Не зарплатою однією: чайовими офіціанти отримують в рази більші кошти

Не зарплатою однією: чайовими офіціанти отримують в рази більші кошти
Щоб потрапити у сферу ресторанного бізнесу й влаштуватися на роботу офіціантом, достатньо мотивації та бажання вчитися. Це ідеальна можливість для молоді, що шукає варіанти першого заробітку або не має досвіду чи спеціалізованої освіти.
Але мало кому відомо, що офіціанти в Україні можуть заробляти і $1000 на місяць у престижних закладах, а знання іноземних мов, основ психології та гарна фізична форма – далеко не повний перелік умінь та якостей, які стануть в пригоді у цій професії.
Редакція Gazeta.ua разом с платформою OLX Робота дізналися, як тимчасовий підробіток офіціантом перетворити на цікаву та високооплачувану роботу, як влаштуватись у престижний заклад та які навички високо цінують власники ресторанів та кафе.
Попит на працівників ресторанної сфери в Україні щороку зростає - розвивається культура відвідування закладів громадського харчування, відкриваються нові ресторани, кафе, бари та кав'ярні. Власники закладів знаходяться у постійному пошуку працівників. Лише на платформі OLX роботодавці розмістили за перше півріччя 2018 року 2715 вакансій офіціанта, що на 43% більше, ніж у минулому році за зимово-літній період. Роботодавці зацікавлені у підборі кваліфікованих кадрів і особливу увагу звертають на офіціантів. Саме вони впливають на успішність та прибутковість закладу, адже більш за всіх взаємодіють з гостем.
"На теперішньому місці роботи вже 2,5 роки. Прийшла офіціанткою, а за півтора року керівництво запропонувало посаду адміністратора"
23-річна Христина Саєвич, у минулому офіціантка, а зараз адміністратор ресторану італійської кухні у Львові, почала працювати з 16 років: "На першу роботу влаштувала мама мого хлопця. Вона працювала помічником кухаря в ресторані з українською кухнею. Потім перейшла працювати в інший заклад". За словами Христини, сім років тому в різних закусочних та барах можна було знайти роботу хоч завтра. "Можна було ще особисто приходити до кожного закладу, питати в адміністратора чи треба працівники", - говорить Христина.
У кав'ярні Kaffen House у Тернопільській області, наприклад, прийняття на роботу відбувається у два етапи: співбесіда та стажування. "Запитую про мотивацію, для чого їм ця робота, на який час. Після співбесіди - двотижневе оплачуване стажування. Був у нас кандидат, який після успішної співбесіди приступив до роботи. Але у перший же день наробив збитків більше, ніж прибутку для кав'ярні. Потім проговорився, що робота йому потрібна була на місяць-два. Хотів назбирати грошей на лижі в Буковель", - коментує 25-річний власник кав'ярні Олег Палюх.
Не зарплатою однією: чайовими офіціанти отримують в рази більші кошти
"На своїй першій роботі заробляла 3 тисячі гривень плюс чайові. Мала більше, ніж мій хлопець на автомийці. Деколи чайовими виходила ще одна зарплата" - коментує Христина. Щоб заробляти більше дівчина прагнула потрапити до ресторану готелю у центрі міста, тому що там, за її словами, дають більші чайові. Христина почала відвідувати курси англійської, записалася до косметолога й почала ходити в тренажерний зал.
"В результаті змогла влаштуватися в ресторан при готелі. Заробляла понад 10 тисяч гривень. На той час у Львові зарплата 7 тисяч вважалась непоганою"
За даними платформи OLX Робота, середня зарплата офіціанта без чайових в Україні у 2018 році становила 4 865 грн. В Київській та Одеській областях роботодавці пропонували найвищі ставки - від 7000 до 8000 грн, трохи менше в Закарпатській, Харківській і Чернівецькій - 6000 грн.
"Зарплата складається з фіксованої ставки, чайових та відсотку від продажу. Робота не є важкою, умови комфортні", - продовжує Олег Палюх. За його словами, проблема кадрів у ресторанному бізнесі полягає в тому, що люди не хочуть працювати, хоч оплата праці в цій галузі гідна.
Як і у будь-якій іншій сфері успіх та кар'єрне зростання залежить від умінь та інвестицій, які робітники вкладають у свій розвиток. Дівчина розповідає, що на початку вчила вірші, аби краще запам'ятовувати позиції з меню та інгредієнти. Зараз, за її словами, у Львові теж багато вакансій, але беруть не лише за гарні очі та за кількамісячний досвід.
"Треба знати іноземну мову, вміти розмовляти літературною українською, мати добру пам'ять та концентрацію уваги"
"Також вітається досвід роботи у закладах із незвичною концепцією. Як прийшла на співбесіду на теперішнє місце праці, зацікавились, що перед цим я працювала в ресторані у темряві. Мала там спеціальні окуляри, щоб бачити. А відвідувачі не бачили ні куди йти, ні що їдять. Мала їх проводити і всіляко допомагати, бути ще й психологом".
"Основні якості потенційних працівників, на які звертаю увагу – це бажання вчитись та працювати, а також охайність. У нашій справі — це головне. Ніколи не зважаю, чи є у людини спеціальна освіта. Важливіше — досвід. Ще звертаю увагу на вміння спілкуватися з людьми, привітність, ввічливість. Від цього напряму залежить прибуток закладу", - додає Олег Палюх.
"Робота стимулює мене розвиватися, бо спілкуюсь із величезною кількістю людей"
"Зарплата на новій посаді адміністратора виросла вдвічі. На сьогодні маю 13 тисяч ставки і вільний графік. До моїх обов'язків входить: реагування на скарги клієнтів, організація бенкетів, відповідаю за порядок у залі, справність усіх приладів і дотримання концепції, керую роботою офіціантів. Ходжу тепер на різні тренінги з юридичної грамотності, вчу італійську", - зазначає Христина Саєвич.
Отже, працюючи офіціантом можна не тільки добре заробляти, а й постійно вивчати щось нове. І секрет успіху в цій професії - постійне самовдосконалення.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: офіціант  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
Вчера, 17:20113
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23328
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44240
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21365
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20410
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54449

События

Статистика COVID-19  в Украине по состоянию на утро 5 марта 2021
5 марта (по состоянию на 9:00) в Украине 1 384 917  лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 26 591 летальных, 1 186 873 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:1937
Итальянская мафия захотела нажиться на коронавирусе
Итальянская мафия захотела нажиться на проблемах страны в связи с пандемией коронавируса и присвоить часть выплат из масштабного фонда спасения европейской экономики, пишет Bloomberg.
Вчера, 22:4880
Найдены новые блокирующие коронавирус препараты
Ученые Боннского университета в Германии нашли два семейства активных веществ, которые могут блокировать размножение коронавируса SARS-CoV-2. =
Вчера, 22:4686
Создание конгресса местных властей утвердил Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский подписал указ о создании конгресса местных и региональных властей.
Вчера, 22:3582
Строительство газопровода "Северный поток-2" в водах Дании может затянуться до осени
Ранее сообщалось о других сроках - до конца апреля.
Вчера, 21:4595
В силу вступил закон о сроках ликвидации налоговой милиции
В четверг, 4 марта, закон о сроках ликвидации налоговой милиции вступил в силу.
Вчера, 18:52115