А ти знаєш, на якій руці прийнято носити обручку?

А ти знаєш, на якій руці прийнято носити обручку?

 

На цей рахунок у представників різних релігій своя думка. За легендою Йосип надів кільце діві Марії на середній палець лівої руки. Католицька церква наказує носити обручку на безіменному пальці тією ж, лівої руки. Чому це так, достеменно невідомо, але деякі вчені вважають, що такий звичай існував ще в Стародавньому Єгипті. Згідно з віруваннями єгиптян, через безіменний палець лівої руки проходить «артерія любові».

Православні християни носять вінчальне кільце на безіменному пальці правої руки. З цих правил бували винятки. Наприклад, в Англії часів правління короля Георга I обручки надягали на великий палець. Так само чинили й в Індії. Щоправда, молода пара там взагалі недовго носили весільні кільця — через деякий час їх переплавляли для якого-небудь браслета. Цікаво, що як правило в Індії обручки не носять. Хоча в багатьох містах зараз вже одружуються з кільцями.

У середньовічній Європі обручки «кочували» буквально по всіх пальцях обох рук, побувавши і на вказівному пальці, і навіть на мізинці. Але в кінці кінців обручка зайняла своє традиційне положення. Що стосується російського православ'я — носити кільце на правій руці не являється суто православною традицією. Багато не російських православних носять кільце на лівій руці, або, навпаки, ортодоксальні євреї одягають кільце на праву руку як і представники РПЦ. Чому? На це питання напевно не дасть відповідь ні священик ні історик. Може це пов'язано з православною традицією на Русі хреститися праворуч, і кадило священик бере в праву руку… і слово «праве» має ще одне значення — правильне, вірне. А може, ця традиція зародилася на противагу Заходу і католицтва, в пору запеклого протистояння церков ...

У Росії і Україні обручку носять на пальці правої руки, а от в усьому іншому світі на безіменному пальці лівої руки. Права рука за переказами володіє вищим статусом, ніж ліва. Сміємо припустити, що це думка виникла насамперед через те, що більшість людей правші. Природно, що люди, які роблять всю основну роботу правою рукою, будуть вважати її більш важливою.

Але чому тоді європейці і інші народи кільце одягають на безіменний палець лівої руки? Їх традиція пішла із старовини, адже ще стародавні греки вірили, що кровоносну судину на цьому пальці подає кров прямо в серце. А серце, як ми всі пам'ятаємо, символізує любов.

Існує інформація, що вдова (або вдівець) носить обручку свого покійного чоловіка в пам'ять про нього (або відповідно вдівець — про неї). Тобто виходить, що вдівець кільце дружини може носити хіба що на мізинці. А вдова, або на великому пальці, а то й взагалі на ланцюжку. Але це стосується тільки глибоко сентиментальних людей. До речі, кільця в такому випадку носять на «протилежній» руці. Якщо у шлюбі на правій — то відповідно після смерті чи при розлученні — на лівій… Зовсім незрозумілим є той факт, що деякі особи носять обручку на протилежній руці після розлучення. Ви б носили?

Носіння обручок — однин з найдавніших і, мабуть, найбільш поширених звичаїв які зустрічаються серед людей. І ця традиція така стара, що зараз ніхто не скаже, звідки вона пішла. Кільце означало коло — символ завершеності, повноти, а зв'язок з одруженням, очевидно, полягав в циклічності людського життя. Ми нерідко бачимо, як чоловік без дружини або жінка без чоловіка розглядаються в суспільстві людьми «неповними». Щойно одружившись, вони стають єдиним цілим. Можливо, кругла обручка символізує і це. Деякі вірять, що початок обручці поклав браслет, що був у первісної жінки, яку крав наречений. А може бути браслет на руці або нозі жінки означав, що вона в племені є власністю чоловіка. Поступово браслет змінило кільце на пальці.

Ми знаємо, що стародавня людина вірила у чари. Чоловік брав кручений шнурок і пов'язував його на талію жінки, яку обрав своєю нареченою. Він вірив, що при цьому її душа входить в його тіло і вона назавжди буде належати йому. Може бути, обручка з'явилося і на основі цього звичаю.

Одними з перших народів, що застосовували обручальні кільця в одруженні, були єгиптяни. У єгипетських ієрогліфах малюнках коло означає вічність, і обручки означали спільне життя, яке повинне було тривати і після смерті. Християни ж почали використовувати кільце під час вінчання близько 900 року. В давнину обручка вважалося не тільки прикрасою. Вона була своєрідним символом вірності подружжя. Втратити весільне кільце було великим гріхом, це могло спричинити різноманітні біди, аж до руйнування сім'ї. А якщо обручка впаде під час весільної церемонії — не бути цьому шлюбу щасливим. Недарма з російської народною прикметою «обручку під вінцем упустити, не до доброму житію».

З чого ж зазвичай робилися обручки? Як правило, основним матеріалом для них служило золото. Хоча, наприклад, у Стародавньому Римі спочатку в ході були залізні кільця, і лише пізніше вони стали золотими, вказуючи на матеріальне благополуччя свого господаря. У середні віки зовнішній вигляд обручок вражав своєю різноманітністю. До чого тільки не доходила фантазія їх творців. Кільця мали форму переплетених рук, сердець, пронизаних стрілою Амура. Часто на них наносили кабалістичних знаки, магічні цифри (наприклад, «3» — як символ віри, надії і любові). Не гребували середньовічні ювеліри і наївними написами, типу «Любов до гробу», «Поки люблю — сподіваюся» і т.д. Надзвичайно популярні тоді були кільця-половинки. Їх носили окремо чоловік і дружина, але тільки з'єднані разом, ці половинки складали ціле кільце, на якому можна було прочитати який-небудь вислів. Найпоширенішою була фраза -

«Сполучені разом Богом не можуть бути розлучені людиною».

За матеріалами: Obruchka.ua

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
Вчера, 19:03124
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15114
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:1382
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12132
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16114
В кризис онлайн кредит на карту укрепил позиции на рынке Украины
В Украине из-за карантинных ограничений большинство людей осталось без работы и сбережений. Ужесточение требований, уменьшение сумм и повышение процентной ставки привели к снижению популярности банков. МФО, напротив, начали предлагать взять онлайн кредит на карту под небольшой процент, укрепляя
2-июл-2020, 13:15133

События

Киев и еще 7 областей к ослаблению карантина не готовы
В Донецкой области зафиксирована высокая недельная динамика заболеваемости - 376,89%
Сегодня, 17:0518
Данные по смертности от COVID-19 впервые показал Госстат
От новой болезни в январе-марте умерло 9 человек, от гриппа и пневмонии - 1974
Сегодня, 16:5329
Регулярные прямые перелеты в Берлин и Таллин открыл аэропорт Ярославского
Инаугурационные рейсы Харьков-Берлин состоялись 3 июля
Сегодня, 16:4338
Как утилизировать использованные маски и перчатки разъяснили в Кабмине
Минэкологии призывает использовать многоразовые маски
Сегодня, 14:5141
Стали известны подробности стрельбы, произошедшей в центре Киева утром в субботу, 4 июля.
Массовая драка в центре Киева: 10 задержанных, трое пострадавших
Сегодня, 12:3171
Массовая драка со стрельбой произошла в центре Киева
В результате конфликта есть пострадавшие
Сегодня, 12:2865