Близькі до нардепа Яценка фірми, заробили мільйони на схемах посередництва

Близькі до нардепа Яценка фірми, заробили мільйони на схемах посередництва
Законодавство змусило спеціалістів з оцінки майна здавати звіти до Фонду держмайна за допомогою сайтів-посередників, які пов'язують нардепом Антоном Яценком та які за перший місяць роботи отримали 23 мільйони гривень.

Про це йдеться у розслідуванні телепрограми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Зазначається, що місяць тому Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка мала побороти ринок "чорної оцінки" та не дати українцям ухилятися від податків (5%  від вартості майна, яку визначить професійний оцінювач).

Повідомляється, що оцінювачі часто зменшували вартість майна, щоб зменшити суму податку.
"Півроку тому парламент прямо в Податковий кодекс вгатив "реформу" змін у процедурі оцінки. Які до оподаткування не мають стосунку. Ключова зміна: створення "Єдиної бази даних звітів про оцінку"", - йдеться у розслідуванні.
Автори зазначають, що до бази треба надсилати звіти про оцінки, а та - автоматично порівнює їх з ринковими цінами на подібну нерухомість і дає дозвіл на продаж майна.
У розслідуванні наголошується, що жодних інших функцій, крім посередницьких, ЕМ - не має.
Пояснити сенс їх створення не може навіть автор правок, нардеп від БПП Максим Курячий.
"Технічні питання – не до мене, я не є проектувальником, я дуже складно орієнтуюсь і програмному забезпеченні, це не для мене"", - процитували Курячого автори публікації.
Головне, на їх думку, те, що вказані майданчики - платні.
У розслідуванні повідомляється, що раніше оцінювачі теж звітували Фонду, але напряму і безкоштовно.  Нині ж послуга реєстрації звіту – близько півтисячі гривень.
При цьому платити доводиться двічі: оцінювачам за кожен зареєстрований звіт і нотаріусам, щоб подивитися чи він є в базі.
Журналісти додають, що технічно – проплату здійснюють оцінювач і нотаріус, але по факту платить клієнт.
"І виглядали ці сайти як пов'язані між собою члени однієї групи. Усі три авторизовані Фондом держмайна майданчики давали багато підстав підозрювати і зв’язок, і змову, і узгодження дій та цін", - сказано у публікації.
Зокрема, повідомляється, що усі три сайти мають абсолютно ідентичний програмний код, що є дивним "збігом" для фірм-конкурентів.
Також зазначається, що всім майданчикам-посередникам в рекордні строки (за місяць) погодили необхідні атестації/експертизи/випробування та інші бюрократичні процедури.
Автори розслідування пов'язують сайти-посередники із нардепом Антоном Яценком.
Вони наголошують, що ще у 2000-х роках народний обранець вже організовував схожі посередницькі схеми, але у сфері тендерних закупівель.
Вказується, що щонайменше один з майданчиків напряму пов’язаний із близькою нардепу людиною – Володимиром Доброскоком.  
Сам Яценко в коментарі програмі запевнив, що до цієї історії стосунку не має, а з Доброскоком не бачився вже кілька років.
Разом з тим, журналісти наголошують, що уникнути "чорної оцінки", попри роботу Єдиної бази, а тим більше через посередників, Фонду держмайна не вдалося.
Зокрема, в одному із звітів система пропустила оцінку, занижену втричі, після чого у той же день і був оформлений продаж.
Крім того, журналісти звернулися до ПП "Меркурій партнерс" з проханням  оформити оцінку "подешевше", де їм цілком спокійно відповіли, що з "новою системою зовсім дешево не вийде, але можна оформити так, щоб частково відкосити від податків".
Повідомляється, що у компанії працює оцінювач Аліса Гринчук, якій минулого року анулювали сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.
Автори наголошують, що відсутність сертифікату не заважає їй і далі проводити оціночну діяльність на фірмі, де її називають "начальницею".

Вказується, що база належить Фонду держмайна, але за законом між ними мають працювати посередники - електронні майданчики (ЕМ), куди оцінювач надсилає свій звіт, а звідти він уже потрапляє у базу.

Джерело

 

 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
Вчера, 13:35137
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06140
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53122
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45132
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05119
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45315

События

Количество умерших от коронавируса в США превысило 8 тысяч
Количество подтвержденных случаев заражения коронавирусом достигло 301 902
Сегодня, 11:131
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 05.04 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 10:00 5 апреля в Украине 1251 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 10:08393
Сколько на самом деле выявлено случаев коронавируса в Китае сегодня
В Китае за сутки выявили 30 случаев заражения коронавирусом
Сегодня, 09:40140
В Украине за сутки выявили почти 130 случаев коронавируса
Общее количество случаев превысило 1200
Вчера, 22:07464
Минздрав дал инструкцию по правильному ношению маски
Маску нужно менять каждые четыре часа и нельзя использовать повторно
Вчера, 20:33150
В Чернобыльской зоне горит лес
Площадь лесного пожара составляет 20 гектаров
Вчера, 18:54144