Медведчук пояснив, які насправді наслідки від "реформ" "Нафтогазу"

Медведчук пояснив, які насправді наслідки від "реформ" "Нафтогазу"
Лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук на своєму сайті повідомив, які ж насправді є наслідки багаторічних "реформ" "Нафтогазу". 
"На п'ятому році відверто злочинних, підриваючих інтереси національної економіки «реформ» в енергетичній сфері голова правління НАК «Нафтогаз України» нарешті задумався про майбутнє газотранспортної системи країни. «" Північний потік - 2 "- набагато ширша проблема, ніж просто газове питання ... Для нас це питання виживання», - заявив Коболєв. Використовуючи риторику, властиву всім маріонеткам Вашингтона, він назвав «Північний потік - 2» питанням політичним (або навіть геополітичним), що є маніпуляцією найчистішої води. Для США це дійсно питання геополітики, для України, Росії та ЄС - економіки. Причому для України це вже дійсно «питання виживання». Економічного. Коболєв визнає: після запуску «Північного потоку - 2» збитки України складуть $ 3 млрд (це 3% ВВП). Щорічно.
Але це тільки верхівка айсберга. Проблеми, з якими зіткнеться Україна, в рази масштабніша. ГТС, якою ще кілька років тому Україна пишалася як найбільшим національним надбанням (і цілком заслужено, треба сказати), ризикує перетворитися на купу металобрухту, непридатну навіть для прокачування газу для внутрішнього користування.
І це не голослівні твердження, а те, що вже через рік-два може стати суворою реальністю. Підтверджується це простими розрахунками.
Пропускна здатність української ГТС складає близько 288 млрд кубометрів на вході і майже 179 млрд кубометрів на виході. Однак сьогодні при такій потужності ми транзитуємо в Європу тільки 94 млрд кубометрів російського газу (для порівняння: в 2004 році обсяг транзиту газу в ЄС становив понад 137 млрд кубометрів).
«Північний потік - 2», який планується запустити в листопаді 2019 року (якраз напередодні закінчення терміну дії договору про транзит російського газу через територію України), здатний прокачати 56 млрд кубометрів газу. Віднімаємо 56 від 94 і отримуємо 38 млрд кубометрів.
«Турецький потік - 1» і «Турецький потік - 2», які будуть здані в експлуатацію в кінці 2019 року, покриють потребу в прокачуванні ще 32 млрд кубів російського блакитного палива (з низ 16 піде в ЄС). Якщо від 38 відняти 16, то отримуємо 22. Тобто 22 млрд кубометрів газу - це той максимум, на який може розраховувати Україна.
Однак, якщо Росія задіє ще і газопровід Ямал - Європа, то в сухому залишку ми зможемо розраховувати на транзит в обсязі 9-11 млрд кубометрів. Для України це рівносильно повного припинення транзиту, оскільки прокачування настільки малих обсягів газу є не тільки економічно недоцільною, а й технічно неможливою.
Що стосується шапкозакидальних настроїв окремих політиків (мовляв, Україна може конкурувати з «Північним потоком - 2» за тарифами), то це, м'яко кажучи, утопія. До слова, Коболєв це прекрасно розуміє. «Я завжди посміхаюся, коли намагаються озвучити аргумент, що ми будемо конкурувати тарифами і різними умовами з «Північним потоком - 2», що це ще не програна боротьба. Вона вже програна», - визнає він.
Так, боротьба недоумкуватих політиків зі здоровим глуздом програна в усіх напрямках. Надії Коболєва з товаришами на допомогу ЄС і США розтанули як дим. Євросоюз вже вжив заходів для захисту своїх компаній: з 1 липня набули чинності законодавчі акти ЄС, що дозволяють не виконувати рішення держав - нечленів об'єднання. Втім, як заявив президент США Дональд Трамп, Сполучені Штати не розглядають можливість введення санкцій відносно компаній, які беруть участь в реалізації проекту «Північний потік - 2».
На цьому тлі жалюгідні потуги «Нафтогазу» ініціювати продаж 49% ГТС (за $ 7 млрд) і знайти партнера з управління українською газовою трубою виглядають насмішкою над здоровим глуздом. З усіх варіантів влада обрала найбільш тупиковий, який неминуче веде до провалу і катастрофічних збитків. $ 7 млрд - це той прибуток, яку Україна може отримати за 2 роки транзиту. Але єврореформатори не думають про майбутнє, вони живуть сьогоднішнім днем, піклуючись тільки про власну вигоду.
Єдиним можливим варіантом, що дозволяє зберегти транзит, і до того ж максимально вигідним для України є створення тристороннього газотранспортного консорціуму - за участю Європи як покупця газу і Росії як постачальника, що забезпечує безперебійні поставки блакитного палива. Якщо ж РФ виключити з цього ланцюжка, то створення будь-яких інших спілок втрачає будь-який сенс - саме використання української ГТС «Газпромом» виявляється під питанням. Більш того, газотранспортна система України може стати жертвою ура-патріотичного чаду єврореформаторів - через надмірну політизацію цього питання вона ризикує перетворитися з національного надбання в ... музей ГТС. А якщо точніше - музей недоумкуватості і архіпрофнепридатності єврореформаторської влади.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-09
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как вывести сайт в ТОП: три SEO-тренда 2021 года
На сегодняшний день конкуренция сайтов во Всемирной паутине достаточно высока, каждый веб-ресурс, как говорят, хочет занять самое выгодное место под солнцем. Но это не случается само собой: продвижение сайта – дело весьма серозное и ответственное, требующее исключительно профессионального
Вчера, 13:02196
Назначение и особенности поролона для мебели
Поролон, часто называющийся пенополиуретаном, является распространенным материалом универсального применения. Помимо строительной и промышленной сферы, медицины он пользуется большим спросом при изготовлении мягкой мебели в ассортименте.
Вчера, 13:00128
Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30222
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33228
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
6-мая-2021, 14:48305
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41375

События

Замок Дракулы превратили в центр вакцинации. Подарок привитым - экскурсия в средневековую пыточную
В замке Дракулы в Румынии организовали центр вакцинации от коронавируса препаратом Pfizer/BioNTech.
Сегодня, 08:3821
Ахметов рассказал, как получал два положительных теста на ковид
Украинский олигарх и президент ФК "Шахтер" Ринат Ахметов рассказал, болел ли он коронавирусом.
Сегодня, 08:3523
То что сделка о поставках "Спутника V" в Германию под угрозой срыва отрицают в России
Российская вакцина от коронавируса "Спутник V" все еще может быть поставлена в Германию в июне этого года.
Сегодня, 08:3331
В Житомире полицейские силой спасли мужчину за секунду до прыжка с моста
В Житомире мужчина намеревался покончить жизнь самоубийством, спрыгнув с моста, однако за секунду до трагедии его успели спасти правоохранители.
Сегодня, 08:3235
Статистика COVID-19 в Украине по состоянию на утро 10 мая 2021
10 мая (по состоянию на 9:00) в Украине  2 122 327 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 46 512 летальных,  1 768 753 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:2760
Третья волна коронавируса: в Украине занято меньше одной трети койко-мест
Наибольшее количество госпитализаций в Днепропетровской и Харьковской области — 147 и 138 соответственно.
Вчера, 23:15118