Частина "другого хліба" спеклась в землі

Частина "другого хліба" спеклась в землі
Найбільше на картопляні насадження в Україні в цьому році вплинула посуха, але тільки в тих господарствах, що не використовують зрошення.
Про це розповіла Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку, передає «Інфо-Шувар».

Найбільше постраждали поля на Сході України. Там фермери мали проблеми зі зрошенням, а погода явно не сприяла розвитку насаджень. Температура на ґрунті в найспекотніші періоди сягала 60 °С, тому ще в червні розвиток бульб припинився, частина майбутнього врожаю просто спеклася в землі.

На Заході ситуація краща. Дощі, що розпочалися в другій половині літа, дозволили нівелювати наслідки спеки.

Проте остаточні висновки щодо майбутньої врожайності експерти та учасники ринку давати не беруться. Оцінити потенціал врожаю вдасться не раніше кінця вересня, коли професійні виробники зберуть основні площі.
Загалом фермери зараз констатують відносно задовільний стан товарності майбутнього врожаю. Хоча бульб сформувалося менше. Вартість картоплі на гуртових ринках лишається приблизно на торішньому рівні — 3,5-4,5 грн/кг.
Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі, очікує, що масово збирати картоплю вітчизняні виробники розпочнуть через місяць-півтора — дещо пізніше, ніж зазвичай. Спочатку на ринку будуть намагатися збути проблемну картоплю (наприклад, вражену фузаріозом), її в цьому році багато. А це загроза для перекупників, адже «хворі» бульби зберігатимуться недовго.
Далі на ринок вийде більш якісний врожай. І ті, хто його матиме, вже можуть розраховувати на задовільну ціну, говорить Руженкова.
Вона також додає, що загалом комерційне виробництво картоплі в Україні постійно скорочується. Багато картоплярів йде з цього бізнесу, адже ціни не надихають на  подальше виробництво.
Нагадаємо, Україна є четвертою в світі за розміром виробничих площ під картоплею. Та аж 98-мою за врожайністю «другого хліба». Все через те, що промисловий сегмент у вирощуванні картоплі складає всього декілька відсотків. Переважно овоч вирощується господарствами населення.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
Вчера, 13:35132
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06139
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53121
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45130
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05119
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45311

События

В Украине за сутки выявили почти 130 случаев коронавируса
Общее количество случаев превысило 1200
Вчера, 22:07436
Минздрав дал инструкцию по правильному ношению маски
Маску нужно менять каждые четыре часа и нельзя использовать повторно
Вчера, 20:33136
В Чернобыльской зоне горит лес
Площадь лесного пожара составляет 20 гектаров
Вчера, 18:54123
Находиться на улице без маски разрешил Кабмин
Ношение маски не обязательно, поскольку улица не является "общественным местом"
Вчера, 16:48233
Коронавирус в Ухане нашли у 15% кошек
В ходе исследования ученые посетили приюты для животных, находящиеся в разных частях города.
Вчера, 11:44195