, аби знайти спонсорів чи меценатів.
Активіст громадської організації «Чистий Берег» Дмитро Кобринський повідомив, що знайшов десяток варіантів іншого пам’ятника Шевченку, в рази дешевших. Однак, вочевидь, влада міста не погодиться на такий варіант. У разі реалізації альтернативного проекту виплачені скульптору гроші (близько 8 тисяч доларів) просто будуть подаровані йому. Підсумком зборів стало рішення провести повторні слухання, на які запросити скульптора Василя Олашина, аби берегівчани змогли задати йому свої питання стосовно нюансів проекту. 
Джерело: Beregovo.Today
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-25
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Канал «Футбол 3»: что предлагается болельщикам
«Футбол 3» – продолжатель «семейства» одноименных каналов с индексами 1 и 2. Основная цель создателей, которые презентовали свое детище в феврале 2020 года, – показать болельщикам еще больше контента, причем уникального.
Вчера, 17:4899
Качество медицинских услуг в частных клиниках
Медицинский центр «Капля» предлагает доступ к гибкому медицинскому обслуживанию высокого уровня.
Вчера, 17:4496
Что такое Зеленая карта и зачем она нужна
Если вы собираетесь выезжать на автомобиле в другую страну, которая является членом международной системы автострахования "Green card", вам необходимо оформить специальный страховой полис.
23-окт-2021, 15:21254
Сетевые камеры видеонаблюдения: что важно знать?
Четыре главных преимущества IP камер видеонаблюдения.
23-окт-2021, 15:19238
Секреты эффективной эко-уборки дома
Сегодня огромное внимание уделяется экологической стороне жизни. Привычными стали продукты питания без ГМО, натуральная косметика, безвредный пластик и многое другое.
22-окт-2021, 23:24279
Услуги по накрутке зрителей на стрим
Если необходимо увеличить зрителей на онлайн стрим, на начальном этапе без специализированной накрутки не обойтись.
22-окт-2021, 10:37249

События

Россию единственным спасителем Европы от энергетического кризиса назвал советник Госдепа
Власти США сейчас мало могут сделать для преодоления энергетического кризиса в Европе.
Вчера, 22:0490
Во Львовской области могут остановить движение общественного транспорта из-за невакцинированных водителей
Во Львовской области люди могут остаться без общественного транспорта.
Вчера, 21:5178
СМИ опубликовали новые разоблачения о Facebook
Семнадцать американских изданий опубликовали материалы внутренних расследований и документов соцсети Facebook, предоставленные бывшим менеджером компании по продукту Фрэнсис Хауген.
Вчера, 21:3379
Арестович грозится за 10 лет разработать украинские ракеты, которые долетят до Москвы
Внештатный советник главы Офиса президента Алексей Арестович вслед за угрозой направить украинские ракеты на Москву заявил, что наша страна разработает ракетные комплексы с дальностью более 500 километров.
Вчера, 21:2964
Газовщики обнародовали новые тарифы. 8 гривен - за газ, 9 - за распределение
В Украине могут резко вырасти тарифы на распределение газа. Напомним: именно из-за них прошлой зимой по стране прокатились тарифные майданы.
Вчера, 19:02196
Как в Украине работает индустрия по торговле ковид-сертификатами
В Украине на фоне новостей о том, что непривитых от коронавируса начнут отстранять от работы, растет спрос на поддельные ковид-сертификаты - для тех, кто вакцинироваться не хочет, но бумажка нужна.
Вчера, 18:02176