Кредит на $150 млн для "Укрзалізниці": куди підуть кошти?

Кредит на $150 млн для "Укрзалізниці": куди підуть кошти?
 
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і державна акціонерна компанія «Укрзалізниця» уклали угоду, згідно з якою українська компанія отримає старший кредит (борги і зобов'язання компанії, відшкодовуються при її ліквідації в першу чергу) на суму 150 млн дол. для закупівлі до 6500 відкритих вантажних піввагонів і підтримки корпоративного управління.
 
Як повідомила прес-служба ЄБРР, закупівля вантажних піввагонів загального призначення відбуватиметься за результатами відкритого міжнародного тендеру. «Ця інвестиційна програма повинна забезпечити підтримання обсягів перевезення «УЗ», значне підвищення ефективності діяльності підприємства, а також скорочення викидів парникових газів. Новий рухомий склад забезпечить скорочення викидів вуглекислого газу в обсязі до 80 тис. т на рік»,- йдеться в повідомленні.
Наголошується, що це фінансування буде поєднуватися з реформою корпоративного управління «УЗ» і її дочірніх підприємствах. «Будуть розроблені та реалізовані План корпоративного управління і План антикорупційних дій, що передбачають такі заходи, як призначення незалежних директорів, бізнес-планування, створення комітету з аудиту і функції внутрішнього аудиту, а також антикорупційні заходи, після впровадження яких «УЗ» стане зразком для інших державних підприємств в Україні», - наголошується в релізі.
Згідно з повідомленням, ЄБРР також допоможе «Укрзалізниці» у сертифікації та поліпшенні процесів закупівель та впровадженні інформаційної системи енергоменеджменту, що дозволить підвищити загальну ефективність діяльності компанії. «Ці заходи будуть фінансуватися зі Спеціального фонду акціонерів ЄБРР. Оновлення та модернізація вантажного залізничного парку в Україні стане значним внеском у зміцнення регіональної та міжнародної інтеграції країни. Залізнична система «УЗ» є 14-й за величиною в світі за загальною довжиною шляхів більш 23 тис. км. «УЗ» також є 6-м за величиною залізничним пасажирським перевізником і 7-м за величиною вантажоперевізником у світі. ЄБРР підтримує перетворення державного підприємства в комерційну компанію», - йдеться в повідомленні.
У свою чергу, глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що тендер на піввагони ЄБРР вже оголошено, а перші поставки очікуються до кінця року. "Ці вагони передамо в окремо створену дочірню компанію. Це дозволить встановлювати реальні ринкові тарифи на вантажні перевезення, вагони зможуть працювати на ринку як приватний парк і заробляти значно більше, ніж інвентарний парк. Для нас це безпрецедентні умови роботи, які вперше дозволять планувати окупність рухомого складу", - написав він.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Стеклянные фасады - преимущества светопропускания
Современная архитектура: стеклянные фасады. Преимущества конструкций из стекла для производительности и самочувствия.
Сегодня, 07:5165
Преимущества печати на холсте
Предлагая бесконечный выбор настенного оформления, техника печати на холсте – уникальный способ сделать ваши любимые фотографии эффектнее. По сравнению с традиционным глянцевым использованием фотоснимков, напечатанные на холсте, имеют преимущество, особенно когда речь идет о цене, качестве и
Вчера, 21:1694
Грузоперевозки холодильного оборудования и бытовых холодильников
Транспортные операции с холодильным оборудованием отличаются множеством особенностей. Поскольку при грузоперевозке разные типы холодильников отличаются повышенной чувствительностью к малейшим воздействиям – встряхиваниям, вибрациям, толчкам, обычная доставка в грузовом такси превращается в
Вчера, 21:14104
Как убрать квартиру за 1 час: реально ли это
Уборка квартиры то раздолье, которое разрушает хорошее настроение и забирает своё количество времени в выходной день. Конечно, в выходной день мало кому хочется убирать, ибо тратить на это драгоценное время отдыха не по душе никому.
Вчера, 17:4690
Популярные бренды-производители тональных кремов
Тональные крема считаются одним из самых востребованных вариантов косметических средств. Они обеспечивают выравнивание тона кожи и маскировку ее дефектов.
Вчера, 14:06121
Профнастил или металлочерепица что лучше использовать для кровли?
Среди профилированных листов больше всего сегодня используются кровли из металлочерепицы и профнастила.
Вчера, 11:19168

События

Посла Украины из-за инцидента на границе вызвал МИД Венгрии
Министерство иностранных дел Венгрии вызвало посла Украины в Будапеште Любовь Непоп.
Сегодня, 12:519
В ворота ведомства федерального канцлера в Берлине врезалось авто
В среду, 25 ноября, в Берлине заметили машину, которая врезалась в ворота ведомства канцлера Германии Ангелы Меркель.
Сегодня, 12:4916
Первые вакцинации против COVID-19 до конца декабря планируют провести в ЕС
В Европейском союзе планируют провести первые вакцинации против коронавируса уже до конца декабря.
Сегодня, 12:4720
Введение жесткого карантина в Украине допустил Степанов
В Министерстве здравоохранения Украины допускают введение более жестких ограничений в Украине.
Сегодня, 10:2080
О первых планах на посту президента рассказал Байден
Избранный президент США Джо Байден озвучил планы, которые совершит в первые 100 дней пребывания на посту.
Сегодня, 10:1980
Заранее предупреждать о введении карантина с сегодняшнего дня Кабмин обязан
С сегодняшнего дня, 25 ноября, Кабинет министров обязан заранее предупреждать о введении карантина.
Сегодня, 10:1674